Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 12:36:07

Dlaczego? powiedzcie mi dlaczego tak wychwalacie ten portal bo ja tego nie mogę zrozumieć.. Piszecie, że większa sprzedaż, że darmowy itp. Ok- lokalnie może i sprzedaż lepsza ALE darmowy to on na pewno nie jest!! Szukam obecnie opiekunki do dziecka na 1 wieczór.. i co? wypełniam milion rubryczek żeby na koniec się dowiedzieć, że jeśli chcę dodać to ogłoszenie to muszę im zapłacić 44,90 zł !!

Co do zakupów/sprzedawania też się nacięłam.. kupiłam dla dziecka zabawkę za 100zł i zamiast zabawki w kopercie był jakiś kawałek czegoś.. kobieta oczywiście usunęła konto i zniknęła. Adres nadawcy na kopercie tak zamazany że nie szło odczytać.. wysłane niepoleconym.
Sprzedałam też kilka rzeczy- połowa osób prosiła żeby zostawić, że odbeirze w weekend albo przeleje kasę za 2 dni- oczywiście nigdy to nie nastąpiło a pretensje zgłaszać mozna tylko do samego siebie bo administracja strony nie ingeruje w spory między użytkownikami.

No to się wyżaliłam;)

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 12:54:48

u mnie sprzedaje się tam lepiej i szybciej niżeli na szafie. nie miałam głupich wiadomości (z wyjątkiem jednorazowego wygłupu) i też się dziwię gdzie tacy ludzie się wychowują. a co do kupowania to nigdy tam nie próbowałam więc się nie wypowiem.

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 13:25:40

Wg mnie też tam lepiej idzie sprzedaż :) Co mnie szczerze zdziwiło, kiedy wystawiłam na próbę kilka rzeczy ;)

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 13:25:47

Ja nie narzekam sprzedaje się bardzo dobrze różne przedmioty. OLX to portal do odbioru osobistego,sama też kupuję i zawsze odbieram osobiście nawet opłaca mi się jechać samochodem oczywiście zależy co kupuję lub sprzedaję (agd ,meble itd)

niezweryfikowana
Posty: 90
Ostrzeżenia: 2/5

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 13:45:51

Do sprzedaży może i jest dobry. Ale jak już chciałam coś kupić to z dwa razy się nacięłam na błędne informacje podawane w aukcji.

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 13:55:31

jako sprzedaz osobista bardzo dobry portal

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 14:51:31

Nie narzekam:)

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 16:44:07

ja w olx sprzedaję , nie narzekam choć ostatnio jedna bez przerwy do mnie pisała
nie kupiła nic .
Najlepiej w swoim mieście od ręki i ja tak w robię .

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 16:58:56

nie narzekam zarówno kupuje jak i sprzedaję i na chwilę obecna się nie naciełam mimo że zakup był bez odbioru osobistego.

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 18:02:50

O olx można napisać książkę.
Jestem tam od około 10 lat.
Bardzo dużo tam rzeczy sprzedałam ale również miewam dziwne historie.
Bardzo często administracja mi usuwa ogłoszenia twierdząc, że takie ogłoszenie już jest. Mam na przykład 2 podkoszulki tej samej firmy i w tym samym rozmiarze. Nie mogę ich dodać osobno bo już twierdzą, że powielam ogłoszenie.
Dziwni ludzie cały czas piszą, czy aktualne.
Ktoś chce żeby mu dowozić rzecz za 5 zł na drugi koniec Polski.
Proszą o dane do przelewu a potem cisza itd.
Telefon z ogłoszeń musiałam pousuwać bo miałam głupie telefony od panów lub dzieciaków którym się nudzi.
Jeden Pan zadzwonił do mnie i pytał czy wiem jak usunąć plamę z ubranka bo widział, że wystawiam ubranka dziecięce to i pewnie wiem jak usunąć plamę.

Z kolei w drugą stronę, chcę coś kupić, piszę wiadomość i cisza, żadnego odzewu.

