Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 20:03:22

Sprzedaż idzie ok, nie kupuję tam, bo nie ufam. Ale w przypadku wymiany (książki) czekałam aż do mnie przyjdą pierwsze (ja mogę potwierdzić uczciwość kilkoma kontami na portalach sprzedażowych - ten po 2 stronie nie mógł). Ale książki przyszły, więc wysłałam. Zdarzają się wygłupy i ludzie nie poważni (chciałam kupić meble i kobieta po 2 stronie, chyba sobie jaja robiła). Nie słyszałam pochlebnych opinii na temat tego portalu - wiele osób chwali sobie sprzedaż, natomiast kupno lub wymianę - niekoniecznie. Na to 2 narzekają i odradzają takie z wysyłką.

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 20:05:11

Ja przez Olx kupuję tylko z odbiorem osobistym, czyli zgodnie z regulaminem. Tam nie ma kompletnie żadnej ochrony, więc nie ma opcji, żebym przelała komuś pieniądz. A sprzedaż idzie mi tam tak sobie, lepiej niż tu, ale też bez rewelacji. Fetyszyści piszą stosunkowo często, dziwni ludzie też się zdarzają, seryjni amanci też już byli...olx to styl życia :D

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 20:16:09

Cytat
anian333
U mnie najlepszym powodzeniem na OLX cieszy się kategoria ZA DARMO. Oddaje po prostu rzeczy i tyle, najczęściej wysyłka. Jedna z konwersacji:
A: Może pani wysłać
Ja:Pewnie nie ma problemu
A: Adres
Jola Jakaś tam
ul. Długa 15125
35-305 Warszawa
Ja: Tylko chciałabym 10zł za wysłanie tych 3 sukienek/
A: No ale to jest za darmo

To już dla mnie lepiej wyrzucić do kosza lub dac pod piec ale mi szkoda ubrań praktycznie w stanie idealnym co się nie mieszczę, może się przydadzą komuś a tu jeszcze pokryć przesyłkę. Macie tak na olx?

Owszem, mam
Często ludzie piszą, ze mają tak trudną sytuację życiową i czy będę tak dobra i wyślę im to za darmo.

Denerwuje mnie też jak wystawię coś za darmo w formie paki a ludzie chcą, żebym robiła zdjęcia każdej rzeczy, mierzyła bo oni nie wiedzą czy opłaca im się po to jechać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-05 20:17 przez kukingaku.

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 20:19:40

haha,, też przytrafiło mi się, że chce ktoś kupić, wymiana wiadomości i cisza, po odbiór osobisty też wiele razy nikt nie przyjechał ale najczęściej trafiają się debile z pytaniem czy sprzedam daną rzecz za 1/4 ceny jaką wystawiłam i jeszcze chcą darmową wysyłkę, czasem się zgadzam jak mam coś dużego i nie chcę by mi strych zagracało to puszczam prawie darmo nowe rzeczy ale ile można być jeleniem :)

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 20:28:07

Cytat
kukingaku
Na początku myślałam, że gościu mnie wkręca ale miałam czas więc coś mu tam poradziłam, za kilka godzin znów dzwonił ale już nie odebrałam.
Po którymś razie zablokowałam ten numer bo nie miałam ochoty słuchać czy plamy mu zeszły czy nie.
No cóż, różnych pan Bóg na świecie ma lokatorów.

Jak "Perfekcyjna Pani Domu".:D
I podaj tu człowieku telefon,
to później oszołomy będą wydzwaniać o każdej porze dnia i nocy.
Dobrze,że jeszcze nie jacyś zboczeńcy...uff

Cytat
anian333
U mnie najlepszym powodzeniem na OLX cieszy się kategoria ZA DARMO. Oddaje po prostu rzeczy i tyle, najczęściej wysyłka. Jedna z konwersacji:
A: Może pani wysłać
Ja:Pewnie nie ma problemu
A: Adres
Jola Jakaś tam
ul. Długa 15125
35-305 Warszawa
Ja: Tylko chciałabym 10zł za wysłanie tych 3 sukienek/
A: No ale to jest za darmo

To już dla mnie lepiej wyrzucić do kosza lub dac pod piec ale mi szkoda ubrań praktycznie w stanie idealnym co się nie mieszczę, może się przydadzą komuś a tu jeszcze pokryć przesyłkę. Macie tak na olx?

