Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

54 minut temu

sprawdzony stomatolog

57 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

To kupiłam a to przyszło:(

04 sty 2018 - 15:53:48

jeju, że ludzie nadal wystawiają rzeczy w tkim stanie to jestem w szoku. W opisie powinien być stan: na śmietnik:) a z 2 strony mam znajommą, która w moment naprawiłaby te rogi, wyczyściła środek i miała za max 100 świetną torebkę skoro jej stan w pozostałych częściach jest naprawdę bardzo dobry.

Co do zwrotów nie musi miec takiej opcji bo nie zwracasz dlatego że Ci się nie podoba a dlatego że jest NIEZGODNA Z OPISEM. Dlatego warto na szafie kupować bo ten program ochrony kupujących narawdę działa a na Al mają to gdzieś :)

To kupiłam a to przyszło:(

04 sty 2018 - 16:22:11

ja bym nie negocjowała tylko zażądała zwrotu kasy, że ludziom nie jest wstyd wysyłac cos takiego.

To kupiłam a to przyszło:(

04 sty 2018 - 16:59:04

Cytat
CzerwoneUsta
Napisz sprzedającej że torebka nie jest zgodna z opisem, prześlij jej zdjęcia jakie tu wstawiłaś i opis faktyczny, ja domagałabym się zwrotu na jej koszt i odzyskania pięniędzy, jednak dostałaś coś znacznie bardziej zniszczonego, jeżeli się nie zgodzi załuż spór allegro i zgłoś portalowi...ale piszesz że chcesz negocjować cenę co osobiście raczej odradzam ponieważ torebka jest już u ciebie, sprzedająca może cię oskarżyć o zniszczenie i wyłudzenie pieniędzy, lepiej walcz o odesłanie i zwrot kasy informując sprzedającą że towar nie jest zgodny z opisem i zgłosisz sprawę allegro.
Dokładnie tak zrobiłam: wczoraj wysłałam zdjęcia i dałam wybór- albo cena obnizona na 25 zł albo odsyłam torebke i prosze o zwrot moich kosztów.
Muszę napisać, że z odległości tych zniszczeń nie widać (tylko jak nosi sie torebkę, to trudno byc zawsze w odległości od ludzi..).
Zdjęcia są ogólnie troche rozjaśnione (całe), przez co te uszkodzenia dokładnie widać. Nie mniej te zniszczenia ISTNIEJĄ a w opisie było, ze rogi sa LEKKO NADtarte, (a są PRZETARTE i to nie lekko).
Czekam na odpowiedź...

To kupiłam a to przyszło:(

04 sty 2018 - 19:29:01

Ja myślę, że zrobiłaś hardcorowe foty, z bliska, na których te przetarcie wyglądają tak strasznie. Na oryginalnych fotkach torebka wygląda dobrze. Osobiście wolałabym torebkę nową za 50zł niż używane cudo. Ta torebka naprawdę kosztowała 1700zł? Ja mogłabym sobie za tyle kupić, ale żal by mi du...pę ścisnął :D Jeżeli ta torebka tyle kosztowała to 70zl wydaje się być rzeczywiście niską ceną. Oczywiście powinna sprzedająca dodać "realne" foty.

To kupiłam a to przyszło:(

04 sty 2018 - 19:48:29

Cytat
marta_iwa
Ja myślę, że zrobiłaś hardcorowe foty, z bliska, na których te przetarcie wyglądają tak strasznie. Na oryginalnych fotkach torebka wygląda dobrze. Osobiście wolałabym torebkę nową za 50zł niż używane cudo. Ta torebka naprawdę kosztowała 1700zł? Ja mogłabym sobie za tyle kupić, ale żal by mi du...pę ścisnął :D Jeżeli ta torebka tyle kosztowała to 70zl wydaje się być rzeczywiście niską ceną. Oczywiście powinna sprzedająca dodać "realne" foty.