Temu portalowi koniecznie przydała by się możliwość wystawiania komentarzy bo bardzo dużo tam oszustów. Niestety administracja nie chce wprowadzić takiej funkcji bo po co skoro jest płatne allegro, podobno 1 właściciel.

Ogłoszenia o pracę, sprzedaż samochodu, działek i nieruchomości są płatne.

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 18:21:43

@Kanti
@kukingaku
Ja też miałam z Nimi "dziwne doświadczenia i też za Nimi nie przepadam.
Kupiłam od kobiety małą rzecz (uwaga! aż za 5 zł.) i opłaciłam polecony.Kobieta zgarnęła od razu kasę,a przyszło zupełnie co innego,a na dodatek zwykłym,w zwykłej kopercie.
Administracja radzi powiadomienie Policji (w związku z tymi grosikami).

Ktoś pyta,czy aktualne.
Jak najbardziej,wysyłam dane w związku z prośbą,pakuję i...ani widu,ani słychu do dziś.

Innym razem znowu ktoś pyta o to,czy dostępne.
A jakże,zgodnie z prośbą wysyłam dane do przelewu,pakuję i czekam.
Przychodzi wiadomość,że potrzebny jest cały adres,bo tego wymaga bank.Oczywiście (mając drobne podejrzenia) wysyłam.
Na koniec dostaję wiadomość,że Pan się rozmyślił.A co,nie może?

Może rzeczywiście odbiór osobisty wygląda zupełnie inaczej,ale z wysyłką,to...koszmarny portal.
Osobiście nie polecam!nie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-05 18:30 przez czarownicaao.

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 18:25:06

Jedne co mnie denerwuje to fakt, że często zdarzają mi się osoby deklarujące zakup, po podaniu danych słuch o nich ginie...
Ale pomimo tego sprzedaż idzie mi tam najlepiej z wszystkich portali, i nie tylko lokalnie, bo sporo wysyłam. Natomiast osobiście bałabym się robić tam zakupy, gdybym miała kupić coś droższego-poprosiłabym o wystawienie przedmiotu na innym-pewniejszym portalu ;)

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 18:27:43

Cytat
kukingaku
O olx można napisać książkę.
Temu portalowi koniecznie przydała by się możliwość wystawiania komentarzy bo bardzo dużo tam oszustów.

Zdecydowanie!
Komentarze z pewnością wiele by zmieniły.
Może nie byłoby tylu kombinatorów i wyłudzaczy?

P.S.: To z usuwaniem plam...super!hahaha!!!

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 19:24:16

Cytat
czarownicaao
Cytat
kukingaku
O olx można napisać książkę.
Temu portalowi koniecznie przydała by się możliwość wystawiania komentarzy bo bardzo dużo tam oszustów.

Zdecydowanie!
Komentarze z pewnością wiele by zmieniły.
Może nie byłoby tylu kombinatorów i wyłudzaczy?

P.S.: To z usuwaniem plam...super!hahaha!!!

Na początku myślałam, że gościu mnie wkręca ale miałam czas więc coś mu tam poradziłam, za kilka godzin znów dzwonił ale już nie odebrałam.
Po którymś razie zablokowałam ten numer bo nie miałam ochoty słuchać czy plamy mu zeszły czy nie.
No cóż, różnych pan Bóg na świecie ma lokatorów.

zweryfikowana
Posty: 137
Ostrzeżenia: 1/5

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 19:43:57

U mnie najlepszym powodzeniem na OLX cieszy się kategoria ZA DARMO. Oddaje po prostu rzeczy i tyle, najczęściej wysyłka. Jedna z konwersacji:
A: Może pani wysłać
Ja:Pewnie nie ma problemu
A: Adres
Jola Jakaś tam
ul. Długa 15125
35-305 Warszawa
Ja: Tylko chciałabym 10zł za wysłanie tych 3 sukienek/
A: No ale to jest za darmo

To już dla mnie lepiej wyrzucić do kosza lub dac pod piec ale mi szkoda ubrań praktycznie w stanie idealnym co się nie mieszczę, może się przydadzą komuś a tu jeszcze pokryć przesyłkę. Macie tak na olx?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

poszukuje szara kopertówka lakierowana!!!