Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Studia online

dzisiaj o 8:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nie znam osobiście tej dziewczyny, po prostu zainteresowała mnie cała ta sprawa. Dziewczyna miała 27 lat, jest wiele nieścisłości.
W tym poście chodziło mi jednak o to,żeby ostrzec wszystkie dziewczyny żeby uważały i nie wybierały się szczególnie same do takich krajów. Jedna z szafowiczek napisała tu,że nie wydaje jej się żeby miało znaczenie to że wyjechała akurat do Egiptu. Jednakże to było właśnie bardzo istotne ponieważ właśnie w krajach arabskich jest najwięcej takich incydentów, a gwałt zbiorowy na kobiecie, handel nią i morderstwa są tam na porządku dziennym, właśnie dlatego ,że ich ,,religia i tradycja'' tak nakazują.Islamiści traktują kobiety jak służące i śmieci, nie mają one żadnych praw itd, więc radzę uważać.

mnie tylko zastanawia sam fakt śmierci w szpitalu skoro była przypieta pasami a tak twierdza w szpitalu to nie ma mozliwosci oswobodzenia sie musiała by miec nadludzka siłę by to zrobic łozka sa metalowe pasy skórzane. tu jest duza niescisłosc jesli wlasnie chodzi o szpital

wiecie co dziewczyny.. ja się tylko zastanawiam, ile z was było w SAMOTNEJ podróży w krajach arabskich. Ja mam chłopa indonezyjczyka, zjechałam pół azji i krajów arabskich i NIGDZIE jakoś nie zauważyłam zagrożenia. wręcz przeciwnie- jak miejscowi w podróży widzieli samotną kobitę, to chętnie pomagali w każdy możliwy ... "biała" w krajach arabskich- to nie ryzyko. najważnejsze myslę jednak przed każdą podróżą - zapoznać się z PRAWEM w owych krajach. tyle. te azjatyckie, abarskie kraje są tak strasznie demonizowane, a w sumie ile z was dziewczyny tam było na samotnych wędrówkach? zawsze tak jest- jak coś się stanie, sprawa jest nagłaśniana i straszne "halo".. bo to takie niebezpieczne.. a wystarczy poczytac np. blogi kobitek które same jeżdżą po świecie i tam poczytać jak jest naprawdę..

Cytat
ButikExclusiveGirl
Jedna z szafowiczek napisała tu,że nie wydaje jej się żeby miało znaczenie to że wyjechała akurat do Egiptu. Jednakże to było właśnie bardzo istotne ponieważ właśnie w krajach arabskich jest najwięcej takich incydentów, a gwałt zbiorowy na kobiecie, handel nią i morderstwa są tam na porządku dziennym, właśnie dlatego ,że ich ,,religia i tradycja'' tak nakazują.Islamiści traktują kobiety jak służące i śmieci, nie mają one żadnych praw itd, więc radzę uważać.

a po czym wnosisz że tak jest? ile razy byłaś w takich krajach?
To co piszesz o islamie, to już zupełna BZDURA. mój facet jest indonezyjczykiem. indonezja jest w 90% muzułmanska. i wiesz co? moje koleżanki stamtąd, czytają koran, chodzą do meczetu, ale konia z rzędem temu kto widział którąś w burce. chodzą ubrane tak jak my, z dekoltami, w krótkich spódniczkach, chustę na głowę przykrywającą włosy nakładają tylko do modlitwy. Kobiety nie mają w islamie żadnych praw?? gdzie przepraszam? chyba w pakistanie.. indonezja, tajlandia, malezja- kobity normalnie pracują, mają firmy, głosują, jeżdżą samochodem, i normalnie, wszystko jak u nas.. Nikt tak nie robi wieprzowiny z grila jak mój teść muzułmanin - mimo że chwilę przedtem bił modły na swoim dywaniku.
Ale cóż.. gdybym oglądała tylko wiadomości w tv i czytała demonizujące artykuły w intesnecie "gdy coś się stanie", to pewnie bym myślała podobnie.. :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-08 15:01 przez isia90.

