Obecnie rozmawiamy o:

Wakacje w Hiszpanii.

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
kasia26poznan
Cytat
Czarna74
Hej

Ja urodziłam moją córcię w 35tyg. Ważyła 1150g i miała 43cm :) Teraz ma już 1,5 roku i waży 11kg.


1150? jakie malenstwo, naprawde? czy miało byc 2150?

ja urodziłam synka w 35tygodniu ciazy wazył 2700 i mial 55cm :)

Naprawdę ważyła 1150g, jak wychodziła do domu to ważyła 1850g

Alanek urodził sie w 32tc ważył 2470g i 51cm nie było zadnych problemów po porodzie

MOJA ZUZANNA URODZILA SIE W TERMINIE MIALA 3800 I 57CM DLUGOSCI A SYNECZEK ALANEK UR SIE TYDZIEN PRZED TERMINEM I WAZYL 3310 I 56 CM KOCHAM:*

<moderacja> Stosuj odpowiednie formatowanie tekstu (pogrubienie, podkreślenie, pochylenie, rozmiar czcionki, kolory, itp.) jeżeli naprawdę coś musisz podkreślić. Pisanie dużymi literami traktowane jest jako krzyk, a krzyczeć nie musisz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-28 12:54 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 447
Ostrzeżenia: 1/5

Moja córa w pierwszych dniach 9m-ca, ważyła 2650 i miała 52cm, 10punktów, dopiero potem wyszło zakażenie szpitalne - pośpieszna cesarka w niedzielę, znów szpital, ale wszystko na szczęście dobrze się skończyło

A ja napiszę o sobie. :)
Urodziłam się w 26 tc, ważyłam 1020 g. i mierzyłam 50 cm., dostałam 2 pkt w skali Apgar. Lekarze nie dawali mi praktycznie żadnych szans, jeden z lekarzy poradził nawet mojej mamie, żeby zajęła się lepiej moją starszą siostrą, bo ze mnie to już nic nie będzie.(!)
A jednak żyję i mam się dobrze. To było 30 lat temu. 10 m-cy temu urodziłam synka-waga 4450g. i 59 cm.,najlepsze, że w tym samym szpitalu, co ja się urodziłam.

moja coreczka urodzila sie w 38 tygodniu i wazyla 4450!!! Wszyscy byli w szoku lacznie z lekarzem, bo ja jestem drobnej budowy

Ponoć waga dziecka zależy od ojca, im wyższy tata, tym cięższe i ogólnie większe dziecko. Tak mi powiedział lekarz w szpitalu. Duże dzieci rodzą się też wtedy, gdy matka ma cukrzycę ciążową lub normalną.

Cytat
kika81
moja coreczka urodzila sie w 38 tygodniu i wazyla 4450!!! Wszyscy byli w szoku lacznie z lekarzem, bo ja jestem drobnej budowy


hmmmm...ponieważ nie każda mama jak widać przeczytała temat wątku lub nie rozumie dokładnie co to znaczy urodzić wcześniaczka
dlatego ja wkleję kilka fotek mojej córeczki u siebie na profilu
i proszę zwrócić uwagę na wielkość smoczka i buzi
smoczek był normalnych rozmiarów tylko główka maleńka:(
takie dzieci to wcześniaczki.....

No tak, zgodzę sie z moją przedmówczynią, 38 tc czy 36 tc a raczej poród w takich tygodniach to nie wcześniaczki!

Mój synek jest z 34 tc i tu juz ledwo na wcześniaczka się łapie, ale jednak ;)

Mnie w szpitalu przedtrzymali od 28 aż do porodu udało im się, a raczej mi i synkowi :)

Miał 48 cm i 2350 g, teraz skończył 7 miesiecy ma 76 cm i 9,5 kg ! Przerasta swoich rówieśników :) wcina cyca i robione zupki i deserki :)

Pozdrawiam wszystkie mamusie i wcześniaczki!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-19 15:33 przez evelyn22.

Mój synuś urodził się w 33tc i ważył 2000g i mierzył 48cm! Był taki malutki ale mając 8m-cy nie było już poznać że był wcześniakiem ponieważ wagą i wzrostem dorównał rówieśnikom :) Teraz jest bystrym i wyszczekanym 3latkiem :)

moja córcia urodziła się w 31 tygodniu ciąży i ważyła 1360 i 46 cm , dostała tylko 3 pkt , a teraz ma 2,5 roku i nadrobiła wszystkie zaległości :)

a moja urodzila sie 14dni po terminie .. Ważyła 1300 i mierzyła 46cm. Umarła po jednym dniu zycia ;(

i jest zdrowiusienka ?! to Gratuluję. Nasza nie przezyła.

Cytat
effa22
Mój synuś urodził się terminowo,tak jak lekarz wyliczył :) Ważył 3700g i mierzył 56cm

moja córci też...lekarz wyliczyl ze na 14-go i 14-go o 21.15 urodzilam 3 480 i 54 :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Słabe przybieranie na wadze