Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

52 minut temu

motywacja na diecie

godzinę temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 380
Ostrzeżenia: 2/5

Ja jej nie zmuszam do chodzenia ona sama wstaje w łóżeczku i idzie ja tylko ja asekuruję

Do wstawania i chodzenia w łóżeczku potrzebne jej buty?

mój synek zaczął samodzielnie wstawać w łóżeczku i kojcu kupiłam mu sandałki jako papucie w domu do wstawania tylko że kupiłam mu bez przodu i zakładam tylko wtedy gdy się bawi w kojcu albo stoi przy oknie

niezweryfikowana
Posty: 380
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
majka51
Do wstawania i chodzenia w łóżeczku potrzebne jej buty?


Nie wstaje tylko w łóżeczku dałam taki przykład poprostu zaczyna chodzić... jedno zaczyna w wieku 9 mc a inne w wieku 15 .... Ciężko to zrozumieć?

A po co mu w kojcu buty, bo nie rozumiem?

Cytat
BadGirllGK
Cytat
majka51
Do wstawania i chodzenia w łóżeczku potrzebne jej buty?


Nie wstaje tylko w łóżeczku dałam taki przykład poprostu zaczyna chodzić... jedno zaczyna w wieku 9 mc a inne w wieku 15 .... Ciężko to zrozumieć?
Ależ bardzo prosto i nie rozumiem po co od razu taki tekst ;) Ale z tego co piszesz wynika że Twoja córka nie umie jeszcze sama pewnie chodzić, a dopiero wtedy dziecku należy kupić buty. Jak już zacznie sama chodzić na dworze (tzn. stawiać pojedyncze kroki SAMA bez "asekuracji";) to wtedy możesz jej zakładać buty na ten czas kiedy sama chodzi. Do tego sprawdzają się każde buty, które łatwo założyć, czyli kazde, w które łatwo jest włożyć stopę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-24 15:27 przez majka51.

witam ja miałam to samo z moja córeczka liwią i lekarze mi poradzili zebym jej kupila skarpety antyposlizgowe czyli takie spodeszwa nie sa drogie zobacz na allegro i cora w nich chodzila i wszystko jest juz super a majac teraz 18miesiecy nosi tez te skarpetki bo w butach poci jej sie nozka i zaraz buty sciaga bylam nawet z tym u lekarza bo myslalam ze buty zdrowotne a on na to zebym tylko po domu puszczala ja w skarpetach antyposlizgowych i to robie do dzisiaj i jest super Liwa wkoncu nie sciaga tych skarpet a na dwor jak idziemy to ma oczywiscie zalozone buciki i jej nie przeszkadzaja .lekarze mowia ze jak dziecko nosi i na dwor buty i po domu to wtedy je sciagaja bo im jest nie wygodnie pozdrawiam

niezweryfikowana
Posty: 380
Ostrzeżenia: 2/5

Hehe to może wszystkie Liwie tak mają :) Bo moja też ma tak na imię:) no właśnie mam takie skarpetki to w takim razie odpuszczę sobie jeszcze buciki:)

Cytat
majka51
A po co mu w kojcu buty, bo nie rozumiem?
Cytat
BadGirllGK
Cytat
majka51
Do wstawania i chodzenia w łóżeczku potrzebne jej buty?


Nie wstaje tylko w łóżeczku dałam taki przykład poprostu zaczyna chodzić... jedno zaczyna w wieku 9 mc a inne w wieku 15 .... Ciężko to zrozumieć?
Ależ bardzo prosto i nie rozumiem po co od razu taki tekst ;) Ale z tego co piszesz wynika że Twoja córka nie umie jeszcze sama pewnie chodzić, a dopiero wtedy dziecku należy kupić buty. Jak już zacznie sama chodzić na dworze (tzn. stawiać pojedyncze kroki SAMA bez "asekuracji";) to wtedy możesz jej zakładać buty na ten czas kiedy sama chodzi. Do tego sprawdzają się każde buty, które łatwo założyć, czyli kazde, w które łatwo jest włożyć stopę.

Hmmm twoja odpowiedz mnie zaskoczyła, mam rozumieć że buty można ubrać dziecku dopiero jak chodzi samodzielnie??? Dla mnie to brednie jak ma się nauczyć chodzić, trzymasz je cały czas w wózku. Moja mała zaczęła chodzić w wieku 9 miesięcy SAMA nikt jej nie zmuszał i nie podtrzymywał, podnosiła się trzymając mebli, ławy, nikt nie miał na to wpływu. Owszem w domu nie zakładałam jej bucików ponieważ chodziła w skarpetkach z ABS -em ale gdy wychodziłyśmy na spacer zakładałam jej buty, uwierz mi dziecko które zaczyna chodzić ciężko utrzymać w wózku mała dreptała wokół wózka, na pacu zabaw trzymając się barierek i w różnych innych miejscach. Nigdy nie trzymałam jej za rączki bo tego nie znosiła ale chodziła na spacerach podtrzymując się czego tylko mogła z moją asekuracją. Pod koniec 9 miesiąca po prostu zaczęła chodzić całkiem sama, nie wydaje mi się że zrobiłam jej krzywdę zakładając buty na spacerki pomimo iż nie chodziła jeszcze całkiem sama

niezweryfikowana
Posty: 380
Ostrzeżenia: 2/5

No dokładnie dziecku przecież kształtuje się nóżka jak zaczyna chodzić a jeżeli nie będzie miała zakładanych butów to po prostu zdeformuje się stopa.

