Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

To kupiłam a to przyszło:(

06 sty 2018 - 23:38:18

@engells111Bo trzeba wyszukiwac w ZAKOŃCZONYCH :)
(link podałam, ale moderator usunął go i dał mi za to ostrzeżenie)

@engells111Bo trzeba wyszukiwac w ZAKOŃCZONYCH :)
(link podałam, ale moderator usunął go i dał mi za to ostrzeżenie)

A sprawa zakończy się negatywnym wpisem, jakby Kogoś ciekawił dalszy ciąg rozmowy ze sprzedającąto wklejam poniżej:
SPRZEDAJĄCAzłyi]Może gdyby Pani była grzeczna i nie miała tonu roszczeniowego to bym zwróciła pieniądze jak poprzedniej Pani. Nie mam ochoty z Panią dłużej pisać. Uwazam ze cena torby była odpowiednia co do jej wartości nawet z wadami które posiada i które były opisane w aukcji.[/i]
06.01.2018 14:05:44
K (Kupujący-ja):
Bardzo proszę o pokazanie i fragmentu, w którym bylam niegrzeczna pisząc pierwszy list, list, który Pani rozpatrzyła negatywnie!
Cyt:
Witam.
Wczoraj wieczoremj otrzymałam torebkę. Przyszła bardzo szybko i to- niestety- jedyny pozytywny aspekt.
Zszokował mnie jej wygląd. POZDZIERANE głęboko wszystkie 4 rogi, w srodku wielka plama -moze z gumy do zucia.
Wiem, że torebka była uzywana, ALE:
z zewnątrz miała- wg opisu- prezentowac się bardzo dobrze.Miały byc lekkie , przetarciia )cytDelikatnie przytarte rogi jednak nie jest to widoczne podczas używania. ";):, a to sa głębokie zdarcia, aż widac plastikową żyłkę, którą jest wzmocnione obrzeże dna.
Może górnik albi hutnik by teggo nie dostrzegł, ale normalna kobieta widzi od razu.
Po prostu tewar nie jest rzetelnie opisany i sfotografowany.
To link do dyskusji, gdzie prosiłam o radę w tej sprawie:
https://forum.szafa.pl/8/8158537/to-kupilam-a-to-przyszlo.html
a to link do zrobionych dzisiaj zdjęć:
https://tufotki.pl/nQN7Y
(zdjęcia duże, by mogła Pani dokładnie obejrzeć te "delikatne przetarcia"
Plama (o której nie było informacji) jest wielka, gruba i obrzydliwa- brzydziłabym się cokolwiek włozyc do tej torby a potem brac to do ręki.
Mogłabym spróbować wyprac tę podszewkę (plama jest wzarta w materiał nie nie będzie to proste, o ile wogóle sie uda).
Mogę spróbować kupic jakiś czarny lakier i naprawic ubytki.
Ale nie w torebce za 70 zł, za taką cene mozna kupic skórzane torebki jak nowe:
33 zl:
(tu było kilka linków na inny portal, ale musiałam je teraz usunąć)

Dlatego proponuję albo anulowanie zakupu i zwrot poniesionych przeze mnie kosztów
albo
obnizenie ceny torebki do max 25 zł.i zwrot róznicy.
Proszę jeszcze raz przeczytać co napisałam i podjąc dezyzję.


Jest mi bardzo przykro, ze tak wyszło, ale nie byłoby takiej sytuacji, gdyby- jak zdecydowana większość sprzedających- przedstawiła Pani faktyczny stan torebki i pokazała wady.
Jestem na Allegro od wielu lat i po raz pierwszy otrzymałam tak rażąco niezgodny z opisem towar.
Dorota G

04.01.2018 09:44:21
06.01.2018 15:16:22
K
Dopisek do wysłanego przed chwilą listu:
Z wadami, które BYŁY OPISANE- zgoda, cena jest adekwatna. (na zdjęciach wad Pani nie pokazała)
Ale z wadami, które torba ma faktycznie, a które są widoczne na mich zdjęciach- cena jest NIEADEKATNA.

