Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Etiaxil opinie

21.07 o 15:16

tanie ciasta przepisy

18.01 o 12:29

Mary Kay opinie

4.11 o 14:52

Hybrydy SEMILAC opinie

7.04 o 12:10

Aktywne użytkowniczki

Zostałam okradziona przez szafiarke

10 maj 2018 - 10:32:10

Towar zamówiłam w połowie lutego, ale nie miałam w szafie identyfikacji, co robić ? Zostałam okradziona na kwotę 140 zł

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-05-10 13:12 przez Beacinka75.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Zostałam okradziona przez szafiarke

10 maj 2018 - 20:46:18

? ktoś ukradł 140 zł i okazało się, że to szafiarka? @Beacinka75 nie rozumiem. Kupiłaś coś i zapłaciłaś, a nie przyszło czy o co chodzi?

Zostałam okradziona przez szafiarke

11 maj 2018 - 00:44:03

Wydaje mi się, że chodzi o to, że nie jest zweryfikowaną uzytkowniczką i zapłaciła komuś bezpośrednio na konto?

Tak czy inaczej: iść na policję i zgłosić sprawę, wypełnisz wniosek, co prawda trochę to może potrwać, ale uważam, że takie rzeczy trzeba zgłaszać.
Ja zostałam oszukana 3 razy (ale nie na szafie), i za każdym razem odzyskiwałam pieniądze (raz trwało to niemal pół roku).

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Zostałam okradziona przez szafiarke

11 maj 2018 - 08:38:46

No faktycznie może, "nie miałam identyfikacji" właściwie to powinno być "nie mam", to jedna z opcji, że chodzi o zweryfikowanie i płacenie komuś na konto prywatne, pozostaje pytanie czy w ramach transakcji ... ale chyba nie ma co dochodzić. Mamy swobodę, każdy sobie kupuje jak chce ze wszelkimi konsekwencjami.

Transakcje na Szafie, zwłaszcza te nieudane, można zgłaszać do centrum sporów, formularz jest przejrzysty, sam wskazuje co i jak, gdzie wpisywać. Takie zgłoszenie nie wyklucza zgłoszenia do organów ścigania. Warto zwrócić uwagę na taki mały regulaminowy zapis:
"Centrum Sporów może nie decydować w sprawach Transakcji, od dokonania których upłynęło ponad 3 miesiące."

Zostałam okradziona przez szafiarke

11 maj 2018 - 09:17:38

a ja ci napisze jeszcze lepszy numer .
Miałam zwroty za CO we wspólnocie i to duże .
Zaczęłam liczyć i coś mi nie pasowało ,poszłam tam sprawdziłyśmy z księgową. Okazało sie że sąsiadka z drugiej klatki wpłacała na czynsz przelewem przez pocztę polską na poczcie a ta zamiast wpisać mieszkanie tej sąsiadki 26 wpisała mieszkania 16 i to wpłynęło na konto wspólnoty , wyszło że mam za dwa miesiąc do przodu zapłacone.
Popatrz i takie rzeczy się zdarzają nie była winna np szafiarka tylko pani z poczty . Ja nie mówię że tak było ale niestety u mnie tak wyszło .

A swoją droga ładnie ciebie orżnęła.:o

Zostałam okradziona przez szafiarke

11 maj 2018 - 10:23:01

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Wyjaśnię dokładniej. 17 lutego kupiłam dres mickey od szafiarki <moderacja-publikacja danych>. Użytkowniczka ta ciągle zbywała mnie jakimś absurdalnym powodem przedłużania sie wysyłki. Pisałam do niej regularnie, ale oczywiście na darmo. Pięniądze wpłaciłam na jej konto, była zadowolona z szybkiego przelewu. Chciałabym ostrzec przed tą osobą innych kupujących, a ja chyba odpuszczę, niech się udławi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-05-11 10:36 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 137
Ostrzeżenia: 1/5

Zostałam okradziona przez szafiarke

11 maj 2018 - 10:28:53

Może 40 zł bym odpuściła, ale już 140 zł to nie.
Na Pani miejscu zrobiłabym problem tej użytkowniczce na policji.
Wysłała jej Pani pieniądze na konto więc jakieś dane do niej Pani ma, a już oni będą wiedzieli co zrobić.
Tyle kasy piechotą nie chodzi.

