Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

umiejetnosci

31 lip 2009 - 16:05:19

MARIKA lat 6
nigdy nie chodziła do przedszkola a do zerówki idzie dopiero od września
-mówiła pełnymi zdaniami mając 1 rok i 4 miesiące
-umie liczyć do tysiące bezbłędnie,a powyżej z minimalnymi błędami
-dodaje i odejmuje do 100
-potrafi przeczytać krótkie słowa
-wykazują się niebywałą troskliwością i odpowiedzialnością przy zabawie i opiece nad młodszym kuzynostwem
-obsługuje komputer lepiej niż moja mama (a siedzi przy nim maksymalnie 2 godziny W TYGODNIU! )
-umie mnożyć i dzielić do 20
-potrafi napisać swoje imie i nazwisko a także imiona swoich najbliższych
może dla Was kochane to nie są jakieś wybitne osiągnięcia ale jak już zaznaczyłam powyżej córka nigdy nie chodziła do przedszkola a swoją zerówkową edukację zaczyna dopiero we wrześniu,poza tym jest jedynaczką i nie ma wzorca od starszego rodzeństwa. JESTEM Z NIEJ OGROMNIE DUMNA!!!!

umiejetnosci

02 sie 2009 - 19:25:09

Mój synuś w wieku 12 miesięcy nie chodził, dopiero co wyszły mu pierwsze ząbki, niewiele mówił, ogólnie rozwój poniżej przeciętnej. Dziś ma 15 lat jest stypendystą funduszu dla uczniów szczególnie uzdolnionych, średnia w gimnazjum prawie 6. To tak na pociechę mamom, których dzieci rozwijają się w nieco wolniejszym tempie.

umiejetnosci

03 sie 2009 - 02:34:28

Dzięki za pocieszenie grasob ;) Ja już mam starszego syna 12lat i nie będę wymieniać co potrafi a uwierzcie że potrafi wiele :) od pierwszych swoich miesięcy był książkowym dzieciątkiem czyli jak pisało że może zacząć siadać to zaczynał siadać itd. teraz jest bardzo dobrym uczniem z natury troszkę flegmatyk ale tak był zawsze :)) Kochany urwis :* i baaaardzo duża pomoc przy siostruni Emilce - 9 miesięcy kończy za trzy dni.
- potrafi gaworzyć szepcząc np w nocy jak ja do niej też tak mówię
- powtarza ciagle ta-ta dwusylabowo, a ma-ma nie moge sie doprosic=(, zdarza się ba-ba
- fajnie gada po swojemu :)
- wciaz chce wstawac - szczególnie jak wsadzam ją do wózka (od noworodka źle znosiła wózek, nie lubi gdy się jeździ po dużych kamieniach bo wtedy chyba za mocno nią trzęsie) Gwiazdy tak chyba mają;)
- próbuje raczkować ale częściej w tył niż w przód :)
- ladnie siedzi, podpiera sie popchnieta
- probuje wymuszac na mnie rozne rzeczy placzem
- ladnie je stale pokarmy,a z miekkich robi miazge
- robi pa-pa i mówi pa pa
- reaguje na swoje imie
- reaguje na wszystkie powtarzalne hasla , np mniam mniam
- manipuluje zabawkami, wie gdzie pociagnac, walnac, rzucic=)
- niezmordowanie rozbiera ukladane przez nas puzle piankowe i je wcina
- dzielnie znosi polewanie glowki prysznicem i wode w oczach=) bez placzu
- ciagnie sie za waleczki na brzuszku i "kosię":)
- wklada nogi do buzi
- zaczyna ze mną śpiewać aaaa - resztę mama kończy kotki dwa
Ale największym skaraniem jest brak ząbków które dokuczają bardzo przy zasypianiu i w ciągu dnia - więc czekamy na nie z utęsknieniem bo żal mi tej mojej gwiazduni jak patrzę jak ona się męczy.

umiejetnosci

22 wrz 2009 - 21:21:05

Bartosz ma 9 miesięcy.
Nie umie raczkować i usiąść gdy leży, ale umie chodzić gdy trzymam jego rączki. Umie wstać gdy siedzi .Ładnie je z łyżeczki ale nie chce pić z kubka z dziubkiem(jak niemiał ząbków to pił). No i mówi TATA.

