Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

35 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

czy nie za dużo przybiera?

12 wrz 2009 - 17:12:33

Cześć dziewczyny, moja córeczka po urodzeniu miała 3655 i 56 cm. Otóż 16 września skończy 3 miesiące a już ma 7,5 kg. Jeden lekarz powiedział że za dużo przybiera(karmię wyłącznie piersią) i że mam ją głodzić...co dla mnie jest niepojęte, jak można głodzić dziecko. Drugi lekarz powiedział że wygląda już na półroczne dziecko, ale że to fajnie że przybiera. Sama nie wiem co o tym myśleć :/

czy nie za dużo przybiera?

12 wrz 2009 - 17:32:02

moj ma 3 miesiace i wazy 6kg a jaksie urodził 4kg wazył

czy nie za dużo przybiera?

12 wrz 2009 - 18:48:51

Jeśli karmisz tylko piersią to może przybierać ile chce (tak mówił nasz pediatra), byle nie za malutko, a niektórzy mówią, że byle w ogóle przybierał.

czy nie za dużo przybiera?

12 wrz 2009 - 19:56:35

Viki niech przybiera ile chce, moj synek starszy tez tak szybko przybieral ale i bardzo szybko rosl, ten mlodszy jest jeszcze ciezszy i dluzszy ale juz na butelce. Jak zacznie raczkowac, biegac, chodzic to sam spadnie i przystopuje :-)

czy nie za dużo przybiera?

22 wrz 2009 - 15:46:21

Cytat
Vicki22
Cześć dziewczyny, moja córeczka po urodzeniu miała 3655 i 56 cm. Otóż 16 września skończy 3 miesiące a już ma 7,5 kg. Jeden lekarz powiedział że za dużo przybiera(karmię wyłącznie piersią) i że mam ją głodzić...co dla mnie jest niepojęte, jak można głodzić dziecko. Drugi lekarz powiedział że wygląda już na półroczne dziecko, ale że to fajnie że przybiera. Sama nie wiem co o tym myśleć :/

Jak Maks się urodził ważył 3755 i miał 56 cm. Jak był ważony w 3 miesiącu ważył 7800 i miał 62 cm. Jest sliczny i zdrowiutki, więc olej tamtego lekarza i ciesz się, że malutka tak ładnie się rozwija!

czy nie za dużo przybiera?

22 wrz 2009 - 16:46:53

nie słuchaj lekarza, czasami jest tak, że w pierwszych miesiącach dziecko przybiera na wadze dużo wiecej ( moja Kaja co miesiąc ponad 1 kg!) ale później wszystko się wyrównuje

czy nie za dużo przybiera?

22 wrz 2009 - 16:49:20

Cytat
Vicki22
Cześć dziewczyny, moja córeczka po urodzeniu miała 3655 i 56 cm. Otóż 16 września skończy 3 miesiące a już ma 7,5 kg. Jeden lekarz powiedział że za dużo przybiera(karmię wyłącznie piersią) i że mam ją głodzić...co dla mnie jest niepojęte, jak można głodzić dziecko. Drugi lekarz powiedział że wygląda już na półroczne dziecko, ale że to fajnie że przybiera. Sama nie wiem co o tym myśleć :/

O matko! Co to za lekarz? Twoja córcia karmiona piersią z pewnością będzie wiecęj przybierała,ale możesz się jedynie z tego cieszyć :-) Ważne,że ma apetyt :-) Miałabyś większe zmartwienie gdybyś miała niejadka ;-)
Mój synek ważył po urodzeniu 4,020,a kiedy skończył trzy miesiące ważył 7,700 ( w czwartym miesiącu już 9,250).
Nie martw się wagą,bo kiedy dzidzia zacznie się więcej ruszać to i przyrost masy ciała będzie mniejszy :-)

czy nie za dużo przybiera?

