Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wysyłka za pobraniem

09 lut 2018 - 21:27:35

Może głupie pytania ale nigdy dotąd nie wysyłałam za pobraniem. No więc jak wyślę pocztą paczkę za pobraniem to gdy kupujący ją odbierze i zapłaci to w jaki sposób poczta zwraca mi pieniądze? Oraz co w przypadku gdy kupujący odmówi przyjęcia towaru i nie zapłaci za niego? Kto wtedy pokrywa koszta wysyłki?

Wysyłka za pobraniem

09 lut 2018 - 22:01:37

Można zaznaczyć że chcesz na konto bankowe, albo żeby listonosz Ci przyniósł. Ale jak to jest jak ktoś nie odbierze nie mam pojęcia.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Wysyłka za pobraniem

10 lut 2018 - 08:11:50

Cytat
princesssska
... Oraz co w przypadku gdy kupujący odmówi przyjęcia towaru i nie zapłaci za niego? Kto wtedy pokrywa koszta wysyłki?
Ten kto wysłał, nadawca. Zapewne są sposoby, by to jakoś wyegzekwować od tego kto niby kupił, ale jak zwrot jest to nadawca pokrywa te koszty jak przesyłka wraca.

Wysyłka za pobraniem

10 lut 2018 - 15:10:01

jak masz kupującego rzetelnego i wiesz na 100% że odbierze paczkę to super ale jak zrobi cię na szaro ...Skutki nieodebranej paczki pobraniowej są nieprzyjemne, trzeba płacić podwójnie – otrzymać nieodebrane nadanie i ponieść koszt zwrotu.

Wysyłka za pobraniem

10 lut 2018 - 15:51:10

Najlepiej nie bawić się w przesyłki pobraniowe tylko płatność z góry lub odbiór osobisty. Troche sprzedaję na allegro i olx i przyjmuje płatności tylko z góry.

Jeśli adresat nie odbierze paczki pobraniowej to ona wraca do ciebie i ponosisz dodatkowo koszt zwrotu. Wprawdzie można dochodzić na drodze sądowej zwrot poniesionych kosztów i sprawa byłaby do wygrania, ale mało komu chciałoby się to robić.

Wysyłka za pobraniem

10 lut 2018 - 20:32:14

Wysyłka za pobraniem to delikatnie mówiąc zawracanie głowy. Nigdy nie masz pewności że kupujący się nie rozmyśli i nie zrezgnuje z odbioru przesłki.

Wysyłka za pobraniem

10 lut 2018 - 20:56:33

Doradziłam- od serca, bo u mnie metoda sprawdza się w 100%. Chciałam pomóc, ale jak sie nie podoba- wycofuje radę.
W ogóle nie bedę juz odpowiadć na zapytania, bo skoro szczere rady się mminusuje, to lepiej zatrzymac dobre pomysły dla siebie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-11 20:37 przez aster.

Wysyłka za pobraniem

11 lut 2018 - 09:48:08

Cytat
aster
Ja znalazłam pewne wyjście- jesli nabywca upiera się na wysylkę za pobraniem, to zgadzam się, ale pod warunkiem , ze opłaca z góry sama wysyłkę. Na moje konto wpływa ok 18 zł i wtedy wysyłam paczkę pobraniową, nabywca ppłaci już jedynie cenę rzeczy.
Takie rozwiązanie daje mi PRAWIE pewność, ze paczka zostanie odebrana, bo kto chce wyrzucić te 18 zł w błoto?

Byłabym wdzięczna za powód, dla którego ktos zminusował moja propopzycję.Jak do tej pory sprawdzało się to u mnie. ale bardzo chetnie wysłucham argumentów przeciw.
Chyba ze ktoś jest trolem.

A mi się podoba twoje rozwiązanie i chętnie je zaporzyczę od Ciebie.
Wiele razy odmówiłam z powodu tego, że ktoś nalegał na wysyłkę pobraniową.
Obawiałam się podwójnych kosztów w razie gdyby ktoś nie odebrał przesyłki.
Także dzięki za pomysłbrawo

Wysyłka za pobraniem

11 lut 2018 - 10:58:40

Cytat
aster
Ja znalazłam pewne wyjście- jesli nabywca upiera się na wysylkę za pobraniem, to zgadzam się, ale pod warunkiem , ze opłaca z góry sama wysyłkę. Na moje konto wpływa ok 18 zł i wtedy wysyłam paczkę pobraniową, nabywca ppłaci już jedynie cenę rzeczy.
Takie rozwiązanie daje mi PRAWIE pewność, ze paczka zostanie odebrana, bo kto chce wyrzucić te 18 zł w błoto?

Byłabym wdzięczna za powód, dla którego ktos zminusował moja propopzycję.Jak do tej pory sprawdzało się to u mnie. ale bardzo chetnie wysłucham argumentów przeciw.
Chyba ze ktoś jest trolem.

