Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 475
Ostrzeżenia: 1/5

ZANOSZENIE SIE!

27 sie 2009 - 11:14:11

Czesc dziewuchy :)
Czy wasze pociechy zanosza sie placzem?? wczoraj gdy maz karmil nasza coreczke z butli to zaczela plakac az sie zaniosla!
Mi prawie serce stanelo.. i napewno mam juz kilka siwych wlosow na glowie.. ;(
Jak sobie z tym radzicie?? słyszalam o metodach zeby dmuchnac dziecku silnie w usta albo podrzucic do gory zeby sie przestraszylo...
pozdrawiam.

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

ZANOSZENIE SIE!

27 sie 2009 - 11:18:34

ja alce dmuchalam w twarz... ale nie mialam problemów z zanoszeniem się tylko w duszeniem mlekiem przy zwracaniu pokarmu...

ZANOSZENIE SIE!

27 sie 2009 - 11:21:05

mój adas ma tendencje do zanoszenia sie- zawsze panie w przychodni straszy....ale nigdy nie bylo takiej sytuacji zeby bezdech utrzymywał sie dluzej...
ale lekarz radzi:w przypadku dłuższego utrzymywania się bezdechu dmuchnąć w usta dziecka lub nawet zastosować oddychanie metodą usta-usta.

ZANOSZENIE SIE!

27 sie 2009 - 11:34:09

WAŻNE:
absolutnie nie podrzuca sie dziecka,w zadnym przypadku....
prowadzi to do Syndrom zespołu dziecka potrząsanego (w skrócie SBS – od ang. shaken baby syndrome) to choroba, której przyczyną jest uraz mózgu powstały w wyniku potrząsania dzieckiem. Syndrom dziecka potrząsanego opisał w 1974 roku John Caffey, amerykański pediatra. SBS występuje przede wszystkim w okresie niemowlęctwa. Głównie chodzi tu o czas do 6. miesiąca życia, ale badania wykazują, że występuje i u starszych dzieci. Nawet kilkuletnie dzieci mogą mieć SBS, ponieważ ich mózg nie jest jeszcze wystarczająco chroniony i bardzo silne potrząsanie może wywołać np. krwawienie wewnątrzczaszkowe.
Oprócz samego potrząsania, groźne są wszystkie te działania, które powodują, że głowa dziecka jest niestabilna, niewystarczająco chroniona i zachodzi obawa, że mózg jest narażony na zbyt duże drgania, przeciążenia. Dlatego podrzucanie dziecka, bardzo mocne huśtanie w wózku itp. są tak dużym zagrożeniem.

Silne potrząsanie powoduje rozerwanie żył mostowych, które łączą oponę twardą z powierzchnią mózgu, uszkodzenie struktury mózgu, jego obrzęk, wylewy wewnątrzczaszkowe, a nawet uszkodzenie rdzenia kręgowego w części szyjnej. Dochodzi do tego, ponieważ mięśnie karku, szyi dziecka są bardzo słabe, w związku z tym nie są w stanie utrzymać ciężaru głowy dziecka w czasie potrząsania. Upraszczając: mózg obija się o ściany czaszki, przez co dochodzi do obrażeń neurologicznych.

Skutki mogą być natychmiastowe: problemy z oddychaniem, sztywność ciała, omdlenia, nierówna wielkość źrenic, niemożność podniesienia główki, niemożność skoncentrowania wzroku, by wodzić nim za poruszającym się obiektem, oczopląs, drgawki, bezdech.


My juz tak sie nie bawimy z naszymi pociechami odkąd wystapił taki przypadek u znajomej po świetnej zabawie w podrzucanie dziecka do góry...dziecko 3-letnie ,pomoc zbyt późna,zabawa zakończyła sie tragicznie....

zweryfikowana
Posty: 475
Ostrzeżenia: 1/5

ZANOSZENIE SIE!

27 sie 2009 - 11:47:27

ale sie przerazilam....... :O :(
dobrze ze ja tylko dmuchnelam niuni w buźke.....

ZANOSZENIE SIE!

27 sie 2009 - 11:53:32

szczerze to ja dopiero o czyms takim dowiedziałam z przypadku znajomej-to dopiero w szoku jestem....jak ktos bierze tylko moje dziecko do góry to mówie ;"tylko bez podrzucania"-taka mam obsesje...

zweryfikowana
Posty: 475
Ostrzeżenia: 1/5

ZANOSZENIE SIE!