Zrobiłam zdjęcia by pokazac sprzedającej, ze rozminęła sie z prawdą pisząc:
Delikatnie przytarte rogi jednak nie jest to widoczne podczas używania.
Rogi nie są delikatnie przytarte a całkowicie przetarte (aż do plastikowego wzmicnienia)
Poza tym takiej torebki nie ciagnie się po ziemi tylko nosi na pewnej wysokośći- więc przetarcia są widoczne podczas noszenia.
A czy kosztowała 1700zł?
Raczej wątpię, bo to jest tylko shoperka, jednokomorowa. Tu też się zawiodłam, bo miała to byc elegancka torebka do pracy. Torebki takie mają zwykle 2 lub więcej przegródek, np na notatnik, teczkę ...
Tu jest jena komora- typowa shoperka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-04 19:51 przez aster.

To kupiłam a to przyszło:(

04 sty 2018 - 19:58:16

Fatalna, według mnie ona kwalifikuje się tylko do wyrzucenia. Koniecznie niech odda Ci kasę, teraz za 70 zł kupisz nową na wyprzedażach albo za połowę torebkę ba szafie.

To kupiłam a to przyszło:(

04 sty 2018 - 20:55:51

Nawet jakby Ci obniżyła cenę do 1zł to szkoda Twojego czasu na naprawę tak zniszczonej torebki. Porażka po prostu. Strasznie się nacięłaś.

To kupiłam a to przyszło:(

04 sty 2018 - 21:24:16

Jakby kogoś interesowało, to własnie otrzymałam odpowiedź na moja propozycję (zaproponowałam obniżkę z 70 na 25 zł albo zwrot).
Troche się zeźżliłam i odpisałam juz ostrzej:

Witam, torebka była wystawiona na licytacji. Była wystwiona jako używana. Wcześniej Pani ją licytowała i wygrała za naprawdę duże pieniądz odstąpiła od umowy ponieważ kwota w licytacji była naprawdę grubo przesadzona. Zdecydowałam się torebke wystwić w kwocie 70zł ponieważ jest ze skóry naturanej a jej wartość rynkowa jest wysoka. Torebka była opisana jako używana wady były uwzgędnione. Robiąc zdjęcia ze zbliżenia wiadomo że rogi torebki wyglądają jak wyglądają jednak wie Pani jak torebka wygląda z odległości metra. Przetarcia nie są widoczne. Jeżeli ma Pani problem z noszeniem używanych rzeczy proponuję się udać do butiku za 2 tys będzie miała Pani torebkę wolną od śladów używania.
04.01.2018 19:58:30


Ja:
Wartośc rynkowa może BYŁA wysoka, jak torebka była nowa i potem, jak była w dobrym stanie.
W stanie obecnym napewno nie jest wysoka. Jeżeli Pani jest pewna że jest warta-CHCĘ ODDAC ją PAni i sprzeda ją Pani BEZ PROBLEMU komuś innemu.
Wiedziałam, ze rzecz jest uzywana i NIE MAM PROBLEMU z zakupem uzywanych rzeczy.
Pani MA PROBLEM z prawdomównścią, bo napisała Pani:(cyt):
z zewnatrz perezntuje sie naprawde dobrze. Delikatnie przytarte rogi jednak nie jest to widoczne podczas używania
Czy to są DELIKATNIE przytarte rogi??? Czy PRZYtarte czy PRZEtarte, tak, ze wychodzi spod skóry plastik?? Skóra jest PRZETARTA NA WYLOT, a nie PRZytarta (delikatnie!)
Zdjęcia w licytacji zrobione tak, zeby nie było widac wad.
Chyba widomo, jak fotografować, by pokazać rogi torebki!

Toewar NIE JEST ZGODNY Z OPISEM:
" z zewnatrz perezntuje sie naprawde dobrze. Delikatnie przytarte rogi jednak nie jest to widoczne podczas używania"
co widać bezdyskusyjnie na zdjęciach.

Poza tym nie wspomniała Pani o wielkij grubej, wżąrtej plamie, której nie da się usunąć myciem.
BRYDZĘ SIĘ takiej plamy, i być moze trzeba by wymienic cała podszewkę by normalnie uzywac tę torebkę.