Oj tak...wielokrotnie.
Albo zdziwienie,że należy pokryć koszt przesyłki,albo...może najlepiej dowieźć na miejsce (nie wiadomo gdzie).
Ludzie mają różne pomysły.
A ja (podobnie jak Ty) mam jakieś tam rzeczy,
których szkoda,bo mogą jeszcze śmiało posłużyć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-05 20:35 przez czarownicaao.

zweryfikowana
Posty: 137
Ostrzeżenia: 1/5

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 20:41:59

Są i ludzie w porządku. Kiedyś pani mi wysłała 10 zł za przesyłkę. jak jej doszły sukienki to kazała powiedzieć ile jeszcze dodatkowo kasy chcę bo sukienki i dodatkowo jeszcze halki nocne jej dołożyłam, byly nowe albo idealne. Nic nie chciałam a ta że miała moje konto wysłała mi 30 zł na wino (kasa i tak poszła na pampersy dla dzieci).
Są ludzie i ludzie

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 20:42:19

Cytat
kashacz
haha,, też przytrafiło mi się, że chce ktoś kupić, wymiana wiadomości i cisza, po odbiór osobisty też wiele razy nikt nie przyjechał ale najczęściej trafiają się debile z pytaniem czy sprzedam daną rzecz za 1/4 ceny jaką wystawiłam i jeszcze chcą darmową wysyłkę, czasem się zgadzam jak mam coś dużego i nie chcę by mi strych zagracało to puszczam prawie darmo nowe rzeczy ale ile można być jeleniem :)
Większość ostro się targuje, przykładowo nowa rzecz kupiona za 120 złotych a chcą dać za nią 10 złotych, kiedy przystaje na propozycję to znów koszty wysyłki im nie pasują bo drogo.
Zawsze odpisuję, że ja cenę mogę opuścić ale pani na poczcie taniej nie może mi policzyć;(

Cytat
anian333
Są i ludzie w porządku. Kiedyś pani mi wysłała 10 zł za przesyłkę. jak jej doszły sukienki to kazała powiedzieć ile jeszcze dodatkowo kasy chcę bo sukienki i dodatkowo jeszcze halki nocne jej dołożyłam, byly nowe albo idealne. Nic nie chciałam a ta że miała moje konto wysłała mi 30 zł na wino (kasa i tak poszła na pampersy dla dzieci).
Są ludzie i ludzie

Owszem są ale zdecydowanie ich mniej.
Czasem ktoś mi po wysyłce dziękuje, że jestem uczciwą osobą i że rzeczy wyglądają tak jak na zdjęciu.
Ostatnio sprzedałam, rzeczy w których synek chodził tylko kilka razy i były jak nowe.
Pani jak dostała paczkę odpisała że jest tak mega zadowolona bo rzeczy w tak idealnym stanie.
Byłam zdziwiona bo przecież wszystko to było napisane w ogłoszeniu.
Widocznie ludzie nie dowierzają w to co piszemy w ogłoszeniu bo zbyt wiele razy się sparzyli.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-05 20:48 przez kukingaku.

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 20:49:59

Oczywiście,że zdarzają się też "normalni" i uczciwi ludzie.
Nie przeczę.
Ostatnio kupiłam dla syna gry-nie dość,że w bardzo dobrym stanie,wysłane szybciutko,fajnie zabezpieczone,to jeszcze Pani nam dorzuciła,bo miała "na zbyciu".
Jednak (moim zdaniem) więcej jest tych "dziwnych rzeczy" niż normalnych.
Jak wspomniała jedna z Pań powyżej...OLX to chyba "styl życia".

Cytat
kukingaku
Owszem są ale zdecydowanie ich mniej.
Czasem ktoś mi po wysyłce dziękuje, że jestem uczciwą osobą i że rzeczy wyglądają tak jak na zdjęciu.
Ostatnio sprzedałam, rzeczy w których synek chodził tylko kilka razy i były jak nowe.
Pani jak dostała paczkę odpisała że jest tak mega zadowolona bo rzeczy w tak idealnym stanie.
Byłam zdziwiona bo przecież wszystko to było napisane w ogłoszeniu.
Widocznie ludzie nie dowierzają w to co piszemy w ogłoszeniu bo zbyt wiele razy się sparzyli.

Chyba nie dziwię się tym niektórym osobom.
Sama należę do tych "sparzonych" i niejednokrotnie rozczarowanych.
Nie można już ufać ludziom,a to akurat bywa krzywdzące dla tych naprawdę uczciwych-taka podejrzliwość.