umiejetnosci

22 wrz 2009 - 22:46:40

Mój szkrabuś za chwile bedzie mial 3 latka.Choć przy porodzie było z synkiem naprawde ciężko ,to teraz dzięki Bogu synuś jest zdrowym brzdącem:)
-recytuje wierszyki
-wieczorem Pacierz,Aniele Boże,Zdrowaś Mario
-prowadzi dyskusje o "życiu i świecie" z panią w sklepiku ;)
-zauważa ,gdy ktoś robi komuś krzywde i nie może pojąć dlaczego tak sie dzieje...
-kroi warzywa na sałatke
-pomaga nakrywać do stolu
-jezdzi na rowerku...jeszcze na 3 kółkach :)
-sam sie ubiera(problem ma ze skarpetkami ale dzielnie sie uczy :)
-MA DOSKONAŁĄ PAMIĘĆ
-liczy do 6 po kolei ,a dalej to jak leci ;)
-rozróżnia i nazywa kolory
-z zapalem mozolnie uklada wszystkie klocki wg.wielkosci ,koloru i wszystko MUSI BYC w równiutkim rządku(biada ,gdy ktoś to naruszy :)
-napewno umie jeszcze cale mnostwo rzeczy.ktorych teraz nie pamietam :)

Nie wiem czy to dużo czy mało ale jestem z niego bardzo,bardzo dumna i kocham Go nad życie,a nawet jak by umiał tylko część tego co teraz ,to nie kochałabym Go ani grama mniej :)

umiejetnosci

22 paź 2009 - 23:07:30

Ciekawy wątek. Mój syn ma skończone 7 miesięcy i:
-umie sam siedzieć
-gdy się przewraca to podpiera się rączką i udaję mu się znów usiąść,
-leżąc w łóżeczku chwyta się go i klęka na kolanka(próbuje wstać ale ma ciężko podnieś tyłeczek)
-na słowa "kosi kosi" klaska dłońmi jakby bił brawo
-gaworzy"ba ba ba.." "da da da" "ma ma ma.."
-reaguję na swoje imię
-ładnie je z łyżeczki
-radzi sobie juz z większymi kawałkami jedzenia a nie tylko papkę
-sam zasypia
-doskonale bawi się zabawkami,obraca,kręci,przekłada z rączki do rączki
-biega w chodziku po całym domu,a jeśli sie go zawoła to przychodzi tej osoby
-bardzo twardo stoi na całych spopkach trzymany za ręce
-robi kilka kroczków gdy się go trzyma za dłonie,ale po chwili uginają mu się nóżki
-jeśli nie chce czegoś jeść lub po prostu nie jest głodny potrafi wyraźnie dać to do zrozumienia tzn.odwraca głowę,odpycha ręką łyżeczkę czy butlę, a gdy znów ma na cos ochotę to z daleka otwiera dzióbek

Nic me więcej nie przychodzi narazie do głowy.
A wasze maluszki co potrafią ?

umiejetnosci

22 paź 2009 - 23:27:01

moja mała ma 3 latka
zna około 30 zwierzat łacznie z odgłosami
liczy do 10
zna kilka wierszykow i piosenki
sama sie ubiera i rozbiera (mały problem z guzikami ale jest wszystko na dobrej drodze )
obsługa dvd zna bezblednie łacznie z wymiana płyty
jej ulubiona gra jest odnajdowanie pary np bohaterowi z bajki badz zwyczajne skarpetki znajduje je poprostu w tłumie
karmi krolika
podlewa kwiatki
jezdzi na rowerku
szoruje zabki
z uporem maniaka zabija muchy
pamiec lepsza niz moja
zna nazwy owocow i warzyw
zna czesci ciała
liczy do dziesieciu choc zdarza sie ze nie pokolei
po ukonczeniu 2 lat samodzielnie je i nie pamietam jak to jest karmic:(
otwiera lodowke i bierze sama jogurciki
i najbardziej zdumiewajace ze ubiera sie według kolorow jak wychodzimy na dwor to ja szykuje jej zestawy na wyjscie ale po przebudzeniu sciaga pizamke i biegnie do szafki w ktorej sa ubranka po domku i tak je wybiera by kolorystycznie do siebie pasowały
i mase innych ...
i mega problemem sa kolory dla niej wszystko jest zielone jak sie zacznie pierwsza sylabe cze to doskonale wie ze czerwone ale jak po chwili pytam jaki kolor zielony...czuje ze robi mi na złosc :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-22 23:32 przez dagmara26.