Pomysł może i dobry bo jest zabezpieczeniem dla sprzedającego. Ale ja wolałbym odmówić taką opcje. Za dużo zamieszania z tym jest.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Wysyłka za pobraniem

11 lut 2018 - 11:03:40

hmm czyli jak ktoś proponuje przesyłkę za pobraniem to należy zakładać, że zapewne nie odbierze tej przesyłki?? No delikatnie mówiąc karkołomne założenie. W sumie nigdy tak nie pytałam, ale jakby mi ktoś tak napisał, że okej pobranie, ale zapłać za przesyłkę to bym chyba nie kupiła nic i może nawet uznana zostałabym za "oszusta" ... ?? Ja rozumiem zaliczka na poczet towaru jakieś drogiego i na zamówienie to jeszcze okej, ale za przesyłkę dziwne to dla mnie.

Wysyłka za pobraniem

11 lut 2018 - 14:25:51

Cytat
malmie
hmm czyli jak ktoś proponuje przesyłkę za pobraniem to należy zakładać, że zapewne nie odbierze tej przesyłki?? No delikatnie mówiąc karkołomne założenie. W sumie nigdy tak nie pytałam, ale jakby mi ktoś tak napisał, że okej pobranie, ale zapłać za przesyłkę to bym chyba nie kupiła nic i może nawet uznana zostałabym za "oszusta" ... ?? Ja rozumiem zaliczka na poczet towaru jakieś drogiego i na zamówienie to jeszcze okej, ale za przesyłkę dziwne to dla mnie.

No inaczej byś śpiewała, gdybyś była stratna 36 zł (18 za przesyłkę która wysłałaś + 18 za zwrot), przy cenie ciuszka np 30 zł

Wysyłka za pobraniem

11 lut 2018 - 15:02:59

Pomysł z wpłatą za przesyłkę ok w sytuacji jak ktoś ma konto, ale wtedy zapłacił by również za zakup...myślę że jest jeszcze jakiś % osób które nie posiadają konta, mieszkają np daleko od poczty żeby zrobić przelew pocztowy i dlatego ułatwieniem jest zamawianie za pobraniem ponieważ gotówkę w domu mają:)ryzyko jest zawsze niestety.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Wysyłka za pobraniem

11 lut 2018 - 16:30:37

Cytat
kraka
No inaczej byś śpiewała, gdybyś była stratna 36 zł (18 za przesyłkę która wysłałaś + 18 za zwrot), przy cenie ciuszka np 30 zł

A to jest obowiązek udostępniania przy sprzedaży przesyłki za pobraniem? Nie ma tego od kilku lat więc po co mam coś śpiewać wystarczy, że się takiej przesyłki nie udostępnia i tyle, a jeśli udostępnia to ze świadomością ryzyka jaką niesie taki rodzaj przesyłki i tyle. Skoro ten kto chce kupić za pobraniem budzi takie potrzeby zabezpieczania się to po co w ogóle z nim gadać i wysyłać coś jak już na samym początku jest podejrzenie, że pewnie nie odbierze.

Cytat
CzerwoneUsta
Pomysł z wpłatą za przesyłkę ok w sytuacji jak ktoś ma konto, ale wtedy zapłacił by również za zakup...myślę że jest jeszcze jakiś % osób które nie posiadają konta, mieszkają np daleko od poczty żeby zrobić przelew pocztowy i dlatego ułatwieniem jest zamawianie za pobraniem ponieważ gotówkę w domu mają:)ryzyko jest zawsze niestety.

No właśnie, jak już mam robić przelew za przesyłkę to zrobię za całość, a nie mnożyć papiery. Ja nie wiem może to chodzi o to, że kasy nie ma na koncie i dopiero będzie np. za dwa dni, a już ktoś coś chce kupić i tak zapłaci za przesyłkę, ale tego też nie ogarniam do końca ??
Pewnie są takie osoby, które nie posiadają konta i poczta daleko, ale ja np. często zamawiam za pobraniem w sklepach w których np. pierwszy raz kupuję, a na aukcji pisze, że przesyłka za 30 dni. Raz tak kupiłam i czekam, i czekam prawie dwa miechy minęło i już myślałam, że zamówienie nie zostanie zrealizowane, ale przyszło i dopiero zapłaciłam przy odbiorze od momentu zamówienia po dwóch miesiącach prawie. I po co sobie miałam kasę zamrażać na ten czas, jak przyszło to zapłaciłam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-11 16:39 przez malmie.

Wysyłka za pobraniem

11 lut 2018 - 18:23:36

Cytat
kraka

No inaczej byś śpiewała, gdybyś była stratna 36 zł (18 za przesyłkę która wysłałaś + 18 za zwrot), przy cenie ciuszka np 30 zł
Dokładnie!
Ja po takiej "przygodzie" zaprzestałam wysyłek za pobraniem. W końcu wpadłam na pomysł z przedpłata za wysyłkę- - jak dotąd sprawdza się w 100%



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-11 20:37 przez aster.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Wysyłka za pobraniem

11 lut 2018 - 20:57:51

Cytat
aster
Ja po takiej "przygodzie" zaprzestałam wysyłek za pobraniem. W końcu wpadłam na pomysł z przedpłata za wysyłkę- - jak dotąd sprawdza się w 100%

Odstrasza czy płacą ludzie tak, że wpłacają za przesyłkę? Tak pytam z ciekawości, bo niby te przesyłki pobraniowe mają być przyspieszeniem dostawy i dlatego dziwne to dla mnie, bo to raczej przeczy przyspieszeniu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak aktywować kartę kodów ipko?