Ja nigdy nie pojechałabym do krajów arabskich, jest tam zbyt niebezpiecznie, a przez politykę UE, tak samo niebezpiecznie robi się na zachodzie Europy.

Mam znajomego, który jest szefem firmy ochroniarskiej. Lata wstecz sam stał na bramkach i wie co się dzieje w polsce, a co dopiero za granicą.

Jak to powiedział, nawet gdyby żona go zostawiła to nie dopuściłby do tego żeby sama wyjechała do takich krajów.

Jak się nie ma instynktu samozachowawczego to tak się dzieje. Nożami nad głową tez ludzie nie żonglują, bo wiedzą, że to niebezpieczne. Taka piękna kobieta samotnie wyjeżdża.. to proszenie się o kłopoty.

Ale atak chodziło mi o przestrogę dla kobiet, a nie o kłótnie i podnoszenie głosu na forum. Znam kilka przykładów z życia, a Pani najwidoczniej wie o nim za mało dlatego atakuje bez sensu. Nie mówię że każdy arab musi być zły ,ale niestety większość jest.

Masz rację, kobiety powinny zdawać sprawę z zagrożeń, warto zrobić rozeznanie przed wykupem wycieczki. Myślę że większość zwraca uwagę na sytuację w danym kraju, ale są osoby które jadą w ślepo nie znając obyczajów mieszkańców, jadą tylko się zabawić i nic ich nie interesuje. Nie piszę już nawet o sprawie którą opisałaś, ale nawet o sprawy wyżywienia czy lużnych spotkań, często po powrocie jest bida że nik ich nie poinformował o warunkach tam panujących.

Cytat
isia90
wiecie co dziewczyny.. ja się tylko zastanawiam, ile z was było w SAMOTNEJ podróży w krajach arabskich. Ja mam chłopa indonezyjczyka, zjechałam pół azji i krajów arabskich i NIGDZIE jakoś nie zauważyłam zagrożenia. wręcz przeciwnie- jak miejscowi w podróży widzieli samotną kobitę, to chętnie pomagali w każdy możliwy ... "biała" w krajach arabskich- to nie ryzyko. najważnejsze myslę jednak przed każdą podróżą - zapoznać się z PRAWEM w owych krajach. tyle. te azjatyckie, abarskie kraje są tak strasznie demonizowane, a w sumie ile z was dziewczyny tam było na samotnych wędrówkach? zawsze tak jest- jak coś się stanie, sprawa jest nagłaśniana i straszne "halo".. bo to takie niebezpieczne.. a wystarczy poczytac np. blogi kobitek które same jeżdżą po świecie i tam poczytać jak jest naprawdę..

Cytat
ButikExclusiveGirl
Jedna z szafowiczek napisała tu,że nie wydaje jej się żeby miało znaczenie to że wyjechała akurat do Egiptu. Jednakże to było właśnie bardzo istotne ponieważ właśnie w krajach arabskich jest najwięcej takich incydentów, a gwałt zbiorowy na kobiecie, handel nią i morderstwa są tam na porządku dziennym, właśnie dlatego ,że ich ,,religia i tradycja'' tak nakazują.Islamiści traktują kobiety jak służące i śmieci, nie mają one żadnych praw itd, więc radzę uważać.

a po czym wnosisz że tak jest? ile razy byłaś w takich krajach?
To co piszesz o islamie, to już zupełna BZDURA. mój facet jest indonezyjczykiem. indonezja jest w 90% muzułmanska. i wiesz co? moje koleżanki stamtąd, czytają koran, chodzą do meczetu, ale konia z rzędem temu kto widział którąś w burce. chodzą ubrane tak jak my, z dekoltami, w krótkich spódniczkach, chustę na głowę przykrywającą włosy nakładają tylko do modlitwy. Kobiety nie mają w islamie żadnych praw?? gdzie przepraszam? chyba w pakistanie.. indonezja, tajlandia, malezja- kobity normalnie pracują, mają firmy, głosują, jeżdżą samochodem, i normalnie, wszystko jak u nas.. Nikt tak nie robi wieprzowiny z grila jak mój teść muzułmanin - mimo że chwilę przedtem bił modły na swoim dywaniku.
Ale cóż.. gdybym oglądała tylko wiadomości w tv i czytała demonizujące artykuły w intesnecie "gdy coś się stanie", to pewnie bym myślała podobnie.. :/
Zapomniałas napisac ze odłamow islamu jest kilka tak jaki i chrześcijanstwa,
z tą mała róznićą ze w chrzescijaństwie jest po jednym z hierarchów koscioła np. papiez czy pop a w muzułanizmie jest imamów wielu i co jeden to inna interpretacja koranu. w egipcie niestety działa izis a to ta gorsza interpretacja koranu nawołuje do gresji , przemocy itp.