umiejetnosci

22 paź 2009 - 23:32:04

Cytat
tuska19
Ciekawy wątek. Mój syn ma skończone 7 miesięcy i:
-umie sam siedzieć
-gdy się przewraca to podpiera się rączką i udaję mu się znów usiąść,
-leżąc w łóżeczku chwyta się go i klęka na kolanka(próbuje wstać ale ma ciężko podnieś tyłeczek)
-na słowa "kosi kosi" klaska dłońmi jakby bił brawo
-gaworzy"ba ba ba.." "da da da" "ma ma ma.."
-reaguję na swoje imię
-ładnie je z łyżeczki
-radzi sobie juz z większymi kawałkami jedzenia a nie tylko papkę
-sam zasypia
-doskonale bawi się zabawkami,obraca,kręci,przekłada z rączki do rączki
-biega w chodziku po całym domu,a jeśli sie go zawoła to przychodzi tej osoby
-bardzo twardo stoi na całych spopkach trzymany za ręce
-robi kilka kroczków gdy się go trzyma za dłonie,ale po chwili uginają mu się nóżki
-jeśli nie chce czegoś jeść lub po prostu nie jest głodny potrafi wyraźnie dać to do zrozumienia tzn.odwraca głowę,odpycha ręką łyżeczkę czy butlę, a gdy znów ma na cos ochotę to z daleka otwiera dzióbek

Nic me więcej nie przychodzi narazie do głowy.
A wasze maluszki co potrafią ?

Mój synek ma 8 miesiecy i robi dokladnie te same rzeczy za wjatkiem:
jeszcze nie umie "kosi kosi" ale za to potrafi zrobic " pa pa"
nie chodzi w chodziku [bo go nie mamy :)]
bardzo ładnie je juz wieksze kawałki mieska, ziemniaków
pije z niekapka
rzadko mówi ma ma ani ba ba, za to ta ta i da da ma opanowane :)
fajnie gada po swojemu i gdy jest bardzo spiacy "spiewa" sobie aaaaaa

umiejetnosci

23 paź 2009 - 08:35:18

Cytat
nusia83
Cytat
tuska19
Ciekawy wątek. Mój syn ma skończone 7 miesięcy i:
-umie sam siedzieć
-gdy się przewraca to podpiera się rączką i udaję mu się znów usiąść,
-leżąc w łóżeczku chwyta się go i klęka na kolanka(próbuje wstać ale ma ciężko podnieś tyłeczek)
-na słowa "kosi kosi" klaska dłońmi jakby bił brawo
-gaworzy"ba ba ba.." "da da da" "ma ma ma.."
-reaguję na swoje imię
-ładnie je z łyżeczki
-radzi sobie juz z większymi kawałkami jedzenia a nie tylko papkę
-sam zasypia
-doskonale bawi się zabawkami,obraca,kręci,przekłada z rączki do rączki
-biega w chodziku po całym domu,a jeśli sie go zawoła to przychodzi tej osoby
-bardzo twardo stoi na całych spopkach trzymany za ręce
-robi kilka kroczków gdy się go trzyma za dłonie,ale po chwili uginają mu się nóżki
-jeśli nie chce czegoś jeść lub po prostu nie jest głodny potrafi wyraźnie dać to do zrozumienia tzn.odwraca głowę,odpycha ręką łyżeczkę czy butlę, a gdy znów ma na cos ochotę to z daleka otwiera dzióbek

Nic me więcej nie przychodzi narazie do głowy.
A wasze maluszki co potrafią ?

