Obecnie rozmawiamy o:

Ginekolog Rzeszów

gorący temat

maszyny przemysłowe

dzisiaj o 23:27

Dom - remont i budowa

dzisiaj o 23:26

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ubezpieczenie samochodu - OC i AC

01 mar 2017 - 10:40:35

Hej! szukam pomocy z ubezpieczeniem auta. czy trzeba kupić oc i ac czy tylko jedno z nich? gdzie i u kogo wykupić ubezpieczenie?
nie mam zielonego pojęcia w tym temacie, dlatego liczę na waszą pomoc

Ubezpieczenie samochodu - OC i AC

01 mar 2017 - 11:34:57

Cytat
cygankaanka
Hej! szukam pomocy z ubezpieczeniem auta. czy trzeba kupić oc i ac czy tylko jedno z nich? gdzie i u kogo wykupić ubezpieczenie?
nie mam zielonego pojęcia w tym temacie, dlatego liczę na waszą pomoc
OC jest obowiazkowe AC to juz w zaleznosci od wieku auta powyzej 10 lat jak ma auto nie trzeba kupowac AC.
Poczytaj tutaj http://ub.comperia.pl/oc-ac/21794-czy-ubezpieczenie-ac-jest-obowiazkowe/

Ubezpieczenie samochodu - OC i AC

01 mar 2017 - 13:20:44

Agata ma rację. Oc jest ubezpieczeniem obowiązkowym i musisz je mieć. Warto tego pilnować bo jesli go nie będziesz miała- może Cię znaleźć Fundusz Gwarancyjny i zapłacisz wtedy kare. Jesli chcesz więcej informacji to napisz do mnie na priv:)Mój narzeczony prowadzi juz 15 lat firmę ubezpieczeniową i chętnie Ci pomożemy:)

Musze trochę poprawić koleżankę Agatę: ubezpieczenia AC nie trzeba w ogóle wykupić JEST TO DOBROWOLNE UBEZPIECZENIA.Nawet gdy auto ma te 10 lat niektórzy chcą AC ( nIE WSZYSTKIE TOWARZYSTWA JE CO PRAWDA ZROBIĄ) Przydatne np w przypadku kradziezy. Jeśli ktoś ukradnie ci auta to w przypadku posiadania AC dostaniesz z tego tytułu odszkodowanie..



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-01 14:55 przez aneta88tt.

Ubezpieczenie samochodu - OC i AC

03 mar 2017 - 14:04:38

dziękuję za pomoc :) :) a znasz jakichś dobrych ubezpieczycieli?

no właśnie konkretnie od czego jest AC, tylko od kradzieży?
skoro jesteś w temacie, to posłucham chętnie praktyka



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-03 14:06 przez cygankaanka.

Ubezpieczenie samochodu - OC i AC

03 mar 2017 - 14:47:41

Cytat
cygankaanka
dziękuję za pomoc :) :) a znasz jakichś dobrych ubezpieczycieli?

no właśnie konkretnie od czego jest AC, tylko od kradzieży?
skoro jesteś w temacie, to posłucham chętnie praktyka
rozumiem ze wejscie na linka który przesłałąm to za duzo wiec wklejam i poczytaj sobie wszystko jest łopatologicznie wytłumaczone

15.12.2014
Czy ubezpieczenie AC jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie komunikacyjne autocasco nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Z tej przyczyny nie jest ono wśród kierowców w Polsce standardem. Z drugiej strony - z pewnością przydaje się, jest ubezpieczeniem pożytecznym.

Dla właścicieli pojazdów w Polsce jedynym obligatoryjnym ubezpieczeniem komunikacyjnym jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC). Obowiązuje ono w przypadku szkód wyrządzonych na drodze przez kierowcę. Wiele osób jednak poza nim, decyduje się także na ubezpieczenie autocasco (AC), często jest ono sprzedawane w pakiecie z polisą OC.

W czym ubezpieczenie AC jest pomocne?

Autocasco chroni między innymi w przypadku:

uszkodzenia pojazdu z winy kierującego
uszkodzenia pojazdu z winy niezidentyfikowanej osoby (np. na parkingu)
uszkodzenia pojazdu przez zwierzęta
uszkodzenia pojazdu na skutek zdarzeń losowych (np. pożar, przewrócone drzewo), zjawisk atmosferycznych (grad, powódź) czy aktów wandalizmu
kradzieży pojazdu

Dlaczego OC jest obowiązkowe, a AC nie?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obligatoryjne, gdyż chroni ono osoby poszkodowane w wypadkach spowodowanych przez kierującego. A dokładniej - chroni sprawcę przed konsekwencjami finansowymi związanymi z wypadkiem. Jeśli w momencie zdarzenia nie ma on ważnej polisy OC, świadczenie wypłaca Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który jednak na drodze regresu domaga się od sprawcy zwrotu wypłaconych środków. Są to zwykle kwoty rzędu kilku czy kilkunastu tysięcy złotych, acz w poważniejszych przypadkach dochodzą do kilkudziesięciu i więcej tysięcy złotych.

