Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

gorący temat

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kiedy zacznie mówic

11 sie 2009 - 21:21:31

Moja córcia we wrześniu skończy 2latka a mówi tylko mama,tata,czesc..
Byłam z nią u lekarza i powiedział mi,że ma jeszcze czas,żebym się nie martwiła..Nataszka(córcia) rozumie wszystkoo co ją poproszę,wie jak cosię nazywa,umie pokazac gdzie dana częśc ciała..Za to ciągle gada po swojemu..I co mam myślec ?? Zaznaczę,że ja też późno zaczęłam mówic,,

Kiedy zacznie mówic

11 sie 2009 - 21:35:22

myśle ze wszystko w swoim czasie i naprawde nie masz powodu zeby sie martwić....po prostu tak jest-jedne dzieci zaczynają mowić wczesniej a inne trochę pożniej.....od koleżanki syn nic nie mówił oprócz :tata,mama,tak i nie i tylko pokazywal palcem co chce
a jak skończył 2 lata i 2m-ce zaczął wszystko wyraznie mówić....

Kiedy zacznie mówic

11 sie 2009 - 21:49:06

Dzięki ,bo naprawdę martwię się ;((

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

Kiedy zacznie mówic

11 sie 2009 - 21:54:09

tez sadze ze wszystko w swoim czasie, mam siostre 28 sierpnia skonczy 2 latka a gada wszystko zrozumiale, fakt ze niektore gloski czy sylaby nie wychodza jak powinny ale da sie zrozumiec, np dźi to drzwi, buta to but, bi to lyzeczlka hehe ma swoje nazwy ale wiekoszsc mowi normalnie.. takze nie przejmuj sie.. jedno dziecko zacznie chodzic w w ieku 10 miesiecy a inne w wieku 14 m-cy, tak samo z gadaniem

Kiedy zacznie mówic

11 sie 2009 - 22:10:16

Spokojnie, każde dziecko jest inne! Nie ma co się martwić na zapas.
Mój synek ma 2 latka i 3 miesiące i niewle mówi -zrozumiale, oczywiście po swojemu to cały czas gada. Ostatnio zaczął mówić nowe słówka. Jest to stopniowy proces!
Znam chłopczyka 3 -letniego który mówi tak jak moje dziecko. Rodzice byli z nim u neurologa i u psychologa i wszystko OK! Od 3 roku życia można udać się do logopedy z dzieckiem.
Także ja mojemu daję jeszcze trochę czasu, bo chłopcy później mówią i średnio to tak 2,5 roczku jak dziecko coś tam więcej mówi (zebrałamn wywiad w piaskownicy).

Natasza0000 nie martw się bo z czasem zacznie więcej mówić!
pozdrawiam

Kiedy zacznie mówic

11 sie 2009 - 22:25:51

U mnie to samo,moja corcia ma 2 i pol roczku,rozumie wszystko(w domu mowi sie w 3jezykach),ale w rozmowie to ciezko...jeszcze wiele jej trzeba:-/..ostatnio widziam chlopca w wieku 2 lat i swietnie mowil...bylam w szoku...no coz...pewnie przyjdzie to z czasem.moja starsza corka tez do 3roku niewiele mowila...tzn....wiele ale nie wyraznie i nie zrozumiale,wiec sie JESZCZE nie martwie;-)

Kiedy zacznie mówic

11 sie 2009 - 22:27:30

Dziękuję bardzo wszystkim mamom za słowa otuchy ;))))

Kiedy zacznie mówic

11 sie 2009 - 23:32:22

Kochana nic się nie martw , kiedyś jej (małej) mąż nie uwierzy, że nie mówiła ;))))) hahaha :)

spokojnie :) moja Koleżanka miała załamkę z małą do 2 lat i 8 miesięcy bo nic nie mówiła, a jak zaczęła to nie można jej było

zatrzymać, zaczęła zdaniami złożonymi :) spokojnie :)

Kiedy zacznie mówic

12 sie 2009 - 07:15:28

Też uważam ,że nie ma się czym martwić.Każde dziecko jest inne.Mój synek ( mimo,że mówią ze chłopcy później zaczynają mówić)zaczął mówić bardzo szybko bo miał 1 rok i 6 miesięcy a np synek koleżanki ma skończone 3 latka ( w maju) i mało mówi.Więc nie masz się czym martwić i na twojego szkraba przyjdzie pora.:-) Pozdrawiam

Kiedy zacznie mówic

12 sie 2009 - 09:17:19

u moich sąsiadów syn zaczął mówić po czwartym roku życia, nie martw się, jeszcze Cię zagada :):):)

Kiedy zacznie mówic

12 sie 2009 - 10:44:58

MÓJ SYNEK MA 3WE WRZESNIU MÓWI NON STPO ALE SWOIM JEZYKIEM A PRAWIDŁOWO MÓWI TATA,MAMA,DAJ,AM,CHCE,PA PA,FONTANNA,.....JEDZIE,IDZIE.JA SIE NIE MARTWIE MÓWIA ZE NA KAZDEGO PRZYJDZIE PORA GDYBY NIE ROZUMIAŁ POLECEN CO SIE DO NIEGO MÓWI TO BYŁOBY GORZEJ ALE ON WSZYSTKO ŁAPIE,NP WYNIES CIUSZEK DO KOSZA NA BRUDY,WYRZUC PAPIER DO KOSZA NA SMIECI,ZANIES TALERZ NA STÓŁ....ITD ITP

Kiedy zacznie mówic

05 wrz 2009 - 14:20:24

Laska ja też się martwiłam, synek ma 1,5 roku i mówi tylko daj, tata, czasem mama
A porównywałam go do synka kuzynki, który mając 11 miesięcy umiał powtórzyć dzień dobry "dzieńdoba"
A po roczku praktycznie wszystko powtarzał, teraz bedzie miał 2 latka i rozroznia kolory (oczywiscie są pomylki, ale bardzo rzadko)
I pomyśl co ja miałam przeżywać porównując mojego synka do kuzynki dziecka :)
Nic się nie martw , powiem Ci tak jak wszyscy naokoło mi mówią "Jeszcze będziesz miała dość jej/jego gadania" ;)

Kiedy zacznie mówic

05 wrz 2009 - 14:21:16

Pozdrawiam;)

Kiedy zacznie mówic

05 wrz 2009 - 15:39:55

Mój ma 1.5 roku i tez tam sobie po swojemu gada jakoś zbytnio się tym nie martwię;) kazde dziecko jest inne

Kiedy zacznie mówic

05 wrz 2009 - 16:39:15

moja zaczela mowic slowa pojedyncze jak miala 3 lata a teraz ma 4latka i od 4 miesiecy gada jak najeta az sie buzia jej niezamyka nawt po hiszpansku myslam ze cos nie tak z nia jest ale naszczescie wyszystko ok a synek ma 1,5 roku i zasowa z gadaniem jak czeba.to zalezy od dzicka samo przyjdzie nic sie niemartw bedzie ok zobaczysz buzia jej sie pozniej niebedzie zamykac az bedziesz miala jescze tego dosyc.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

czerwcowe bobasy