Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

podnoszenie główki

07 wrz 2009 - 16:00:20

Hej dziewczyny, martwi mnie jedna rzecz, otóż moja córcia skonczy za tydzień 3 miesiące, ale jak ją kładę na brzuszku nie potrafi podnieść główki. Jeszcze jakiś miesiąc temu robiła to bez problemu, a teraz jak ją tylko położę zaczyna strasznie płakać bo nie umie podnieść główki i nosek sobie zatyka, więc od razu ją biorę. Dodam że jak ją noszę w pozycji pionowej główkę trzyma fajnie. Czy powinnam się martwić? Z góry dzięki za odpowiedzi:)

podnoszenie główki

07 wrz 2009 - 16:28:32

Ja powiem tak:
Nigdy nie martw się na zapas, bo tylko szkoda zdrowia.
Zapytaj lekarza, powiedz dokładnie co i jak.
Poza tym każde dziecko jest inne, więc może córcia potrzebuje więcej czasu :)

podnoszenie główki

07 wrz 2009 - 17:36:14

moze po prostu nie lubi lezec na brzuszku,jak piszesz ze w innej pozycji sztywno trzyma glówke ...
radze przy okazji zapytac lekarza..
ja nie mam ani nie mialam z tym problemu,ale moi chłopcy lezakowali na brzuszku praktycznie jak tylko pepuszek odpadł,wiec nie mieli wyjscia musieli siłowac sie z losem który zgotowała im mamuśka:))) (tak naprawde zalecania lekarza-kolki.........)
tak jak pisała tanessa kazde dziecko jest inne....

podnoszenie główki

07 wrz 2009 - 19:25:36

moja corcia bardzo lubiała lezec na brzuszku i podnosic głowke jak miała 3 miesiace ale np. mojej szfagierki synek jak tylko kładła go na brzuszku to był jeden wielki płacz nie martw sie bo napewno nie ma czym a dla swietego spokoju poprostu spytaj lekarza co o tym sadzi

podnoszenie główki

07 wrz 2009 - 21:53:09

moj nie lubi lezec na brzuszku ale dzis odkrylam czemu.... u mnie w domu kladłam go to lezał i nic nie robił(nie chciał ponosic głowki jedynie machał nogami) a dzis przyjechałam do rodzicow i co? w tym lozeczku podniosł głowke(ma 2,5m-ur czerwiec) bardzo wysoko i rozgladał sie( nawet troszke tułowia uniósł) -wiadomo juz dlaczego- dziecku sie nudziło a tak to chciał zobaczyc cos nowego...dlatego lepiej zmieniac miejsce polożenia lozeczka albo kłasc nowe rzeczy tak by musiał sam troszke uniesc głowke by je zobaczyc

podnoszenie główki

08 wrz 2009 - 18:55:44

Zgadzam się z girl89
Ja swojego synka kładę to tu, to tam, czasem bierzemy go na siebie na brzuszek i mały jest bardzo szczęśliwy. A główkę podnosi już razem z klatką piersiową i przekręca się swobodnie :)

podnoszenie główki

08 wrz 2009 - 19:38:22

Moj strasznie wyl jak kladlam go na brzuchu na lozku ale za to byl przeszczesliwy jak lezal na mnie:-)

podnoszenie główki

08 wrz 2009 - 21:29:37

Cytat
Vicki22
Hej dziewczyny, martwi mnie jedna rzecz, otóż moja córcia skonczy za tydzień 3 miesiące, ale jak ją kładę na brzuszku nie potrafi podnieść główki. Jeszcze jakiś miesiąc temu robiła to bez problemu, a teraz jak ją tylko położę zaczyna strasznie płakać bo nie umie podnieść główki i nosek sobie zatyka, więc od razu ją biorę. Dodam że jak ją noszę w pozycji pionowej główkę trzyma fajnie. Czy powinnam się martwić? Z góry dzięki za odpowiedzi:)

to podobno normalne - malutkie dzieci nabywaja jedne umiejetnosci by na chwilę "zapomniec" o juz nabytych.
miałabys powód do zmartwien, gdyby tego w ogóle nie robiła wcześniej, a dziewczynie sie po prostu "zapomniało" na rzecz nowych umiejetności, którymi przypuszczam zaskakuje cie kazdego dnia:)

oczywiście to moje zdanie, ale zawsze możesz spytać lekarza.

obserwuj dziewczynkę, kładz sobie na brzuch, podkładaj lusterko, machaj grzechotkami - wkrótce sobie przypomni "jak to bylo" ale nic na siłe:)

pozdrawiam

podnoszenie główki

03 paź 2009 - 20:31:40

mam ten sam "problem- pytanie" co założycielka tematu, ale sie tym nie martwie na zapas:)

podnoszenie główki

04 lis 2009 - 14:20:56

Cytat
maggi79
mam ten sam "problem- pytanie" co założycielka tematu, ale sie tym nie martwie na zapas:)

Dziewczyny, mimo wszystko starajcie się kłaść dziecko na brzuszku jak najczęściej, bo to dla dziecka doskonała okazja do wzmocnienia mięśni. To prawda, że nie które dzieci nie lubią takiej pozycji, dlatego gdy dziecko nie chce leżeć na brzuchu, weźcie je na ręce i spróbujcie za chwilę.
Ela, redaktorka Mamopedii

podnoszenie główki

05 lis 2009 - 17:48:10

Witaj.Nie martw się mój synek też tak miał mimo tego że jest bardzo sztywny i wielki. W połowie 4 miesiąca sie wszystko unormuje. Spróbuj ja położyć przed telewizorem tak aby ją ciekawiło i wtedy będzie jej łatwiej.

podnoszenie główki

05 lis 2009 - 21:27:58

Mój synek do 8 miesiąca był dzieckiem leżącym a główkę podniósł pierwszy raz jak skończył 5 albo 6 miesięcy już dokładnie nie pamiętam a na brzuszku za nic w świecie nie chciał leżeć darł się w niebo głosy :) ale za to teraz tylko na brzuchu śpi nie ma sensu się na zapas martwić ale jak się mocno martwisz to idź do lekarza i opowiedz mu o swoich obawach tak będzie najlepiej i sama się uspokoisz pozdrawiam:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

czy nie za dużo przybiera?