Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wniosek o 500+

04 wrz 2017 - 17:22:53

Odkąd mam dwójkę dzieciaków załatwianie urzędowych spraw nie należy do rzeczy prostych, a stanie w długich kolejkach do okienek czasami jest wręcz niemożliwe. Dlatego jak tylko usłyszałam o opcji załatwienia wniosku o świadczenie 500 plus on-line nieco mi ulżyło. Niemniej jednak mam kilka pytań i obaw jak to działa. Wniosek mogę złożyć za pośrednictwem swojego banku Nest Bank: <moderacja>ale kto taki wniosek weryfikuje pod kątem poprawności danych??Czy źle wypełniony wniosek przekreśla szansę na jego poprawienie i ponowne złożenie?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-04 18:02 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 137
Ostrzeżenia: 1/5

Wniosek o 500+

04 wrz 2017 - 17:36:00

Witaj, jest łatwiej złożyć wniosek on-line, tak samo go weryfikują w urzędzie skarbowym i jak coś źle podasz ze stanem faktycznym to Cię wzywaja i poprawiasz (ale nie wiem czy wzywa bank czy Ośrodek Pomocy Społecznej , chociaż wydaje mi się że druga opcja...)
Lepiej jest iść złożyć papierowy, bo jak sie pomylisz to Panie w OPS służą pomocą jak wypłnić, jakie dochody dodatkowo wpisać a on-line to coś możesz nie wpisać i będa Cię wołać. Max. 2 razy będziesz w urzędzie a tak to może być różnie.
A może to tylko ja jestem zacofana... i wybieram papierową formę. \Zobaczymy co inne pięćsetki napiszą. Pozdrawiam

Wniosek o 500+

04 wrz 2017 - 18:29:59

Ja wysyłam wniosek za pośrednictwem banku.
Wniosek jest weryfikowany przez opiekę społeczną i w razie pomyłki, dzwonią i proszą o poprawę.
Ja ma się wstawić jutro, żeby podpisać oświadczenie, że syn jest ubezpieczony.
Mąż niedawno zmieniał pracę i zapomniano zgłosić męża i syna do zus.
Kazano przyjść przed przyjmowaniem stron czyli około 6 godziny.
W tamtym roku składałam wniosek osobiście.
Miałam dość, zatłoczony korytarz, matki z krzyczącymi dziećmi, czas oczekiwania ponad godzinę.
Dodatkowo przy wysyłaniu wniosku on-line, dane są wprowadzane w programie, który wskazuje co należy gdzie wpisać co ułatwia wygenerowanie dokumentu.
Jak dla mnie tylko on-line.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

OLX to lipa