06.01.2018 15:22:33
S
Proponuję w takim razie zacząć robić zakupy NOWYCH toreb w butikach.
06.01.2018 16:57:02
K
Nie odpowiedziała Pqni na moje pytanie.
Napisała Pani:

Może gdyby Pani była grzeczna i nie miała tonu roszczeniowego to bym zwróciła pieniądze jak poprzedniej Pani. Nie mam ochoty z Panią dłużej pisać. Uwazam ze cena torby była odpowiednia co do jej wartości nawet z wadami które posiada i które były opisane w aukcji.
06.01.2018 14:05:44

Nie odpowiedziała Pani na moje ppytanie.A ja poprosiłam:

Bardzo proszę o pokazanie i fragmentu, w którym bylam niegrzeczna pisząc pierwszy list, list, który Pani rozpatrzyła negatywnie!

D.G
04.01.2018 09:44:21

Proszę o odpowiedź.
06.01.2018 17:20:09
S
Nie anuluję zakupu ani nie obniżę ceny towar był opisany. Jest to torba używana z widocznymi śladami noszenia.
06.01.2018 17:46:01
K
Widzi więc Pani sama, że nie moja "niegrzeczność" jest powodem odmowy a chciwość (brak odpowiedzi na konkretne pytanie).
Poza tym w aukcji nie były pokazane ani opisane wady (nie delikatne PRZYtarcia ale w rzeczywistości duże przetarcia - dziury az do plastiku) I może pokaze Pani wzmianke o wielkiej grubej plamie w swoim opisie?
06.01.2018 18:20:02
S
Sprzedawałam używaną torbę miałam opisać każdą plamkę ? Nie mam czasu na takie rzeczy
06.01.2018 18:38:34
K
(nie chodzi juz o OPISYWANIE ale mozna było o tym wspomnieć, a lepiej zriobic zdjęcie)
plamką nazywa Pani to:
(załączniki)
06.01.2018 18:47:57
S
Przed zakupem mogła Pani poprosić o dodatkowe zdjęcia ukazujące wady
06.01.2018 18:49:55
K
To nie kupujący ma obowiążek dopytywać o wady o których wiedziec nie może, tylko SPRZEDAJĄCY ma obowiązek przedstawić rzetelnie towar, w tym wady.
06.01.2018 18:54:43
S
Więc jaki problem ?Ja opisałam produkt to że Pani miała wyobrażenie że przyjdzie Pani nowa torebka to naprawdę nie jest mój problem. Dla mnie dyskusja jest zakończona.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-07 00:12 przez aster.

To kupiłam a to przyszło:(

07 sty 2018 - 07:02:25

Zależy jaką pracę miała na myśli.

To kupiłam a to przyszło:(

07 sty 2018 - 09:01:38

Cytat
aster
@Neli- dziękuję, bo doznałam szoku, jak mi tu zakomunikowano, (Cyt) Banach:
Trzeba się zastanowic a nie mieć potem pretensje o własną chęć upolowania okazji, a szczerze, to widać pragnienie wycyganienia jeszcze większej obniżki i "zadawania szyku" z tą torebką. i że wina jest moja i to jednoznacznie!
Szczyty absurdu!.
Opis pomijał nie oddawał stanu rzeczy a zdjęcia zrobiono tak, by ich nie było widać. Uwierzyłam sprzedającej- i to był mój jedyny błąd.
"Trzeba się zastanowic a nie mieć potem pretensje o własną chęć upolowania okazji, a szczerze, to widać pragnienie wycyganienia jeszcze większej obniżki i "zadawania szyku" z tą torebką. "
Jakiż to trzeba miec stan umysłu by coś takiego wymyślećlekarz
i zadawanie szyku z tak zniszczoną torebką- PARANOJA!
Tak więc dzięki, Neli. za powiew normalności :)
Ja też mam na tym portalu same oceny 5/5.
halo!!!
to nie mój cytat !!!

Cytat
engells111
wpisuje tytul i nie wyskakuje mi aukcja, podajcie link do tej torebki
nie wyskakuje bo już jej nie ma też chciałam zobaczyćchcę to!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-07 09:04 przez banach.

To kupiłam a to przyszło:(

07 sty 2018 - 09:50:08

Zdecydowanie oddaj,nie ma opcji braku zwrotu.
Napisz do AL.i poinformuj.
To śmieć nie torebka.Pani,która za taki coś chciała 70 zł,niech sama nosi jak się nie wstydzi.Ja też sprzedaję i przyjmuję zwroty,ponieważ tak mówi prawo.