Gdyby wprowadzono komentarze byłoby o niebo lepiej i konkretniej.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-05 20:55 przez czarownicaao.

zweryfikowana
Posty: 137
Ostrzeżenia: 1/5

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 20:54:24

Mnie na vinted pani załatwiła. Kupowałam sukienkę na wesele i szukałam w NOWYCH Z METKą, prosiłam o dodatkowe zdjęcia ale nie miała pani światła ok, ale za tą cenę wzięłam. Sukienka przyszła, brudna, ze zmechaconą koronką, z dziurką (o której wiedziałam i która była mała, mała). Widziała małą dziurkę a w takimstanie nie widziała,że jest sukienka. Nie bylo możliwości zwrotu bo widać było, że kombinatorka.
Wszędzie można oszukać. Ale jest zdziwienie jak coś przychodzi jeszcze lepsze niż w opisie i na zdjęciu

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 21:11:14

Ja bardzo mało kupuję na olx ale raz postanowiłam synkowi kupić białą koszulę.
Synek jest w takim wieku, że szybko rośnie a koszula była mu potrzebna w zasadzie na raz.
Szukałam nowych bo wiadomo różnie to bywa z kolorem białym po praniu.
Kupiłam u jednej Pani, miała być nowa tyle, że bez metki.
Przyszła ze starą plamą.
Napisałam do Pani a ona mi na to, żebym wysłała jej zdjęcie tej plamy bo ona nie widziała, chociaż to nie realne bo plama mocno rzucała się w oczy.
Odpisałam, że nie będę jej wysyłać bo doskonale wie, że wysłała z plamą.
Pani mi odpisała, że nie rozumie mojego zdenerwowania bo chyba piorę rzeczy to sobie ją upiorę.
Zakończyłam temat bo szkoda nerwów.

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 21:30:05

Cytat
anian333
Mnie na vinted pani załatwiła. Kupowałam sukienkę na wesele i szukałam w NOWYCH Z METKą, prosiłam o dodatkowe zdjęcia ale nie miała pani światła ok, ale za tą cenę wzięłam. Sukienka przyszła, brudna, ze zmechaconą koronką, z dziurką (o której wiedziałam i która była mała, mała). Widziała małą dziurkę a w takimstanie nie widziała,że jest sukienka. Nie bylo możliwości zwrotu bo widać było, że kombinatorka.
Wszędzie można oszukać. Ale jest zdziwienie jak coś przychodzi jeszcze lepsze niż w opisie i na zdjęciu

No...i niby portal z komentarzami...
Wychodzi na to,że i komentarze dają niewiele.
Też bywają nie do końca miarodajne.
Chce oszukać,to i tak oszuka.Ale nie rozumiem,jak tak można?Z pełną świadomością wysłać sukienkę z dziurami...:o



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-05 21:37 przez czarownicaao.

zweryfikowana
Posty: 137
Ostrzeżenia: 1/5

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 21:37:27

i takim sposobem się nacięłam. Pani miała wszystkie komentarze pozytywne, może dwa neutrale. Nie wystawiłabym negatywa gdyby chociaż się przyznała, ze taką sukienkę wysłała. Ale jeden negatyw ode mnie to nie negatyw. Oszuści są wszędzie

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 21:39:26

Cytat
anian333
i takim sposobem się nacięłam. Pani miała wszystkie komentarze pozytywne, może dwa neutrale. Nie wystawiłabym negatywa gdyby chociaż się przyznała, ze taką sukienkę wysłała. Ale jeden negatyw ode mnie to nie negatyw. Oszuści są wszędzie

A na takim olx to już szczególnie nie ma na Nich bata.

zweryfikowana
Posty: 1.465
Ostrzeżenia: 1/5

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 21:41:33

uważam, że OLX jest w porządku, sporo tam też sprzedałam w przeciwieństwie do tutaj. Tu od dawna straszne pustki , chyba zrezygnuję z tego portalu. Niestety

OLX to lipa

05 wrz 2017 - 21:51:46

Cytat
kukingaku
Ja bardzo mało kupuję na olx ale raz postanowiłam synkowi kupić białą koszulę.
Synek jest w takim wieku, że szybko rośnie a koszula była mu potrzebna w zasadzie na raz.
Szukałam nowych bo wiadomo różnie to bywa z kolorem białym po praniu.
Kupiłam u jednej Pani, miała być nowa tyle, że bez metki.
Przyszła ze starą plamą.
Napisałam do Pani a ona mi na to, żebym wysłała jej zdjęcie tej plamy bo ona nie widziała, chociaż to nie realne bo plama mocno rzucała się w oczy.
Odpisałam, że nie będę jej wysyłać bo doskonale wie, że wysłała z plamą.
Pani mi odpisała, że nie rozumie mojego zdenerwowania bo chyba piorę rzeczy to sobie ją upiorę.
Zakończyłam temat bo szkoda nerwów.

Ale franca jedna.
Najlepiej powiedzieć,że nie miała plam i sobie kobieto upierz.
Żeby to jeszcze oddała za darmo...,ale i w takiej sytuacji wstydziłabym się taką wysłać.
To są olx-owe kombinatorki.uff

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

poszukuje szara kopertówka lakierowana!!!