Kupiłam masę używanych rzeczy na Allegro i zawsze wystawiałam oceny 5/5, bo rzeczy były zgodne z opisem.
Chce Pani mieć średnią ocen np "78% poleca tego sprzedającego??"
04.01.2018 21:07:51



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-04 22:27 przez aster.

To kupiłam a to przyszło:(

04 sty 2018 - 22:15:23

To nadaje się na śmietnik. Zwrot.

To kupiłam a to przyszło:(

04 sty 2018 - 22:46:02

Nie oszukujmy się nic nie zrobisz, bo jak okazuje się wygrałaś torebkę w licytacji, a w tym przypadku zwroty nie obowiązują. Mogłabyś spróbować z przepisów kodeksu cywilnego o rękojmi za wady, ale ta rzecz jest używana i wady były opisane. W subiektywnej ocenie sprzedającej one są takie jak opisała, w Twojej ocenie mogą być różne. Nie sądzę żebyś zakładała jej sprawę cywilną z tytułu używanej torebki...ale oczywiście Twoje prawo :) Pewnie, że możesz do znudzenia pisać, straszyć, grozić...moim zdaniem zostaje ci wystawienie negatywa i oczywiście liczę, że sprzedająca obniży Ci tą cenę dla świętego spokoju :)

To kupiłam a to przyszło:(

04 sty 2018 - 22:56:30

Cytat
marta_iwa
Nie oszukujmy się nic nie zrobisz, bo jak okazuje się wygrałaś torebkę w licytacji, a w tym przypadku zwroty nie obowiązują. Mogłabyś spróbować z przepisów kodeksu cywilnego o rękojmi za wady, ale ta rzecz jest używana i wady były opisane. W subiektywnej ocenie sprzedającej one są takie jak opisała, w Twojej ocenie mogą być różne. Nie sądzę żebyś zakładała jej sprawę cywilną z tytułu używanej torebki...ale oczywiście Twoje prawo :) Pewnie, że możesz do znudzenia pisać, straszyć, grozić...moim zdaniem zostaje ci wystawienie negatywa i oczywiście liczę, że sprzedająca obniży Ci tą cenę dla świętego spokoju :)
No własnie chodzi o zwrot albo OBNIŻKĘ.
A kto powiedział, ze zwrot nie dotyczy licytacji, jezeli przedmiot NIE BYŁ ZGODNY Z OPISEM??
Jestem pewna, ze jesteś w błedzie.
Bo tak oszuści masowo sprzedawaliby inne towary a wysyłalinne, albo z nieopisanymi wadami.
licytacja czy nie towar ma byc przedstawiony i opsany zgodnie z prawdą.
Obejrzyj zdjęcia: to są "drobne przytarcia??

poza tym ja kupiłam w opcji: KUPTERAZ



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-04 22:59 przez aster.

To kupiłam a to przyszło:(

04 sty 2018 - 23:10:09

Nie jestem w błędzie, jestem użytkownikiem allegro ponad 13 lat :), mówimy o sprzedaży rzeczy używanych przez zwykłego kowalskiego, może coś nie doczytałam, bo opcja kup teraz to nie licytacja, tak mi się wydawało ze licytowałaś. Tak czy owak życzę pozytywnego zakończenia sprawy :)

To kupiłam a to przyszło:(

04 sty 2018 - 23:13:45

Były 2 ceny, ja kupiłam za wyższą, wopcji KUP TERAZ.
Dziekuję.

To kupiłam a to przyszło:(

05 sty 2018 - 01:36:21

Cytat
teresu
To nadaje się na śmietnik. Zwrot.
Bez przesady! Śmietnik od razu... Może lepiej najpierw włożyć do takiej torebki, małe odpady, i dopiero wówczas wywalić tam gdzie piszesz?! :D

To kupiłam a to przyszło:(

05 sty 2018 - 10:32:39

jeżeli faktycznie wartość torebki nowej jest tak wysoka to i z wadami będzie wyższa niż tej za 100zł nowej. Z tego co dziewczyna pisze to wynika że poinformowała o wadach a kupująca o nich wiedziała tylko spodziewała się jednak czegoś innego. Rozumiem trochę sprzedającą..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Usunięcie swojego konta GG na zawsze ?