Dziewczyny, pogadajcie z jakimś lekarzem, to Wam wszystko wyjaśni.


Wiem że nie powinnam tego pisać, ale jak przeczytałam ostatni post BadGirl to włosy stanęły mi dęba.

niezweryfikowana
Posty: 380
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
majka51
Dziewczyny, pogadajcie z jakimś lekarzem, to Wam wszystko wyjaśni.


Wiem że nie powinnam tego pisać, ale jak przeczytałam ostatni post BadGirl to włosy stanęły mi dęba.

To raczej ty odwiedź lekarza. My uczęszczamy z małą na rehabilitację dla lepszego rozwoju i oni są chyba bardziej poinformowani niż TY!

I co, powiedział Ci jakiś lekarz że dziecku które nie umie chodzić trzeba zakładać buty, bo mu sięzdeformuje stopa?
:D

Cytat
majka51
Dziewczyny, pogadajcie z jakimś lekarzem, to Wam wszystko wyjaśni.


Wiem że nie powinnam tego pisać, ale jak przeczytałam ostatni post BadGirl to włosy stanęły mi dęba.

Ok ja też rozmawiałam z lekarzem i wiem że najzdrowiej gdy dziecko chodzi boso, moja naprawdę dużo dreptała po piasku (bardzo zdrowe ) po domu jak wspomniałam tylko w skarpetkach (gdy zaczynała chodzić) ale na litość na deptaku nie puszczę jej boso, a w wózku jej nie utrzymałam ona chciała chodzić, jak już zasmakowała nie chciała przestać :) Rozmawiałam wtedy z lekarzem bo też martwiłam się że to wcześnie ale uspokoił mnie że jeżeli dziecko jest samo do tego gotowe (nie chodzi mi o targanie dziecka za rączki i ciągnięcie za sobą ) nikt i nic go nie powstrzyma poradził buciki przede wszystkim z twardą piętką i nie za duże max. 1 cm. I w żaden sposób nie chcę się z tobą kłócić tylko po prostu nie zrozumiałam twojej odpowiedzi, no sama powiedz co byś mi doradziła zapinała byś ja na siłę w wózku i pozwalała dreptać tylko w domu ????

Cytat
Anika110
Cytat
majka51
Dziewczyny, pogadajcie z jakimś lekarzem, to Wam wszystko wyjaśni.


Wiem że nie powinnam tego pisać, ale jak przeczytałam ostatni post BadGirl to włosy stanęły mi dęba.

Ok ja też rozmawiałam z lekarzem i wiem że najzdrowiej gdy dziecko chodzi boso, moja naprawdę dużo dreptała po piasku (bardzo zdrowe ) po domu jak wspomniałam tylko w skarpetkach (gdy zaczynała chodzić) ale na litość na deptaku nie puszczę jej boso, a w wózku jej nie utrzymałam ona chciała chodzić, jak już zasmakowała nie chciała przestać :) Rozmawiałam wtedy z lekarzem bo też martwiłam się że to wcześnie ale uspokoił mnie że jeżeli dziecko jest samo do tego gotowe (nie chodzi mi o targanie dziecka za rączki i ciągnięcie za sobą ) nikt i nic go nie powstrzyma poradził buciki przede wszystkim z twardą piętką i nie za duże max. 1 cm. I w żaden sposób nie chcę się z tobą kłócić tylko po prostu nie zrozumiałam twojej odpowiedzi, no sama powiedz co byś mi doradziła zapinała byś ja na siłę w wózku i pozwalała dreptać tylko w domu ????
Ależ ja właśnie mam na myśli dokładnie to samo co Ty. I ja też mam dziecko które od niedawna (jak miała 11 miesięcy, teraz ma prawie 15) chodzi i wiem jak trudno ją utrzymać w wózku i teraz i wtedy. Wcześniej jak robiła tylko pojedyncze kroki zakładałam jej trzewiczki ze sztywną piętą albo zwykłe niemowlęce, woziłam je w wózku i zakładałam tylko wtedy kiedy chciała sama podreptać - czyli na jakieś 5-15 minut. Jeśli BadGirl będzie zakładać je tylko na tak krótko, co jej radzę, to nie będzie miała tego problemu który ma, przecież dziecko będzie chcialo próbować swoich sił w chodzeniu a nie będzie się rzucać do zdejmowania butów...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-24 16:30 przez majka51.

No widzisz czyli jednak źle Cię zrozumiałam :) Kurde już się wystraszyłam ze krzywdę małej zrobiłam he he
BadGirllGK co do twojego problemu nie doradzę moja takich numerów mi nie robiła, musisz chyba pozstać narazie na etapie skarpetek, w domu wystarczą, a na zewnątrz i tak nie pochodzi bo chyba jeszcze śnieg macie :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

DOMOWE PRZEDSZKOLE