Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 5/5

Fotowoltaika a Sauna

16 lut 2021 - 12:03:29

Chciałbym się dowiedzieć łopatologicznie jak to wygląda. Zamierzam wybudować saunę z piecem na prąd, czy jak postawie fotowoltaiczne panele na sanie czy budynku obok to zgromadzona energia wystarczy mi na piec który jest na siłę? jak to jest w zimie?
Znacie jakieś firmy które tanio mi to zrobią/podpowiedzą?
Znacie może firmę https://energo-therm.pl/ ?

Fotowoltaika a Sauna

30 maj 2021 - 19:10:57

Polecam Ci firmę https://pgmpv.pl/, z usług której my korzystaliśmy. Bardzo doświadczona i profesjonalna firma. Wykonali audyt fotowoltaiczny, na tej podstawie wiedzieliśmy, jaka powinna być moc instalacji, aby pracowała wydajnie. Zdecydowanie ich rekomenduję jako wykonawcę, pomogą Ci ze wszystkim.

Fotowoltaika a Sauna

21 gru 2021 - 12:32:34

Więcej informacji w kontekście fotowoltaiki znajdziesz na stronie AM Group Solar. Zachęcam do lektury.

Może warto po prostu zadzwonić i poprosić o poradę techników z firmy zajmującej się montażem istalacji grzewczysz. Najlepiej zapytać kilku firm o opinię.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-01-21 10:47 przez jerzy1306.

niezweryfikowana
Posty: 358
Ostrzeżenia: 6/5

Fotowoltaika a Sauna

31 maj 2022 - 12:00:05

Polecam inwestycje w fotowoltaikę wykonać ze sprawdzoną firmą https://virtussun.pl/oferta/fotowoltaika-czestochowa/


Fotowoltaika a Sauna

17 cze 2022 - 11:40:38

To wszystko zależy ile paneli fotowoltaicznych zamontujesz, mam też w domu saunę i panele fotowoltaiczne. Cały montaż paneli oraz wyliczenie robiła mi firma. Zadzwoń do nich i popytaj https://skomat-fotowoltaika.pl/

Fotowoltaika a Sauna

07 wrz 2022 - 18:49:59

Niestety nad takimi rozwiązaniami póki co ja jeszcze się nie zastanawiałam, ale jestem za to zdania, że bardzo fajną opcją może być posiadanie fotowoltaiki na działce. Zdecydowanie w takiej sytuacji polecam każdemu zapoznanie się z materiałem http://www.energieodnawialne.pl/fotowoltaika-na-dzialce-czy-warto_eceq.a gdyż to właśnie tam świetnie o tym napisano.

Fotowoltaika a Sauna

03 paź 2022 - 11:59:23

Jeśli będziesz miał dobry projekt instalacji fotowoltaicznej to będzie to bardzo dobre rozwiązanie (sprawdź: program do projektowania fotowoltaiki)

Fotowoltaika a Sauna

09 gru 2022 - 08:54:14

Poniekąd gdy jeszcze piszemy o fotowoltaice to czy kiedykolwiek myśleliście może nad tym jak projektowane są farmy słoneczne? Jeżeli chodzi o mnie to znalazłam bardzo interesujący wpis https://greengenius.com/pl/blog/jak-projektowane-sa-farmy-sloneczne/ gdzie właśnie dokładnie na ten temat napisano. Zachęcam każdego do zapoznania się z tym artykułem.

Fotowoltaika a Sauna

26 sty 2023 - 18:38:21

Teraz coraz więcej firm i gospodarstw domowych decyduje się na fotowoltaikę, bo jest to ekologiczne rozwiązanie. Słońce to też niewyczerpane źródło energii. Pojęcie to jest szerokie, ale przede wszystkim oznacza oszczędności w okresie długoterminowym. Można w ten sposób wytworzyć energię i ciepło. Na stronie E.ON opisano tę kwestię https://eon.pl/dla-domu/portal-o-odnawialnych-zrodlach-energii/zielona-energia/energia-sloneczna .