Cytat
agata74
Zapomniałas napisac ze odłamow islamu jest kilka tak jaki i chrześcijanstwa,
z tą mała róznićą ze w chrzescijaństwie jest po jednym z hierarchów koscioła np. papiez czy pop a w muzułanizmie jest imamów wielu i co jeden to inna interpretacja koranu. w egipcie niestety działa izis a to ta gorsza interpretacja koranu nawołuje do gresji , przemocy itp.

odłamy w islamie są dwa..sunnici i szyici. Isis to inny temat, i nie działa tylko w egipcie. ale gadanie ze samotne podróże tym bardziej kobiety są nie wskazane, bo islam, bo kraj arabski, bo azja- jest najzwyczajniej w świecie bzdurą, nie mającą odzwierciedlenia w rzeczywisctosci :)

Egipt jest w Afryce a nie w Azji :P rzeczywistość islamska mamy własnie w krajach afrykanskich gdzie bida z nędzą przez co rosnie frustracja i rosnie agresja.
Tak zgadza sie ze są dwa odłamy ale te dwa jeszcze dziela sie na kolejne tu masz dokładniej to wytłumaczone http://www.religie.424.pl/islam-podzial-odlamy-i-religie-pokrewne,1445,article.html lub tu http://religie.wiara.pl/doc/472223.Podzialy-w-islamie-Co-jednoczy-a-co-dzieli-muzulmanow . I niestety islam jest teraz na takiej drodze jak kiedys chrzescijaństwo podczas wypraw krzyzowych. Do puki ludzie nie zrozumieja ze nie mozna zabijac drugiego człowieka tylko dlatego ze jest innego wyznania, rasy czy płci to niestety tak bedzie jak teraz czyli przemoc. W chrzescijaństwie tez kiedys kobieta była uwazana za gorsza i ja mysle ze tu pokutuje to że zarówno muzułmanie jak i chrzescijaanie bazuja na starym testamencie, a tam jest ze to ewa skusiła adama jabłkiem czyli to ona była ta złą. chodz są też państwa że nie tylko patriarchat jest góra ale matriarchat. do tej pory np, w Angli sa obrzezane dziewczynki tylko dlatego że są muzułmankami i tak nakauzje im tradycja i ciezko im przemówic do rozsadku ze to durna i okrutna tradycja. chyba jedyna religia na swiecie która nie nawołuje do przemocy i jej nie stosuje to buddyzm. Izis to nie odrebny temat bo w ramach własnie tejże religii nawułuje do tego co widac czyli przemoc i zezwierzecenie. Poza tym napisałaś że twój teść muzułmanin robi świetna wieprzowinę robic może jedynie jesc mu nie wolno http://www.alislam.pl/islam/zarys_islamu/zakazy_apsolutne_w_islamie.

Cytat
isia90
wiecie co dziewczyny.. ja się tylko zastanawiam, ile z was było w SAMOTNEJ podróży w krajach arabskich. Ja mam chłopa indonezyjczyka, zjechałam pół azji i krajów arabskich i NIGDZIE jakoś nie zauważyłam zagrożenia. wręcz przeciwnie- jak miejscowi w podróży widzieli samotną kobitę, to chętnie pomagali w każdy możliwy ... "biała" w krajach arabskich- to nie ryzyko. najważnejsze myslę jednak przed każdą podróżą - zapoznać się z PRAWEM w owych krajach. tyle. te azjatyckie, abarskie kraje są tak strasznie demonizowane, a w sumie ile z was dziewczyny tam było na samotnych wędrówkach? zawsze tak jest- jak coś się stanie, sprawa jest nagłaśniana i straszne "halo".. bo to takie niebezpieczne.. a wystarczy poczytac np. blogi kobitek które same jeżdżą po świecie i tam poczytać jak jest naprawdę..

