Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

rękawki sobie odpuść moja była pierwszy raz na basenie gdy miała 4 mc ale na krytym z wodą ozonowaną... musisz zaopatrzyć się w pieluszki do pływania... pierwsze kąpiele powinny być w letniej wodze żeby maluch nie zraził się do zimna odradzam baseny w których jest tłum ludzi nikt nie patrzy czy jesteś z małym dzieckiem skaczą chlapią i dziecko może się przestraszyć... zaopatrz się w filtr UV +50 szlafroczek czapeczke z daszkiem i zwykłą ......
Jak wejdziesz do wody odwróć maluszka plecami do siebie i powoli ochlapuj go i się zanurzaj .... w tym wieku nie ucz maluszka pływać możesz jedynie złapać go w tzw bezpieczny chwyt(dłońmi złapać pod paszkami i palcami lekko unosić bródkę) i powoli poruszać się z nim po wodzie ...


Zwróć uwagę też na higienę basenu... oraz na ilość chloru w wodzie



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-28 17:35 przez Motylek09.

Ja byłam pierwszy raz z małą jak skończyła 5 miesięcy. Niestety był bardzo nie udany, gdyż Pani nie raczyła mnie powiadomić,że 10 minut po naszym wejściu na basen zaczynają się zajęcia dla 1-klasistów którzy sprawili,że mała zaczeła płakać i musieliśmy się zwijać.

Motylek dziękuje za cenne rady.


Nie motylki! koniecznie takie koło- specjalistyczne do oswajania z wodą. Można je kupić na allegro kosztuje około 70 pln. Są w kilku wariantach wagowych i w zależności od umiejętności pływackich dziecka. Bardzo polecam dziecko nie ma szans się przechylić,wyśliznąć itp. Zero stresu dla rodzica, 100% bezpieczeństwa i super zabawa!

zweryfikowana
Posty: 148
Ostrzeżenia: 1/5

No właśnie,my skorzystaliśmy z rady "SzufladaPati" i też zakupiliśmy to kółeczko :) Jest rewelacyjne,a pierwsza lekcja z kółkiem odbyła sie w dużej wannie :) Mały był zachwycony :) Zaznaczem,ze ma 7 miesiecy i w niedziele wybieramy sie poraz pierwszy na basenik-kryty oczywiscie :) POLECAMY KÓŁECZKO W 100 % -TACH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Cytat
SzufladaPati

Nie motylki! koniecznie takie koło- specjalistyczne do oswajania z wodą. Można je kupić na allegro kosztuje około 70 pln. Są w kilku wariantach wagowych i w zależności od umiejętności pływackich dziecka. Bardzo polecam dziecko nie ma szans się przechylić,wyśliznąć itp. Zero stresu dla rodzica, 100% bezpieczeństwa i super zabawa!


kółeczko jest fajne owszem ale nie dla 3 miesięcznego bąbelka :) niestety kółka z wbudowanymi majteczkami są już wycofane ze sprzedaży gdyż były przypadki utopienia się dzieci....

zweryfikowana
Posty: 148
Ostrzeżenia: 1/5

TE KÓŁKA NIE MAJA MAJTEK!!!!!!!Dziecko lezy sobie swobodnie na brzuszku i tylko dookoła plecków jest pompowany wklad poto aby mozna bylo zapiac szeleczki.Moj synek ma 7 miesiecy,ale wydaje mi sie ,ze i mniejsze dzieci tez bez problemu moga "śmigac" w tym kółeczku.
[embed_image c415bd7271a243701ebf8135ea9db723]



To jest moj synek,ktoremu pierwszy trening z kolkiem zrobilismy w wannie :) Balismy sie,ze na basenie bedzie dla niego zbyt wiele nowosci-nowe otoczenie,wiecej ludzi,mnostwo wody i jeszcze na dokladke kolko.Ono nie jest nawet "zamkniete",tak jak te zwykle.Mozna nim poprostu hmmm... tak jakby "owinac" dziecko.Moim zdaniem jest SUPER!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-29 13:56 przez asiastelmaszyk2.

A 10cio miesieczne dziecko moze miec juz motylki??

Cytat
Beata90
A 10cio miesieczne dziecko moze miec juz motylki??
mój miał (rozmiar s) poniewaz strasznie się odpychał ode mnie(reka,noga,na żywioła...),bałam się że popłynie sobie w dal na własną rękę,hi hi
....ale mój maluszek nie nalezał do malutkich(jak miał pół roku to wyglądał na rok...) ,także nie wiem jak to się sprawdza na takich chudziutkich i malutkich rączkach...

Cytat
Beata90
A 10cio miesieczne dziecko moze miec juz motylki??

Jeżeli maluszek miał już styczność z wodą to oczywiście nawet taki 6 cio miesięczny bąbel może je nosić pod warunkiem że już potrafi jakoś machać nóżkami i rączkami

Też mam to kółko. Jest on od 6 kg do 18 kg. Mój maluch ma prawie 6 miesięcy :) Świetnie się czuje w tym kółku. Jest o tyle fajne, że jest dobrze po przypinany, a nie luzem włożony jak to jest w większości kółek.
Czym prędzej w takim kółku tym lepiej dla maluszka. Dlatego, że póki dziecko jeszcze nie chodzi to ma odruch żabki w wodzie. Dziecko normalnie pływa. Jak zaczyna chodzić to odruch zanika. Dzięki temu kółkowi maluch zrozumie ten odruch i go zapamięta :)


Mamy też kółko z majtkami i szczerze mówiąc do niego bym nie włożyła 3 miesięcznego bobasa, bo nawet naszego jest strach wsadzić. W takim kółku dziecko musi już sztywno siedzieć. Po za tym jak w nim siedzi to mam wrażenie że on siedzi coraz niżej. Niby kółko jest od 0 do 1 roku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-17 14:28 przez Dotka83.

Witam wszystkie mamusie :)
Zainspirowana wątkiem basenowym chciałam Was zapytać drogie mamy ile Wasze pociechy miały jak wybrałyście się z nimi na basen, no i jak to teraz jest z tymi wyprawami w zimie?? Mieszkamy teraz na wiosce i na najbliższy basen mamy jakieś pół godziny drogi autem więc wydaje mi się, że obecnie basen nie wchodzi w grę...jak to jest u Was??

a my właśnie zimą rok temu zaczęliśmy chodzić jak Julia miała ok 8 miesięcy
i tez na basen jeździliśmy ok 40 minut:)
przez kilka miesięcy jeździliśmy co niedzielę

no i nie bałaś się, żę mała się przeziębi??

zweryfikowana
Posty: 5.260
Ostrzeżenia: 1/5

Ja właśnie mam zamiar wybrać się z moją Natusią na basen (ma 10 miesięcy),tylko powiedzcie mi dziewczyny gdzie można kupić takie specjalne pampersy na basen? :D
I jak zareagowały Wasze maluszki?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-09 13:49 przez Vanilia200.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

DOMOWE PRZEDSZKOLE