Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wysyłka za pobraniem

11 lut 2018 - 21:11:58

Cytat
malmie

Ja po takiej "przygodzie" zaprzestałam wysyłek za pobraniem. W końcu wpadłam na pomysł z przedpłata za wysyłkę- - jak dotąd sprawdza się w 100%

Odstrasza czy płacą ludzie tak, że wpłacają za przesyłkę? Tak pytam z ciekawości, bo niby te przesyłki pobraniowe mają być przyspieszeniem dostawy i dlatego dziwne to dla mnie, bo to raczej przeczy przyspieszeniu.

No ja stawiam sprawe jasno, proszę o takie zabezpieczenie i najczęściej ludzie wpłacają za przesyłkę, potem jest pobranie tylko za pordukt i jest ok

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Wysyłka za pobraniem

11 lut 2018 - 21:20:50

Cytat
kraka

No ja stawiam sprawe jasno, proszę o takie zabezpieczenie i najczęściej ludzie wpłacają za przesyłkę, potem jest pobranie tylko za pordukt i jest ok

Okej. Właśnie mi by było szkoda sobie głowy zawracać i jakbym zapytała o pobranie, a ktoś by taką propozycję złożył to bym pomyślała, że chyba pytania nie zrozumiał. Poważnie piszę i bym już wolała całość zapłacić od razu albo, jak wcześniej pisałam, bym zwiała i dała sobie spokój.

Wysyłka za pobraniem

11 lut 2018 - 21:22:08

Trochę myśla a potem wpłacają. Jeden dzień i przelew jest u mnie i od razu wysyłam za pobraniem- kupujacy płaci za sama rzecz, wszyscy zadowoleni :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Wysyłka za pobraniem

11 lut 2018 - 21:26:39

A powiem Wam, że masakra dla mnie hehe chyba inaczej na to patrzę, ale jak ludzie tak płacą ... się człowiek uczy ciągle.

Wysyłka za pobraniem

12 lut 2018 - 00:07:37

@malmie nie wiem o co tu chodzi, ja również kupuję czasami za pobraniem i wysyłam na prośbę zainteresowanych chociaż takiej opcji zakupu nie mam:)ale jeżeli ktoś czegoś nie chce to nie wyraża zgody na taką formę i tyle, przy każdej opcji można trafić na nieodpowiedzialne osoby i to raczej "za pobraniem" nie jest opcją tragiczną tylko że sprzedający dłużej czeka na wpłatę od kupującego ponieważ wiąże się to z księgowaniem przez firmy transportowe i ponownym przelewem dla sprzedawcy, a trwa to od kilku do nawet kilkunastu dni, natomiast czas dostawy jest normalny jak przy wpłacie na konto:)

ktoś zamiast wyrazić swoją opinię lub udzielić wskazówki to minusuje, mało poważne:P

Jeszcze dodam, każdy sposób jeżeli nie odstrasza jest dobry, ale o czym myśli kupujący którego stać na pokrycie dostawy a towaru już nie? Raczej lekko jest to dziwne ale jak obie strony są zgodne to czemu nie:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-12 00:14 przez CzerwoneUsta.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Wysyłka za pobraniem

12 lut 2018 - 16:58:10

@CzerwoneUsta o i jak zwykle konflikt interesów jakby, bo pobranie dla kupującego to szybsza wysyłka. Ja tam pobranie wybieram jak jest zwłaszcza jak już pisałam. Tak wiem, jestem bardzo niedobra z tego powodu, ale co zrobić jak ktoś nie chce niech nie udostępnia takiej formy przesyłki, bo współczuć z powodu ryzyka nie zamierzam, bo z mojej strony jest zaufanie i też pewne ryzyko.
No ogólnie ciekawy temat, a niby wydał się taki "bezpłciowy" i oczywisty, bo co specjalnego w przesyłce za pobraniem. Autorka pewnie już się wszystkiego dowiedziała i może nawet już coś śle gdzieś tam w świat :)

A wszystkim kupującym zalecam ostrożność z takimi zakupami, że niby coś tam najpierw zapłać, a coś ci wyślę zwłaszcza na takich serwisach co nie ma żadnych zabezpieczeń. Nie mam tutaj na myśli Pań, które się akurat miały odwagę tutaj wypowiedzieć.