Zostałam okradziona przez szafiarke

11 maj 2018 - 10:30:44

Cytat
Beacinka75
Towar zamówiłam w połowie lutego, ale nie miałam w szafie identyfikacji, co robić ? Zostałam okradziona na kwotę 140 zł

nie wiesz co robisz? iść na policję ,bo za przeproszeniem przez takie sieroty życiowe dochodzi do oszust , zostaną oszukane i nic nie potrafią z tym zrobić, boją sie iść na policję, teraz rozwinęłaś wątek i myślę ze kupiłaś coś od kogoś pewnie zamawiane poprzez aliexpress i dla tego idzie i idzie jeszcze jak było to dres mickey

no i tak jajk myślałam am takie negatywy ze czeka sie 2 miesiace dla tego ze zamawia to a chin powinno to pisać pod każdym przedmiotem, zobacz czy to ma gdzieś zaznaczone bo na innych aukcjach ma i pamiętaj ze 2 tygodnie to nie 14 dni tylko liczysz robocze



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-05-11 10:35 przez edekzkrainykredek2.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Zostałam okradziona przez szafiarke

11 maj 2018 - 10:38:33

Cytat
Beacinka75
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Wyjaśnię dokładniej. 17 lutego kupiłam dres mickey od szafiarki . Użytkowniczka ta ciągle zbywała mnie jakimś absurdalnym powodem przedłużania sie wysyłki. Pisałam do niej regularnie, ale oczywiście na darmo. Pięniądze wpłaciłam na jej konto, była zadowolona z szybkiego przelewu. Chciałabym ostrzec przed tą osobą innych kupujących, a ja chyba odpuszczę, niech się udławi.
Czyli nie zgłaszasz oficjalnie?

Zostałam okradziona przez szafiarke

11 maj 2018 - 20:43:35

Dziewczyny nie odpuszczajcie, nawet gdyby to było 5 zł. Nie chodzi o pieniądze, ale o zasadę. (Chociaż w tym przypadku to i o pieniądze, bo 140 zł to według mnie bardzo dużo). Oszustki będą się czuły bezkarne i niedługo co drugi zakup to będzie zonk :).

Zostałam okradziona przez szafiarke

12 maj 2018 - 07:19:56

Cytat
Beacinka75
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Wyjaśnię dokładniej. 17 lutego kupiłam dres mickey od szafiarki . Użytkowniczka ta ciągle zbywała mnie jakimś absurdalnym powodem przedłużania sie wysyłki. Pisałam do niej regularnie, ale oczywiście na darmo. Pięniądze wpłaciłam na jej konto, była zadowolona z szybkiego przelewu. Chciałabym ostrzec przed tą osobą innych kupujących, a ja chyba odpuszczę, niech się udławi.
szybko gnaj na Policję wiem że takimi sprawami się zajmują.

Zostałam okradziona przez szafiarke

12 maj 2018 - 15:36:39

nie odpuszczaj,masz jej dane i numer konta ,idź na policję odzyskasz swoje pieniądze,nie można pozwalać żeby oszustki nie ponosiły kary,odszukaj ją na fb napisz do jej znajomych , do niej wyślij list że sprawa trafia na policję,nigdy bym nie odpuściła takim złodziejką,

trzeba walczyć o swoje.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-05-12 15:39 przez Sandrus86.

Zostałam okradziona przez szafiarke

13 maj 2018 - 11:29:37

dziewczyny wystraczy spojrzeć na profil dziewczyny u której zrobiła zakupy , ona sprzedaje potem zamawia to na aliexpress i dla tego tyle czeka na dostawę na aukcjach ma napisane od 2/4 tygodni czas oczekiwania

Zostałam okradziona przez szafiarke

17 maj 2018 - 15:58:02

Witajcie, podłączę się do dyskusji. Otóż 30-04 zamówiłam spodenki za które zapłaciłam od razu. Kwota może nie duża 31 zł i nie o nią chodzi. Od 30-04 nie ma żadnego kontaktu. Widzę że Pani ostatnio logowała się w styczniu (żałuję że nie zwróciłam na to uwagi przy zamówieniu).W danych sprzedającego jest mail. Napisałam wiadomość i tez nic. Pierwszy raz mam taką sytuację. Czy już powinnam zgłosić to jako oszustwo? Pomożecie? ??

Zostałam okradziona przez szafiarke

18 maj 2018 - 09:14:49

oczywiście że powinnaś zgłosić,jest to oszustwo.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tłumaczenie kilku zdań na angielski - pomocy