Ubezpieczenie autocasco chroni z kolei posiadacza pojazdu, kiedy to on sam jest sprawcą zdarzenia, albo gdy sprawca jest nieznany lub za uszkodzenia odpowiedzialne są np. czynniki pogodowe. AC jest więc pożyteczne, ale z punktu widzenia interesu społecznego - nie tak istotne jak OC. Stąd dobrowolność w korzystaniu z tego ubezpieczenia.

Dlaczego nie korzystamy z AC?

Dlaczego nie wszyscy właściciele samochodów wykupują polisy autocasco? Przyczyn jest oczywiście kilka, ale dwie najpopularniejsze to:

zbyt wysoka cena ubezpieczenia
niemożność ubezpieczenia starszego pojazdu

Oczywiście, ubezpieczenie AC z pewnością się przydaje, ale u wielu Polaków wygrywa jednak oszczędność. Autocasco to koszt przynajmniej kilkuset złotych, nierzadko ponad 1 tys. zł. Dla wielu rodaków to sporo, liczą, że nie spotka ich sytuacja, w której AC by się przydało.

Bywa jednak i tak, że osoba zainteresowana ubezpieczeniem AC nie może go wykupić, gdyż zwyczajnie żadne towarzystwo do którego się zgłosi nie chce zawrzeć umowy z właścicielem 12- czy 15-letniego pojazdu. A nawet jeśli, to lista zdarzeń, przed których konsekwencjami chroni polisa, jest ograniczona, a ubezpieczyciel uwzględniając m.in. amortyzację części, nie zwróci całości kosztów naprawy.


Cytat
aneta88tt
Agata ma rację. Oc jest ubezpieczeniem obowiązkowym i musisz je mieć. Warto tego pilnować bo jesli go nie będziesz miała- może Cię znaleźć Fundusz Gwarancyjny i zapłacisz wtedy kare. Jesli chcesz więcej informacji to napisz do mnie na priv:)Mój narzeczony prowadzi juz 15 lat firmę ubezpieczeniową i chętnie Ci pomożemy:)

Musze trochę poprawić koleżankę Agatę: ubezpieczenia AC nie trzeba w ogóle wykupić JEST TO DOBROWOLNE UBEZPIECZENIA.Nawet gdy auto ma te 10 lat niektórzy chcą AC ( nIE WSZYSTKIE TOWARZYSTWA JE CO PRAWDA ZROBIĄ) Przydatne np w przypadku kradziezy. Jeśli ktoś ukradnie ci auta to w przypadku posiadania AC dostaniesz z tego tytułu odszkodowanie..
tak AC nie jest obowiazkowe ale z mojego doswiadczenia wiem ze samochodów które maja powyzej 10 lat mało kto che ubezpieczec chodzi o klientów a młodsze samochody jak najbardziej. AC jest swego rodzaju dodatkowym zabezpieczeniem i ja uwazam ze nie nalezy żałowac na ubezpieczenia



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-03 14:51 przez agata74.

Ubezpieczenie samochodu - OC i AC

03 mar 2017 - 16:52:27

Warto dodać, że decydując się na AC i OC w pakiecie u jednego ubezpieczyciela możemy liczyć na dodatkowe zniżki. Tu znów warto dokonać kalkulacji samodzielnie i sprawdzić jak ma się oferta jednego ubezpieczyciela do oferty łączonej z dwóch towarzystw.

