Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

38 minut temu

elektryka sklep

44 minut temu

wakacje last minute

59 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

czy nie za dużo przybiera?

28 wrz 2009 - 17:49:40

";(...) Można zapamiętać, że przyrost masy ciała w ciągu pierwszych miesięcy życia wynosi około 700 g/miesięcznie, w ciągu następnych: mniej więcej po 500 g/miesiąc.

Wiele zdrowych noworodków karmionych piersią na żądanie (czyli zgodnie z obowiązującymi zaleceniami) przybiera na wadze jednak więcej i nie ma żadnego wskazania do ograniczenia podawania piersi.
W pierwszym roku życia niemowlę podwaja masę ciała koło 5 m.ż., a potraja koło 12 m.ż. Największy przyrost masy ciała jest koło 9 m.ż.
W drugim roku życia r.ż. dziecko przybiera na wadze około 2,5 kg, a w trzecim roku życia około 2 kg."

Ela, redaktorka Mamopedii

czy nie za dużo przybiera?

28 wrz 2009 - 20:00:15

Witaj moja córka przy urodzeniu ważyła 4160g i 54cm w tej chwili ma nie spełna 10 miesięcy i waży ok 11kg karmie i piersią i je wszytko to co taki maluch potrzebuje. Każde niemowle przybiera inaczej teraz to nie problem trzeba uważac pózniej :)

czy nie za dużo przybiera?

20 paź 2009 - 13:26:40

To mój raczej drobniutki...ale długi dosyć bo ma skończone 7 miesięcy i waży 9kg ale 74cm.

czy nie za dużo przybiera?

20 paź 2009 - 13:51:39

Co to za lekarz? Weź zmień pediatrę :/
Moja Jula miała 7,5 kg kiedy miała 7 miesięcy niestety niejadek była
Wojtuś też ważył 3,600 a teraz ma 6500 w gipsach więc wg mej lekarki za mało waży a ma teraz 5 miesięcy nie patrzę na to



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-20 13:52 przez Marakesz.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

W co się bawić?