To kupiłam a to przyszło:(

07 sty 2018 - 10:30:30

Nawet jakbyś miała zapłacić za tą torebkę 1 zł, to Twoje samopoczucie w czasie jej noszenia będzie mniejsze od zera !!! Przykre ;(

To kupiłam a to przyszło:(

07 sty 2018 - 11:04:10

Cytat
banach
wpisuje tytul i nie wyskakuje mi aukcja, podajcie link do tej torebki
nie wyskakuje bo już jej nie ma też chciałam zobaczyćchcę to!

Już pisałam wyżej :
Trzeba szukać w ZAKOŃCZONYCH

Link podałam, ale moderator usunął a ja dostałam za to ostrzeżenie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-07 11:06 przez aster.

To kupiłam a to przyszło:(

07 sty 2018 - 12:48:22

Po 1 primo - sprzedaję w internecie od 4 lat i sprzedająca ma OBOWIĄZEK przyjąć zwrot, gdyż przedmiot NIE JEST zgodny z opisem. No kurdę, jakkolwiek by zdjęć nie zrobić czy oczu nie zamknąć NIE JEST zgodny i tego faktu się nie zmieni. Jeżeli ma z tym problem to wspomnij jej o rzeczniku praw konsumenta, któremu podlegają wszyscy, czy to osoby prywatne czy firmy.
Opis z aukcji jest totalnie nieadekwatny do stanu torebki. Sprzedająca widać, że specjalnie liczyła na to, że znajdzie się ktoś taki jak ty autorko, kto kupi torebkę bez pytań o dodatkowe zdjęcia a ona pozbędzie się problemu. Nieistotne, że torba w momencie zakupu kosztowała 1700 zł. Jej stan jest okropny i jeżeli ona uważa, że jest warta więcej to niech sobie sama ją naprawi i wystawi za drożej. Tobie nic do tego.
Ja zrobiłabym jej z tyłka jesień średniowiecza. Zapytaj czy odprowadziła podatek od sprzedanej Ci torebki bo sprawę będziesz zgłaszać dalej skoro ona nie chce współpracować. (Może to ją troszkę nastraszy jeżeli nie zna przepisów itp.)

To kupiłam a to przyszło:(

07 sty 2018 - 12:57:05

o matko ..... zamarłam ...

To kupiłam a to przyszło:(

07 sty 2018 - 18:36:33

@Dolaruda
Dzięki :)
Tak włąśnie zrobię.
Dam taki komentarz, ze od tej pory będzie dokładnie opisywać rzeczy. Ale o kupców bedzie jej trudno. Dziwna osoba- osobiście na jej miejscu wolałabym dogadac się niż mieć zszargane konto, ale cóż- tak wybrała.
Pozdrawiam :)

zweryfikowana
Posty: 43
Ostrzeżenia: 1/5

To kupiłam a to przyszło:(

07 sty 2018 - 19:52:29

no jak patrzę w zakończonych aukcjach to ta torebka była sprzedana już 3 razy :D raz za 49,99 drugi raz za 103,50 i Tobie za 70 zł.

To kupiłam a to przyszło:(

07 sty 2018 - 19:58:20

ja bym jej po prostu nie chciała

To kupiłam a to przyszło:(

07 sty 2018 - 20:19:23

Cytat
karinka272
no jak patrzę w zakończonych aukcjach to ta torebka była sprzedana już 3 razy :D raz za 49,99 drugi raz za 103,50 i Tobie za 70 zł.
Nie do końca:
za 103 zł była sprzedana i osoba ją odesłała z powrotem i dostała zwrot kasy.
Potem była wystawiona równoczesnie na aukcji i KUP TERAZ, no i mnie pokusiło i kupiłam KUP TERAZ.

To kupiłam a to przyszło:(

08 sty 2018 - 17:44:54

eh,,,,,,
no to masz uff

To kupiłam a to przyszło:(

08 sty 2018 - 18:28:12

Jezu tyle kasy za taki bubel :( ja na twoim miejscu zrobiłabym na allegro niezły raban

To kupiłam a to przyszło:(

30 kwi 2018 - 17:15:58

no ja bym żądała zwrotu pieniędzy na pewno

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Usunięcie swojego konta GG na zawsze ?