Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 5/5

Fotowoltaika a Sauna

16 lut 2021 - 12:03:29

Chciałbym się dowiedzieć łopatologicznie jak to wygląda. Zamierzam wybudować saunę z piecem na prąd, czy jak postawie fotowoltaiczne panele na sanie czy budynku obok to zgromadzona energia wystarczy mi na piec który jest na siłę? jak to jest w zimie?
Znacie jakieś firmy które tanio mi to zrobią/podpowiedzą?
Znacie może firmę https://energo-therm.pl/ ?

Fotowoltaika a Sauna

30 maj 2021 - 19:10:57

Polecam Ci firmę https://pgmpv.pl/, z usług której my korzystaliśmy. Bardzo doświadczona i profesjonalna firma. Wykonali audyt fotowoltaiczny, na tej podstawie wiedzieliśmy, jaka powinna być moc instalacji, aby pracowała wydajnie. Zdecydowanie ich rekomenduję jako wykonawcę, pomogą Ci ze wszystkim.

Fotowoltaika a Sauna

21 gru 2021 - 12:32:34

Więcej informacji w kontekście fotowoltaiki znajdziesz na stronie AM Group Solar. Zachęcam do lektury.

Może warto po prostu zadzwonić i poprosić o poradę techników z firmy zajmującej się montażem istalacji grzewczysz. Najlepiej zapytać kilku firm o opinię.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-01-21 10:47 przez jerzy1306.

niezweryfikowana
Posty: 354
Ostrzeżenia: 6/5

Fotowoltaika a Sauna

31 maj 2022 - 12:00:05

Polecam inwestycje w fotowoltaikę wykonać ze sprawdzoną firmą https://virtussun.pl/oferta/fotowoltaika-czestochowa/


Fotowoltaika a Sauna

17 cze 2022 - 11:40:38

To wszystko zależy ile paneli fotowoltaicznych zamontujesz, mam też w domu saunę i panele fotowoltaiczne. Cały montaż paneli oraz wyliczenie robiła mi firma. Zadzwoń do nich i popytaj https://skomat-fotowoltaika.pl/

Fotowoltaika a Sauna

07 wrz 2022 - 18:49:59

Niestety nad takimi rozwiązaniami póki co ja jeszcze się nie zastanawiałam, ale jestem za to zdania, że bardzo fajną opcją może być posiadanie fotowoltaiki na działce. Zdecydowanie w takiej sytuacji polecam każdemu zapoznanie się z materiałem http://www.energieodnawialne.pl/fotowoltaika-na-dzialce-czy-warto_eceq.a gdyż to właśnie tam świetnie o tym napisano.

Fotowoltaika a Sauna

03 paź 2022 - 11:59:23

Jeśli będziesz miał dobry projekt instalacji fotowoltaicznej to będzie to bardzo dobre rozwiązanie (sprawdź: program do projektowania fotowoltaiki)

Fotowoltaika a Sauna

09 gru 2022 - 08:54:14

Poniekąd gdy jeszcze piszemy o fotowoltaice to czy kiedykolwiek myśleliście może nad tym jak projektowane są farmy słoneczne? Jeżeli chodzi o mnie to znalazłam bardzo interesujący wpis https://greengenius.com/pl/blog/jak-projektowane-sa-farmy-sloneczne/ gdzie właśnie dokładnie na ten temat napisano. Zachęcam każdego do zapoznania się z tym artykułem.

Fotowoltaika a Sauna

26 sty 2023 - 18:38:21

Teraz coraz więcej firm i gospodarstw domowych decyduje się na fotowoltaikę, bo jest to ekologiczne rozwiązanie. Słońce to też niewyczerpane źródło energii. Pojęcie to jest szerokie, ale przede wszystkim oznacza oszczędności w okresie długoterminowym. Można w ten sposób wytworzyć energię i ciepło. Na stronie E.ON opisano tę kwestię https://eon.pl/dla-domu/portal-o-odnawialnych-zrodlach-energii/zielona-energia/energia-sloneczna .

Fotowoltaika a Sauna

29 sty 2023 - 10:28:48

Kiedy nadal jesteśmy w tym temacie to wiem, że na pewno wiele osób również zastanawia się nad tym na czym polega dzierżawa ziemi pod fotowoltaikę. Od siebie chcę wam polecić bardzo dobry wpis https://naszarola.pl/dzierzawa-ziemi-pod-fotowoltaike-co-musisz-wiedziec/ gdyż moim zdaniem to właśnie tam doskonale o tym napisano.

Fotowoltaika a Sauna

31 sty 2023 - 09:55:12

Warto pamiętać, że Sauna to nie jedyne zastosowanie dla instalacji fotowoltaicznej. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy można ładować samochód elektryczny z paneli fotowoltaicznych, przeczytaj sobie artykuł pod linkiem https://sigmapolska.pl/czy-mozna-ladowac-samochod-elektryczny-z-paneli-fotowoltaicznych/, w którym dobrze przedstawiono, jak można ładować samochód elektryczny w domu. Pozdrawiam :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Krisdur - Posadzki