Obecnie rozmawiamy o:

free spin za rejestracje

gorący temat

srebrna biżuteria

godzinę temu

Rewelacyjne okna

dzisiaj o 11:09

e-papieros

dzisiaj o 10:45

nowoczesne przedszkole

dzisiaj o 9:26

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Buciki do nauki chodzenia

07 wrz 2009 - 14:41:07

Jakie wasze pociechy miały pierwsze buciki?? Moja Julia w niedzielę kończy rok powoli zaczyna chodzc sama. Zastanawiam się jaki powinny być jej pierwsze buciki no i gzdzie dostać rozmiar 18 ?Szukałam wszędzie i nic w moim mieście (Lublin)nie ma bucików rozm18;((

Buciki do nauki chodzenia

07 wrz 2009 - 14:47:26

Powinnaś wybrać buciki z usztywnioną piętą, na elastycznej podeszwie. I wysokie,sięgające za kostkę. Co do nr 18 to faktycznie,u mnie również jest bardzo mało takich bucików. Mój synek miał pierwszą parę 19-tkę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-07 14:53 przez madziaR78.

Buciki do nauki chodzenia

07 wrz 2009 - 14:55:22

no wlaśnie problem w tym ze 19 mojej małej spadają z nużek więc mam spory problem

Buciki do nauki chodzenia

07 wrz 2009 - 15:01:40

Możesz obejrzeć buciki w Deichmanie,tam mają je m.in.z firmy Elephanten. Numer też powinien się znaleźć :-)

Buciki do nauki chodzenia

07 wrz 2009 - 15:04:21

ja mam buciki/kapcie nr 18. długość wkładki wewnętrznej wynosi ok. 11,5 cm. zmierz długość stópki, czy rzeczywiście potrzebujesz takie malutkie butki:)

Buciki do nauki chodzenia

07 wrz 2009 - 15:15:52

tak mierzyłam stópke i niestety myszą być tak malutkie

Buciki do nauki chodzenia

07 wrz 2009 - 15:16:50

Cytat
madziaR78
Znalazłam taka stronkę :-)
http://buty-markowe.pl/pl,category,130335,buty,elefanten.html
dziękuję bardzo napewno się przyda

Buciki do nauki chodzenia

07 wrz 2009 - 15:31:37

Cytat
91nula91
Cytat
madziaR78
Znalazłam taka stronkę :-)
http://buty-markowe.pl/pl,category,130335,buty,elefanten.html
dziękuję bardzo napewno się przyda
Proszę bardzo :-)
Polecam też firmę Emel,na 100% mają buciki w rozmiarze 18,bo koleżanka kupiła ich butki.Oto ich stronka :
http://www.emel.com.pl/ (na stronie podany jest kontakt,można ich zapytać o to czy w Lublinie mają jakieś sklepy) :-)

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

Buciki do nauki chodzenia

07 wrz 2009 - 15:35:36

JA MAM FAJNE ADIDASKI W SZAFCE PUMY, CORKA NAUCZYLA SIE W NICH CHODZIC....

Buciki do nauki chodzenia

07 wrz 2009 - 15:53:11

dziękuje wszystkim

Buciki do nauki chodzenia

02 paź 2009 - 15:06:46

Dołączam do wątku i podsyłam kilka wskazówek:) Kiedy będziecie wybierać dziecku pierwsze buciki, sprawdźcie czy mają:
";(...) - usztywniony zapiętek
- cholewkę, która stabilizuje kostkę, ale nie krępuje ruchów stopy
- profilowaną niewielką wkładkę
- elastyczną (nie za miękką, nie za sztywną), nieślizgającą się podeszwę
- szeroki nosek, który zapewnia swobodny ruch palców w czasie chodzenia
- odpowiedni rozmiar - noga dziecka rośnie szybko, mimo to lepiej nie kupować butów zbyt dużych z myślą, by starczyły na dłużej. Przed dużym palcem powinien być około 1 cm luzu, ale nie więcej. Boki nie mogą zbytnio opinać stopy, nie mogą też być za luźne. (...)"
Nóżki małych dzieci rosną na tyle szybko, że w przeciągu 2-3 miesięcy stopa dziecka może się wydłużyć nawet do 1 cm. Ważne by co jakiś czas mierzyć dziecku stopę, by nie była ona uciskana przez za małe obuwie.
Ela, redaktorka Mamopedii

Buciki do nauki chodzenia

02 paź 2009 - 15:13:03

u mnie buciki 18

Buciki do nauki chodzenia

02 paź 2009 - 15:41:50

ja polecam bardzo bardzo uwielbiane przez nas GUCIE, najfajniejsze po domku i na suchą pogodę, całe ze skóry, odpowiednio wyprofilowane, usztywniona pietka ale nie SZTYWNA na maxa, są naprawde super mimo ze moze nie są urodziwe, polecam bardzo, żadne pumy, tenisówki czy inne - to nie buty do nauki chodzenia, i zmierz nóżkę dziecka- bucik musi być 1cm większy niż nózka , moja córcia ma roczek a jest drobniusia bardzo i chodzi w guciach najlepiej - powaznie, świetnie utzrymują nózkę, ma najmniejszy rozmiar 18, czyli 12cm a nózkę ma niecałe
11cm
http://www.gucioshoes.com/pol.html



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-02 15:47 przez magda1039.

Buciki do nauki chodzenia

02 paź 2009 - 16:30:22

Firma BARTEK produkuje właśnie takie butki do nauki chodzenia.
Są świetne pod każdym względem, ceny też. Za pierwsze buciki dla mojej córeczki dałam 150 zł.
Rozmiarów malutkich mieli pod dostatkiem jak ja kupowałam mojej małej na wiosnę pierwsze butki.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

podnoszenie główki