Co do minusów to w sumie nic :D

Wysyłka za pobraniem

12 lut 2018 - 17:05:04

@malmie dla mnie to tam żadnych konfliktów interesów nie ma, obie strony to takie samo ryzyko, ale kto nie ryzykuje ten..., tak to już jest:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Wysyłka za pobraniem

12 lut 2018 - 17:14:58

Konflikt zawsze będzie, ale najważniejsze byle klienta nie spłoszyć i nie zadusić nadmiarem wymagań przy zakupie uff

zweryfikowana
Posty: 133
Ostrzeżenia: 1/5

Wysyłka za pobraniem

12 lut 2018 - 17:37:50

Ja już nie wysyłam za pobraniem...zbyt wiele paczek do mnie wróciło a ja musiałam pokrywać 35 zł lub więcej, w zależności od wielkości paczki ;(

Wysyłka za pobraniem

12 lut 2018 - 20:24:19

Cytat
malmie
Konflikt zawsze będzie, ale najważniejsze byle klienta nie spłoszyć i nie zadusić nadmiarem wymagań przy zakupie uff
Dla mnie ważniejsze jest by nie wyrzucac pieniedzy w bloto placąc za podrróz paczki TAM i Z POWROTEM :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Wysyłka za pobraniem

12 lut 2018 - 20:48:25

Cytat
aster
Dla mnie ważniejsze jest by nie wyrzucac pieniedzy w bloto placąc za podrróz paczki TAM i Z POWROTEM :)

I dla mnie to samo: nie wyrzucać kasy w błoto, ale to jest z drugiej strony :) Pobranie to pobranie przy odbiorze paczki i tyle, jasno i konkretnie, bez zbędnej zwłoki.

Wysyłka za pobraniem

13 lut 2018 - 14:08:46

ja przestałam się tak bawić
wole sprzedawać w swoim mieście
jeśli nie ma takiej mozliwośći to wpłata na konto i wysyłka po koncie .

Wysyłka za pobraniem

13 lut 2018 - 14:57:59

Nie wiem o co to "halo", wiadomo jak kupuję u kogoś to chcę to zrobić normalnie bez żadnych zbędnych "udziwnień", wiadomo każda strona chce zabezpieczenia, sprzedaję to również zgadzam się na opcję wygodną dla mnie, ale proszę was nie wpadajmy w paranoję, nie ma złotego środka na idealne rozwiązanie, nie przepraszam jest-odbiór osobisty, ale jak wiadomo opcja nie realna dla wszystkich, przydałby się teleporter i po kłopocie;)

Wysyłka za pobraniem

13 lut 2018 - 20:18:04

Cytat
CzerwoneUsta
Nie wiem o co to "halo", wiadomo jak kupuję u kogoś to chcę to zrobić normalnie bez żadnych zbędnych "udziwnień", wiadomo każda strona chce zabezpieczenia, sprzedaję to również zgadzam się na opcję wygodną dla mnie, ale proszę was nie wpadajmy w paranoję, nie ma złotego środka na idealne rozwiązanie, nie przepraszam jest-odbiór osobisty, ale jak wiadomo opcja nie realna dla wszystkich, przydałby się teleporter i po kłopocie;)
Nie, to też nie jest idealne rozwiązanie - mnie już nie raz ktoś wystawił, ja czekałam a kupująca nie przyszła i nawet nie dała znać

Wysyłka za pobraniem

13 lut 2018 - 21:32:59

Cytat
kamila249


Nie, to też nie jest idealne rozwiązanie - mnie już nie raz ktoś wystawił, ja czekałam a kupująca nie przyszła i nawet nie dała znać

No widzisz:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak aktywować kartę kodów ipko?