Ubezpieczenie samochodu - OC i AC

03 mar 2017 - 17:19:54

Cytat
Polaris3
Warto dodać, że decydując się na AC i OC w pakiecie u jednego ubezpieczyciela możemy liczyć na dodatkowe zniżki. Tu znów warto dokonać kalkulacji samodzielnie i sprawdzić jak ma się oferta jednego ubezpieczyciela do oferty łączonej z dwóch towarzystw.
moge jeszcze dodac ze niektórzy ubezpieczyciele maj cos takiego jak program lojalnosciowy i im wiecej u danego ubezpieczyciela mamy ubezpieczeń tym wieksze sa zniżki ;)

Ubezpieczenie samochodu - OC i AC

03 mar 2017 - 22:03:06

Osobiście uważam, że jeśli ktoś chce oc i ac to nie należy brać dwóch różnych towarzystw tylko jedno i dobre. Bo przecież takie są:)

Ac jest od wielu rzeczy od wymienionej kradzieży, gdyby np. Jakaś zwierzyna wyleciała na drogę i uszkodziła auto, od pożaru, wypadek w którym Ty jesteś winna tzn jeśli by do niego doszło i masz tylko oc odszkodowanie dostaje tylko pokrzywdzony. Masz ac dostajesz Ty, która spowodowałaś kolizję + pokrzywdzony;) Wyjaśniłam to najprościej jak się da mam nadzieję;)

Warto też przy braniu pakietu iść do kogoś zaufanego. Każdy szuka jak najtańszej oferty i wszystko jest ok do czasu gdy nie zdarzy się jakiś wypadek. Wtedy okazuje się, że auto wcale nie było tak świetnie ubezpieczone jak nam to było zapewniane i dostajemy marne grosze z towarzystwa. Ja co prawda pracuje w sądzie a nie w agencji Ale już wiele historii słyszałam od narzeczonego, który siedzi w tej branży wiele lat.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-03 22:16 przez aneta88tt.

Ubezpieczenie samochodu - OC i AC

05 mar 2017 - 19:04:34

wybór ubezpieczyciela może być bardzo trudną kwestią, warto sięgnąć do internetu. wpisuj w google wszytskich ubezpieczycieli jacy przychodzą ci do glowy i porownoj. ja przy ostatnim ubezpieczeniu korzystałam z rankomatu, można tam sobie porównać ubezpieczenia. ale opcji jest mnóstwo. internet to kopalnia

Ubezpieczenie samochodu - OC i AC

28 cze 2017 - 12:52:17

A macie może jakiegoś sprawdzonego ubezpieczyciela jeśli chodzi o nie ruchomości? Jeśli tak to proszę - polećcie coś. A jeśli nie to możecie mi powiedzieć czy tak oferta jest opłacalna: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/oferty/ubezpieczenie-mieszkania-mtu ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-28 12:52 przez odebseip.

niezweryfikowana
Posty: 355
Ostrzeżenia: 6/5

Ubezpieczenie samochodu - OC i AC

09 cze 2022 - 12:22:08

W temacie ubezpieczeń warto zapoznać się z polecanym artykułem https://www.polgloss.pl/polisa-ocp/
i pamiętać o regularnych i na czas opłatach.

niezweryfikowana
Posty: 90
Ostrzeżenia: 4/5

Ubezpieczenie samochodu - OC i AC

16 wrz 2022 - 16:04:14

No jak szukacie dobrej polisy dla swoich aut to tutaj https://beesafe.pl/ macie godną polecenia ubezpieczalnie. Mój ojciec od dawna już ma u nich ubezpieczone swoje auto i zadowolony jest, szybko wypłacają odszkodowanie bez problemu.

niezweryfikowana
Posty: 277
Ostrzeżenia: 4/5

Ubezpieczenie samochodu - OC i AC

09 maj 2023 - 22:22:30

Jeśli szukasz wiarygodnej strony do porównywania polis ubezpieczeniowych, polecam sprawdzić https://inszury.pl/. To świetna platforma, która specjalizuje się w porównywaniu ubezpieczeń i pozwala błyskawicznie znaleźć najlepsze oferty.

Ubezpieczenie samochodu - OC i AC

02 sie 2023 - 11:06:42

Firma fachowo zajmującą się różnego rodzaju ubezpieczeniami której warto zaufać jest https://ubezpieczeniasienna59.pl/

Ubezpieczenie samochodu - OC i AC

17 sie 2023 - 20:45:35

W dzisiejszych czasach mamy przecież bardzo duże możliwości dzieki internetowi. Bez problemu jesteśmy w stanie porównać ceny znanych firm zajmujących się ubezpieczeniami. Jednak nie zawsze kierowanie się samą ceną będzie najlepszym podejściem. Wszystko oczywiście jest dobrze gdy nie trzeba wypłacić pieniędzy w razie wypadku i dopiero po podejściu ubezpieczyciela poznamy jak to wygląda w rzeczywistości. Oczywiście jeśli kupujemy samochód bezpośrednio od dealera, dobrze jest na miejscu wybrać ubezpieczenie na samochód ponieważ otrzymamy najwyższą jakość usług.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Krawcowa poszukiwana Kraków