Cytat
ButikExclusiveGirl
Jedna z szafowiczek napisała tu,że nie wydaje jej się żeby miało znaczenie to że wyjechała akurat do Egiptu. Jednakże to było właśnie bardzo istotne ponieważ właśnie w krajach arabskich jest najwięcej takich incydentów, a gwałt zbiorowy na kobiecie, handel nią i morderstwa są tam na porządku dziennym, właśnie dlatego ,że ich ,,religia i tradycja'' tak nakazują.Islamiści traktują kobiety jak służące i śmieci, nie mają one żadnych praw itd, więc radzę uważać.

a po czym wnosisz że tak jest? ile razy byłaś w takich krajach?
To co piszesz o islamie, to już zupełna BZDURA. mój facet jest indonezyjczykiem. indonezja jest w 90% muzułmanska. i wiesz co? moje koleżanki stamtąd, czytają koran, chodzą do meczetu, ale konia z rzędem temu kto widział którąś w burce. chodzą ubrane tak jak my, z dekoltami, w krótkich spódniczkach, chustę na głowę przykrywającą włosy nakładają tylko do modlitwy. Kobiety nie mają w islamie żadnych praw?? gdzie przepraszam? chyba w pakistanie.. indonezja, tajlandia, malezja- kobity normalnie pracują, mają firmy, głosują, jeżdżą samochodem, i normalnie, wszystko jak u nas.. Nikt tak nie robi wieprzowiny z grila jak mój teść muzułmanin - mimo że chwilę przedtem bił modły na swoim dywaniku.
Ale cóż.. gdybym oglądała tylko wiadomości w tv i czytała demonizujące artykuły w intesnecie "gdy coś się stanie", to pewnie bym myślała podobnie.. :/
nie dziw sie tym co sie boja bo tak media kreują kraje muzułmańskie, bo skąd czerpać wiedzę skoro wszyscy naokoło sa zawsze na nie? Taki swiat co zrobisz :/

Z tym obrzezaniem to faktycznie mają problem, od ilu lat się o tym słyszy, nawet umierają od tego kobiety, przy porodach problem, a oni dalej kaleczą dziewczynki. Za bardzo zżyci są z wiarą żeby ot tak sobie zrezygnować z tego. Po tym jak nagłaśnia się różne sprawy hamują się na pokaz, ale tylko po to żeby dano im spokój, i dalej robią swoje. Napewno słodko nie jest, nakazy zakazy i "usuwanie" kobiet które walczą prawa kobiet, ostatnio sporo było na ten temat. Często kobiety które mają coś do powiedzenia uciekają z kraju i w internecie lub tv wypowiadają się o tym co się tam dzieje, gdyby wróciły to byłby ich koniec. Nie jest dobrze napewno.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-08 19:09 przez CzerwoneUsta.

masz całkowitą rację nie wsadza się wszystkich do jednego worka.... tysiące ludzi podróżują samotnie, niestety takie sytuacje maja miejsce ale nie tylko w krajach arabskich ale na całym świecie.... i sądzę ze autorka watku na własna rękę próbuje zostać detektywem-wyjaśnia i próbuje uzmysłowić innym jej racje nie mając zielonego pojęcia o ludziach, kulturze i obyczajach, nie każdy jest taki sam... mogło to się wydarzyć w polsce ale w tedy by nikt o tym tak nie mówił....

Wystarczy jedno zajście i robi się głośno:) polak za granicą zabił kobietę, było głośno na ten temat, i to był polak wychowany w polsce, rodzina mówiła że był dobry a znajomi złego słowa o nim nie powiedzieli, ale zabił. Więc nie tylko wiara jest problemem czy kraj, ale sam człowiek i jego psychika, kto nie chce nie zabije.

rezydent jak nic jest umoczony w ta sprawe

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gdzie mam zamieszkać?