Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ubiory komunijne

25 paź 2009 - 01:02:54

Mam pytanie:czy są mamy i oczywiscie dzieciaki również zainteresowane strojami komunijnymi ???
Nie ma tu takiej grupy ubrań,które podlegałyby tej kategorii,ale może któraś z mam uczników mysli już o kupnie sukienki ...
Więc proszę piszcie,jakie sobie stroje wyobrażacie,bo wiem,że nie we wszystkich kościołach obowiązują jednakowe...
Być może któraś z nas (mam starszych dzieci) będzie mogła pomóc,<moderacja>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-09 21:11 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 2/5

ubiory komunijne

26 paź 2009 - 08:37:24

ja to nie wiem jak jest gdzies w polsce.u nas dziewczynki idą w albach do komunii.i dobrze .nie popisowek jak kiedys która ladniejsza ,ktora drozsza,a sukienki komunijne to już prawie jak suknie ślubne.teraz jest dobrze.moja córka idzie w tym roku do komunii i już mam albe

ubiory komunijne

26 paź 2009 - 09:03:03

witam, moja córcia szła do komunii w sukience i jestem z tego powodu zadowolona , a co najważniejsze moja Agatka,marzyła o tym aby iśc w sukience wiec nie mogłam jej zepsuć tego dnia. Napewno zdania będą podzielone jak zawsze, jest to sprawa indywidualna. Nigdy nie sugerowałam się co kto pomyśli, po prostu chciałam aby moje dziecko miały piękny dzień no i miało. A co kto sobie pomyślał nie bardzo mnie to obchodzi.....a to sukienka mojej córci, nie była jakaś mega z przepychem, ale wyglądała ślicznie

ubiory komunijne

26 paź 2009 - 09:09:42

Unas tez wszystkie dzieci ida w albach ,dziewcznki mają pod nimi zawsze sukieneczki ,ale to zalezy od wyobrazni rodziców ,a chłopcy np.mój syn miał kamizelke i spodnie oraz biała koszule.zapraszam u mnie w szafce zestawik na chłopca do komunii na 140-146cm

ubiory komunijne

26 paź 2009 - 09:10:02

U nas dzieci idą w albach. Dziewczynki w długich, chłopcy w krótkich. Cieszy mnie to bardzo. Wszyscy w jednakowych - sprawiedliwie. Po co jakaś rewia mody?

ubiory komunijne

26 paź 2009 - 09:12:25

Cytat
wiki4314
ja to nie wiem jak jest gdzies w polsce.u nas dziewczynki idą w albach do komunii.i dobrze .nie popisowek jak kiedys która ladniejsza ,ktora drozsza,a sukienki komunijne to już prawie jak suknie ślubne.teraz jest dobrze.moja córka idzie w tym roku do komunii i już mam albe
eeeee popisówy nadal są...niby alby ale-w tym roku byłam na komunii u syna mojego kuzyna-stoimy przed kościołem nagle słyszymy trąbienie klaksonu-i wiecie co? jedna z dziewczynek razem z rodzicami i oczywiście kierowcą podjechała białą limuzyną!!!!!!!....wyobrażacie to sobie??????
słyszałam również (moja kumpela mi opowiadała) że w innym kościele-gdzie jej syn miał Komunie jedna z dziewczynek miała tipsy!!!!!!!!!! ksiądz jej kazał ubrać rękawiczki-biedna... a te mamusie tych laleczek to chyba nie mają zbyt dobrze w głowie poukładane

ubiory komunijne

26 paź 2009 - 09:26:35

Cytat
malgosianowak7
Cytat
wiki4314
ja to nie wiem jak jest gdzies w polsce.u nas dziewczynki idą w albach do komunii.i dobrze .nie popisowek jak kiedys która ladniejsza ,ktora drozsza,a sukienki komunijne to już prawie jak suknie ślubne.teraz jest dobrze.moja córka idzie w tym roku do komunii i już mam albe
eeeee popisówy nadal są...niby alby ale-w tym roku byłam na komunii u syna mojego kuzyna-stoimy przed kościołem nagle słyszymy trąbienie klaksonu-i wiecie co? jedna z dziewczynek razem z rodzicami i oczywiście kierowcą podjechała białą limuzyną!!!!!!!....wyobrażacie to sobie??????
słyszałam również (moja kumpela mi opowiadała) że w innym kościele-gdzie jej syn miał Komunie jedna z dziewczynek miała tipsy!!!!!!!!!! ksiądz jej kazał ubrać rękawiczki-biedna... a te mamusie tych laleczek to chyba nie mają zbyt dobrze w głowie poukładane
no to akuray co piszesz to jest mega przesada , to nie była komunia córci tylko rodziców.Ale dalej jestem za sukienką , amianowicie iż albę trzeba kupić , chłopcy także muszą mieć coś pod albą, także tu już jest podwójny wydatek. A ja kupiłam córce używaną sukienkę i wcale dużo mnie to nie kosztowało.