27 sie 2009 - 11:57:47

ja chyba od dnia dzisiejszego tez bede taka miala obsesje........

ZANOSZENIE SIE!

27 sie 2009 - 11:59:14

moj synek ma 14 miesiecy i od noworodka do teraz jak bardzo placze to sie zanosi z poczatku tez mnie to przerazalo ale teraz to juz dla mnie "norma". ja zawsze w takiej sytuacji dmucham w usta i zawsze pomaga

zweryfikowana
Posty: 475
Ostrzeżenia: 1/5

ZANOSZENIE SIE!

27 sie 2009 - 13:48:02

a znacie jeszcze jakies sposoby?

ZANOSZENIE SIE!

10 paź 2009 - 13:56:46

Dziewczyny, martwię sie bo od czasu do czasu mojemu synkowi zdarza się, ze sie zanosi. Np. podczas szczepienia czy ostatnio podczas raczkowania, gdy sie niefortunnie uderzy. Wtedy na chwile nie moze zlapac oddachu i musze dac mu klapsa albo dmuchnac do buzki. Pielegniarka podczas szczepienia powiedziała mi ze niektóre dzieci tak maja i ze sie z tego wyrasta. Mimo to zdarza mu sie to ostatnio czesciej. Czy któras z Was miała podobny problem? Bo moze nie powinnam czekac tylko isc zaraz w poniedzialek z synkiem do lekarza i zrobic jakies badania.

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

ZANOSZENIE SIE!

10 paź 2009 - 14:25:08

wisz co moja siostra miala podobny problem ze swoim synkiem w ogole to sie zaczelo jak gabus mial 3 tyg zaczal sie krztusic mlekiem do takiego stopnia ze zalalo to pluca i mial zapalenie pluc i lezeli w szpitalu potem sie zanosil najczesciej przy zastrzylkach tez siostra dmuchala mu w buzie ale ponoc na to nic nie ma trzeba sobie jakos z tym radzic teraz gabu ma 14 m i ten problem zniknal i juz sie nie zanosi mysle ze twoj synek tez z tego wysrosnie pozdrawiam

niezweryfikowana
Posty: 92
Ostrzeżenia: 2/5

ZANOSZENIE SIE!

10 paź 2009 - 14:47:28

Dmuchanie w buzie jest dobrym rozwiązaniem. Każe dziecku złapać oddech. Pamiętaj tylko, że nie możesz panikować. Dzieci to wyczuwają i wykożystuję przeciwko nam. Mój synek też się zanosił, radziłam sobie dmuchając mu w usta, czasami klaps. W najgorszym momęcie, jak to nie pomogło złapałam za móżki i podniosłam do góry. Trzeba odwrócić dziecka uwagę i zawsze powiedzieć, że tak nie można jest robić. Tylko pamiętaj nie panikój. Dziś Krzyś ma już 7 lat

ZANOSZENIE SIE!

10 paź 2009 - 16:56:38

No właśnie mój synek tez zanosi sie jak dostaje zastrzyk, staram sie nie panikowac, ale martwie sie czy to jest normalne :( Mam nadzieje ze naprawde z tego wyrosnie.

ZANOSZENIE SIE!

10 paź 2009 - 17:01:43

u mnie było podobnie,córka się zanosila zazwyczaj przy szczeoieniach,a synek "zawieszał się" :) praktycznie przy każdym płaczu.To jest normalne,dziecko musi samo złapać oddech,dobrze działa to co już dziewczyny pisały-dmuchnięcie do buzi i spokój mamy...Niebawem z tego wyrośnie,chociaż sporydycznie może się zdażać i większemu dziecku przy szczególnie mocnym płaczu

niezweryfikowana
Posty: 92
Ostrzeżenia: 2/5

ZANOSZENIE SIE!

10 paź 2009 - 17:07:38

Starsze dzieci próbują to wykorzystywać-zwrócić na siebie uwagę i specjalnie wstrzymują oddech. Miałam taką sytuację z moim synem. Zachowałam stoicki spokój i odeszłam od niego udając, że to mnie wcale nie obchodzi i odeszłam. Do tego zdarzenia doszło na ulicy, było ostatnie, Krzyś miał 3,5 roku

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dzieciaczki z Zespołem Downa