22 wrz 2009 - 17:04:45

To ja wam coś powiem!Mój synek ważył 7kg jak miał 7tygodni;-)Tak-7 tygodni!Lekarz myślał,że waga mu się popsuła;-)))Ale urodził się dośc duży bo 4kg i 60cm.I karmiłam tylko piersią!

czy nie za dużo przybiera?

22 wrz 2009 - 19:26:57

Cytat
Vicki22
Cześć dziewczyny, moja córeczka po urodzeniu miała 3655 i 56 cm. Otóż 16 września skończy 3 miesiące a już ma 7,5 kg. Jeden lekarz powiedział że za dużo przybiera(karmię wyłącznie piersią) i że mam ją głodzić...co dla mnie jest niepojęte, jak można głodzić dziecko. Drugi lekarz powiedział że wygląda już na półroczne dziecko, ale że to fajnie że przybiera. Sama nie wiem co o tym myśleć :/
Kochana wcale nie przybiera za dużo.Fajnie że tak rośnie, nie słuchaj lekarza.Mój synek jak się urodził ważył 4 kg a jak miał 4 tygodnie ważył 5600.I nikt mi nie kazał go głodzić.

czy nie za dużo przybiera?

22 wrz 2009 - 20:48:36

moj ma 2m-ce i wazy 6kg:) lekarz sie smiał ze okaz zdrowia!!!!
ale to nic: kolezanki syn urodził sie 3400 a jak mial miesiąc ważyl 5100 !!!!!!!! w przychodni miał przezwisko-REKORDZISTA !(KARMIONY PIERSIA)

czy nie za dużo przybiera?

22 wrz 2009 - 21:02:12

Spokojnie. jeśli karmisz piersią, to na pewno nie przekarmiasz córeczki. Mój synek przybierał ponad dwa kilo przez pierwsze miesiące życia też na piersi i nikt nie robił z tego problemu. Byłby problem, gdybyś karmiła mlekiem modyfikowanym lub kaszką. Pamiętaj, że skład i ilość Twojego mleka dostosowuje się do potrzeb twojego dziecka. Dziewczynka szybko rośnie, prawdopodobnie będzie wysoka, nie ma się czym zamartwiać.
Pozdrowienia.

czy nie za dużo przybiera?

22 wrz 2009 - 21:52:32

jeju to mój malutko przybiera na wadze ma prawie4 miesiace skonczy 3pazdziernika a wazy 5200i ma62cm

niezweryfikowana
Posty: 380
Ostrzeżenia: 2/5

czy nie za dużo przybiera?

22 wrz 2009 - 21:53:58

Moja też dużo przybrała przy urodzeniu ważyła 2560 a teraz 6,5 a ma 4 ms :o Mój pediatra też mówił że ma na dietę przejść ale ja dzieck nie będę głodzić:)

czy nie za dużo przybiera?

22 wrz 2009 - 22:04:00

Właśnie dziś byłam u lekarza i moja mała już waży 7200 :) ma 3 miesiące i 6 dni

czy nie za dużo przybiera?

22 wrz 2009 - 22:22:49

Nie sądzę aby za dużo przybierała.Moja Mała w dniu urodzin ważyła 330 teraz dokładnie była ważona na 3 miesiące to ważyła 6320. Jest to tak w sam raz. Moj synek był karmiony mlekiem krowim z kaszką kukurydzianą -8lt temu i ważył w wieku niespełna 4 miesięcy ok. 8 kg. Zreszta rozmawialam z pediatrą ostatnio, mowiła że można sie martwić jeżeli dziecko przybiera mniej niż 600 miesięcznie a więcej niż 800 tygodniowo. Także chyba mieścisz się w normie. mniej więcej jak widać mała przybiera ok. 300-350 tygodniowo. Ja jak jeszcze na początku karmiłam piersią to Mala też przybierała ok. tylu gram tygodniowo i lekarka mówiła że super.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

2,5 letnie dziecko. przedszkole.