Mój synek ma 8 miesiecy i robi dokladnie te same rzeczy za wjatkiem:
jeszcze nie umie "kosi kosi" ale za to potrafi zrobic " pa pa"
nie chodzi w chodziku [bo go nie mamy :)]
bardzo ładnie je juz wieksze kawałki mieska, ziemniaków
pije z niekapka
rzadko mówi ma ma ani ba ba, za to ta ta i da da ma opanowane :)
fajnie gada po swojemu i gdy jest bardzo spiacy "spiewa" sobie aaaaaa



moja też ma skończone 7 i w porównaniu z waszymi dzieciaczkami to chyba nic nie umie hehe
nie siedzi ,nie umie sama się podnieść dopiero od 2 dni łapie się za moje ręce żeby to zrobić,je ładnie z łyżeczki ,nie jje jeszcze większych kawałków bo nie próbowałam jej dać,dużo gada ta ta da da itp. krzyczy na cały dom(może to jej śpiew),w chodziku sadzam ją i siedzi jak wryta heh ,o stawaniu na nogi nie ma mowy...od urodzenia jest taką "bojącą kasią" jeśli ktoś zacznie mówić bardzo podniesionym głosem nawet opowiadając coś zaczyna wyć i nie można jej uspokoić ale i od urodzenia jest straszną śmieszką ,banan nie schodzi jej z ust :) oprócz tego pije z butli,nie umie raczkować i narazie więcej nie przychodzi mi do głowy

umiejetnosci

06 lis 2009 - 00:09:50

Ada ma 9msc i potrafi
- siedziec
- raczkowac
- trzymac butelke jak jej sie chce
- sama je jablko czy jakis tam owoc czy ciastko
- kosi kosi lapki
- brawo
-tanczy w rytm muzyki
- lapie sie czego popadnie i wstaje
- nauczyla sie przebierac nogami i za nasza pomoca wchodzi po schodkach
- ladnie stawia kroczki z nasza pomoca...
- mowi mama, tata, baba , ał , ada :)probuje nasladowac krówke ale zupelnie inaczej niz byc powinno:)
- ma jednego zabka drugi jest w trakcie przebijania sie :)

to na tyle co naszlo mi do glowy.... :)

umiejetnosci

06 lis 2009 - 05:42:23

Cytat
grasob
Mój synuś w wieku 12 miesięcy nie chodził, dopiero co wyszły mu pierwsze ząbki, niewiele mówił, ogólnie rozwój poniżej przeciętnej. Dziś ma 15 lat jest stypendystą funduszu dla uczniów szczególnie uzdolnionych, średnia w gimnazjum prawie 6. To tak na pociechę mamom, których dzieci rozwijają się w nieco wolniejszym tempie.

Popieram Twoje słowa. Co z tego że moja córcia miała 10 m-cy jak zaczęła chodzić, je sama , mówi mata, tata, baba, tak, nie, da i inne, teraz już biega, wchodzi na fotele i łóżka ale przecież za parę lat inni rówieśnicy mogą ją przegonić. Ja jestem dumna z osiągnięć swojej córci i szczęśliwa że jest zdrowa i dobrze się rozwija. A tak na marginesie mój syn który w twj chwili ma 19 lat jest cholernym leniem co do nauki a zaczął chodzić w wieku 8 m-cy, był prymusem do 6-tej klasy podstawowej (musiałam kupować dodatkowe książki z matematyki gdyż na lekcjach się nudził) tabliczkę mnożenia znał mając 7 lat, wszystko sam z siebie ale później gdy dwa lata pod rząd dostał tę samą nagrodę stwierdził że jusz nie musi i tak jest do dzisiaj, ale jest za to bardzo spokojny.

umiejetnosci

06 lis 2009 - 08:28:55

Julia ma 6 miesięcy,
potrafi skakać na specjalnej huśtawce,
jeść z łyżeczki,
gaworzyć,
śmiać się na głos,
stoi na nóżkach z moją pomocą
może to nie za dużo ale jest najcudowniejszą dziewczynką na całym świecie, ma 2 ząbki jest śliczna, każdy ją uwielbia ;-) ma niezwykły urok osobisty a ja jestem bardzo dumna z każdej nowej rzeczy którą się nauczy

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wasze maleństwa i zabawne lub zatrzymujace krew w zylach historie... Podzielcie sie nimi!!!