Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

dieta grejpfrutowa

6.02 o 8:44

Jak zrobić loki?

24.02 o 23:39

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

Aktywne użytkowniczki

ZOSTAŁAM OSZUKANA!!! Czy Wy też?

21 lis 2017 - 10:49:50

Witam wszystkich! Piszę ten wątek gdyż zostałam oszukana na Szafie. Robiłam zakupy po raz pierwszy, gdyż jestem tutaj od niedawna. Dziewczyna miała kilka pozytywnych komentarzy i była miła. Nic nie wskazywało na to, że mnie oszuka. Sprawa została zgłoszona do Administratora i użytkowniczka została ukarana blokadą na 50 dni oraz wezwana do przesłania rzeczy lub zwrotu pieniędzy. Niestety z jej strony cisza :/ chciałabym zgłosić sprawę na policję, ale kwota, którą wpłaciłam to 40 zł (wiem, że to niewiele, ale jednak są to moje pieniądze). Z tego co się orientuję będzie to zakwalifikowane do małej szkodliwości czynu i pewnie sprawę umorzą.

Dziewczyny czy któraś z Was też została oszukana? Jeśli tak czy zgłaszałyście to na policję?

Pozdrawiam

ps. najprawdopodobniej to były moje pierwsze i ostatnie zakupy na tym portalu.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 327

ZOSTAŁAM OSZUKANA!!! Czy Wy też?

21 lis 2017 - 11:09:20

Przykro mi, że zaistniała taka sytuacja. Niestety podczas zakupów w internecie zdarzyć się to może dosłownie wszędzie.
Szafa.pl ma na szczęście świetny program ochrony kupujących- Gwarancja Szafa.pl z którego możesz skorzystać i otrzymać zwrot całej wpłaconej kwoty.

Zachęcam do zapoznaniem się z linkiem i wykonaniem kolejnych kroków opisanych na stronie.

Mimo wszystko zachęcam także do kolejnych zakupów na Szafa.pl!

ZOSTAŁAM OSZUKANA!!! Czy Wy też?

21 lis 2017 - 15:54:18

Cytat
karooko
Witam wszystkich! Piszę ten wątek gdyż zostałam oszukana na Szafie. Robiłam zakupy po raz pierwszy, gdyż jestem tutaj od niedawna. Dziewczyna miała kilka pozytywnych komentarzy i była miła. Nic nie wskazywało na to, że mnie oszuka. Sprawa została zgłoszona do Administratora i użytkowniczka została ukarana blokadą na 50 dni oraz wezwana do przesłania rzeczy lub zwrotu pieniędzy. Niestety z jej strony cisza :/ chciałabym zgłosić sprawę na policję, ale kwota, którą wpłaciłam to 40 zł (wiem, że to niewiele, ale jednak są to moje pieniądze). Z tego co się orientuję będzie to zakwalifikowane do małej szkodliwości czynu i pewnie sprawę umorzą.

Dziewczyny czy któraś z Was też została oszukana? Jeśli tak czy zgłaszałyście to na policję?

Pozdrawiam

ps. najprawdopodobniej to były moje pierwsze i ostatnie zakupy na tym portalu.
ty się nie zastanawiaj tylko zgłaszaj na policję i nie ma znaczenia czy ktos wyłudził 5 zł czy 40 to się nazywa kradzież i taka osoba musi poniesc konsekwencje

ZOSTAŁAM OSZUKANA!!! Czy Wy też?

21 lis 2017 - 18:43:16

współczuję Ci wszędzie trzeba uważać...zazwyczaj złodzieje są zawsze uprzejmi i mili na początku żeby wzbudzić zaufanie

ZOSTAŁAM OSZUKANA!!! Czy Wy też?

21 lis 2017 - 20:13:19

Popieram koleżanki,każdą sprawę trzeba koniecznie zgłosić na policję.
Taka osoba może oszukać setki osób i być bezkarna.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

ZOSTAŁAM OSZUKANA!!! Czy Wy też?

21 lis 2017 - 20:47:54

Oczywiście, że powinnaś zgłosić. W tej gwarancji co Maja napisała jest wszystko po kolei napisane co i jak. Więc dlaczego nie zgłaszać skoro zrobiłaś już pierwszy krok zgłaszając spór. Skoro jest ewentualność otrzymania w miarę szybkiego zwrotu pieniędzy to ja bym pisała zawiadomienie, a co ma ta gwarancja leżeć bezczynnie w końcu od czegoś jest.

ZOSTAŁAM OSZUKANA!!! Czy Wy też?

21 lis 2017 - 21:11:31

Ja wysłałam sukienkę dziewczynie, przy czym nie zrobiła jeszcze wtedy przelewu (głupia ja..). Gdy dostała sukienkę stwierdziła, że jest na nią za duża i chce ją odesłać, więc się zgodziłam, jednak ani sukienki, ani pieniędzy nie dostałam...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

ZOSTAŁAM OSZUKANA!!! Czy Wy też?

21 lis 2017 - 22:12:11

@majkaa-16 trochę nierozsądne zachowanie wysyłka przed zapłatą i zapewne nic z tym nie zrobiłaś. Napisałabym tej osobie, że skoro odmawia zapłaty i sukienki nie ma to trzeba spisać darowiznę i zgłosić do urzędu skarbowego,o.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-21 22:12 przez malmie.

ZOSTAŁAM OSZUKANA!!! Czy Wy też?

21 lis 2017 - 22:18:48

Wyszukałam już tą "panią" na olx i na facebooku i napisałam wiadomości, jednak z jej strony cisza..udaje, że to nie ona chyba...ale o urzędzie skarbowym nie pomyślałam :P dobry pomysł, bardzo dobry :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

ZOSTAŁAM OSZUKANA!!! Czy Wy też?

21 lis 2017 - 22:32:25

Zawsze mnie to zadziwiało, że właśnie ludzie tak sami tropią zamiast zwrócić się o to do odpowiednich instytucji ;)

ZOSTAŁAM OSZUKANA!!! Czy Wy też?

21 lis 2017 - 23:12:57

Brak znajomości prawa i chęci, żeby dowiedzieć się co można, gdzie, kiedy, dlaczego, na jakiej podstawie. Działanie na zasadzie "wiem kim jesteś, uważaj!"

ZOSTAŁAM OSZUKANA!!! Czy Wy też?

22 lis 2017 - 12:07:39

@majkaa-16 Może napisz do jej znajomych na Facebooku. Słyszałam, że czasami takie działanie daje rezultat. :)

Wiecie dziewczyny po Waszych wpisach pewnie to zgłoszę. Tylko ludzi zniechęca pewnie ta cała procedura. To, ze trzeba iść na policję, złożyć zawiadomienie, czekać pewnie ze 2-3 miesiące na rezultaty. Z drugiej strony tak jak piszecie. Dlaczego tego nie zrobić. Potem taka jedna z drugą czują się bezkarne i nie oszukają już na 40 zł tylko na 400 zł. Muszę wydrukować wszystkie materiały dowodowe i przejdę się na policję. dzięki :*



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-22 12:13 przez karooko.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

konkursy na blogach fb i instagramie