Fotowoltaika a Sauna

29 sty 2023 - 10:28:48

Kiedy nadal jesteśmy w tym temacie to wiem, że na pewno wiele osób również zastanawia się nad tym na czym polega dzierżawa ziemi pod fotowoltaikę. Od siebie chcę wam polecić bardzo dobry wpis https://naszarola.pl/dzierzawa-ziemi-pod-fotowoltaike-co-musisz-wiedziec/ gdyż moim zdaniem to właśnie tam doskonale o tym napisano.

Fotowoltaika a Sauna

31 sty 2023 - 09:55:12

Warto pamiętać, że Sauna to nie jedyne zastosowanie dla instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy można ładować samochód elektryczny z paneli fotowoltaicznych, przeczytaj sobie artykuł pod linkiem https://sigmapolska.pl/czy-mozna-ladowac-samochod-elektryczny-z-paneli-fotowoltaicznych/, w którym dobrze przedstawiono, jak można ładować samochód elektryczny w domu. Pozdrawiam :)

Fotowoltaika a Sauna

15 kwi 2023 - 11:19:16

Kiedy jeszcze chodzi właśnie o takie rozwiązania to ja również chcę powiedzieć, że bardzo ważną sprawą jest to aby każdy z nas wiedział kto w sumie zajmuje się takimi rozwiązaniami. Ja od siebie chcę powiedzieć, że jak coś to właśnie firma https://www.recosolar.pl/instalacje-fotowoltaiczne-jaslo/ na pewno specjalizuje się w instalacjach fotowoltaicznych.

niezweryfikowana
Posty: 227
Ostrzeżenia: 6/5

Fotowoltaika a Sauna

21 lut 2024 - 19:54:10

Jeśli myślisz o zainwestowaniu w zieloną energię, https://fotowoltaika.bruk-bet.pl prezentuje ofertę paneli słonecznych, które są nie tylko efektywne, ale również estetycznie dopasowane do różnych typów budynków. Strona ta dostarcza szczegółowych informacji na temat możliwości finansowania inwestycji w fotowoltaikę, co może być kluczowe dla osób, które pierwszy raz rozważają takie rozwiązanie.

Jeżeli poszukiwane są rozwiązania z dłuższymi elementami montażowymi, zestaw montażowy dwugwint M10x250, dostępny na https://inoxa.pl/elementy-zlaczne-do-systemow-solarnych/dwugwinty/art-9082-sw-epdm-din-6923/zestaw-montazowy-dwugwint-m10x250-plus-din-6923-a2-plus-epdm może okazać się odpowiedni. Jest to opcja warta rozważenia dla specyficznych wymagań projektowych.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2024-03-27 15:48 przez nannyN.

Fotowoltaika a Sauna

07 cze 2024 - 08:37:06

Każdemu kto szuka informacji dotyczących rynku energetycznego polecam zajrzeć na stronę https://globenergia.pl/czyste-powietrze-nowe-zasady-dla-pomp-ciepla-juz-od-22-kwietnia-co-jeszcze-sie-zmieni/ Jestem pewna że wizyta na tej stronie będzie dla Was bardzo dobrym pomysłem i pozwoli Wam znacząco poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Są tam informacje z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła, magazynów energii, energii wiatrowej, różnego rodzaju technologii i wiele więcej. Możecie być pewni że wszystkie artykuły na tym portalu są przygotowane w oparciu o rzetelne informacje przez osoby doskonale znający tą branżę. Warto jest odwiedzić ten portal.

Fotowoltaika a Sauna

20 cze 2024 - 18:44:27

Na stronie https://praktyczna-wiedza.pl/dom-i-ogrod/fotowoltaika-kiedy-sie-nie-oplaca-trwalosc-paneli-i-ich-wymiana-fakty-i-mity/ omawiane są fakty i mity dotyczące fotowoltaiki. Artykuł porusza kwestię trwałości paneli oraz momentu, kiedy wymiana staje się opłacalna. Zawarte informacje pomagają lepiej zrozumieć, jak dbać o instalację, aby maksymalizować jej efektywność.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Krisdur - Posadzki