ubiory komunijne

26 paź 2009 - 09:28:18

i tu Małgosiu sie z Toba zgodze ,jak mój syn 2 lata temu miał komunie ,jedna z dziewcznek wyróżniała sie sposród innych wianuszkiem z dużych czerwonych zywych róż ,wygladała strasznie ,mała buzia i te kwiaty ,a inne skromniutkie przepiekne wianuszki białe bardzo delikatne ,ale jaka matka taka córka .

ubiory komunijne

26 paź 2009 - 09:29:30

Cytat
aneta2210
Cytat
malgosianowak7
Cytat
wiki4314
ja to nie wiem jak jest gdzies w polsce.u nas dziewczynki idą w albach do komunii.i dobrze .nie popisowek jak kiedys która ladniejsza ,ktora drozsza,a sukienki komunijne to już prawie jak suknie ślubne.teraz jest dobrze.moja córka idzie w tym roku do komunii i już mam albe
eeeee popisówy nadal są...niby alby ale-w tym roku byłam na komunii u syna mojego kuzyna-stoimy przed kościołem nagle słyszymy trąbienie klaksonu-i wiecie co? jedna z dziewczynek razem z rodzicami i oczywiście kierowcą podjechała białą limuzyną!!!!!!!....wyobrażacie to sobie??????
słyszałam również (moja kumpela mi opowiadała) że w innym kościele-gdzie jej syn miał Komunie jedna z dziewczynek miała tipsy!!!!!!!!!! ksiądz jej kazał ubrać rękawiczki-biedna... a te mamusie tych laleczek to chyba nie mają zbyt dobrze w głowie poukładane
no to akuray co piszesz to jest mega przesada , to nie była komunia córci tylko rodziców.Ale dalej jestem za sukienką , amianowicie iż albę trzeba kupić , chłopcy także muszą mieć coś pod albą, także tu już jest podwójny wydatek. A ja kupiłam córce używaną sukienkę i wcale dużo mnie to nie kosztowało.
dlatego własnie to napisałam-chyba nie ma zasady co do skromności- czy ktoś jest w albie czy w sukience-różnice i tak są widoczne-chociażby dodatkami (zwłaszcza przy dziewczynkach)-buciki,wianki itp a już nie wspomnę o fryzurze...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-26 09:30 przez malgosianowak7.

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 2/5

ubiory komunijne

26 paź 2009 - 09:41:21

albe tez mozna kupic uzywana a wydatek mniejszy niz za sukienke.

zweryfikowana
Super Moderator
Posty: 9.131

ubiory komunijne

28 gru 2009 - 17:57:33

U nas dzieci idą w albach co jest świetnym rozwiązaniem dla dzieci z biedniejszych rodzin, których nie stać na piękną sukienkę, która nie jest tania...

Jednak jeśli byłabym mamą dziewczynki na 100% kupiłabym sukienkę żeby miała przyjemność i ubrała ją po uroczystości w kościele, chodziła w niej na biały tydzień itp bo to wielka frajda dla dziecka w takich wyjątkowych chwilach.

ubiory komunijne

06 mar 2010 - 13:53:25

u nas w tym roku stroje jednakowe ale my rodzice mieliśmy możliwość wybrania sukieneczki z katalogu więc pójdą w jednakowych ale bardzo ładnych i skromnych nie z tymi żółtymi dodatkami i tak ja potem przebiorę córę w inna sukieneczkę

ubiory komunijne

06 mar 2010 - 14:03:31

u mnie w albach

ubiory komunijne

30 lis 2010 - 10:48:44

U mnie też w albach,i chłopcy i dziewczynki w długich.

ubiory komunijne

20 sty 2011 - 14:01:13

Moja córa tez w maju idzie do komunii u nas akurat są sukienki ale wszystkie identyczne wybieraliśmy z katalogu, są ładne i nie drogie wiec jestem zadowolona .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

WRZEŚNIAKI z 2008r. hallo jest ktoś :)