Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cenaa

13 lut 2017 - 22:36:59

Witam dziewczyny, jestem nowa tutaj i mam pytanie :) Jak kształtują się ceny przesyłek? :)

zweryfikowana
Administrator
Posty: 3.824

Cenaa

14 lut 2017 - 07:19:15

@Kasiaa09 na Poczcie Polskiej tak:


Inne formy wysyłki np. paczki sprawdzisz na stronie PP lub kuriera ;)

Cenaa

14 lut 2017 - 07:50:21

Cytat
Gaba
@Kasiaa09 na Poczcie Polskiej tak:
[attachment 996082 856e90ad540b2043med.png]

Inne formy wysyłki np. paczki sprawdzisz na stronie PP lub kuriera ;)
poczta zaszalała z tymi podwyżkami :/

Cenaa

14 lut 2017 - 09:18:45

Hej Dziewczyny! To ja podpowiem: Paczką MINI przesyłka do 2 kg wychodzi całkiem przyzwoicie - 9,50 zł. To jest dobra alternatywa dla drogich przesyłek pocztowych. Na poczcie kupuje się specjalną kopertę za 9,50 właśnie i to, co mamy wysłać ma się tam zmieścić. Paczkę taką można samemu nadać w systemie na stronie poczty polskiej lub na poczcie w okienku :) Pozdrawiam!

Cenaa

14 lut 2017 - 13:17:06

Cytat
mamarianka
Hej Dziewczyny! To ja podpowiem: Paczką MINI przesyłka do 2 kg wychodzi całkiem przyzwoicie - 9,50 zł. To jest dobra alternatywa dla drogich przesyłek pocztowych. Na poczcie kupuje się specjalną kopertę za 9,50 właśnie i to, co mamy wysłać ma się tam zmieścić. Paczkę taką można samemu nadać w systemie na stronie poczty polskiej lub na poczcie w okienku :) Pozdrawiam!

Wadą tej paczki jest sztywna,tekturowa koperta,która niby się rozchyla,ale przy większych rzeczach jest problem.
Z przykładowym swetrem może być już kiepsko,ale w miarę płaskie rzeczy spokojnie wejdą.
Niewątpliwie jest to jakieś dobre rozwiązanie przy obecnych cenach,gdyż cena jest jeszcze w miarę przyzwoita.

Cenaa

14 lut 2017 - 13:49:11

Cytat
mamarianka
Hej Dziewczyny! To ja podpowiem: Paczką MINI przesyłka do 2 kg wychodzi całkiem przyzwoicie - 9,50 zł. To jest dobra alternatywa dla drogich przesyłek pocztowych. Na poczcie kupuje się specjalną kopertę za 9,50 właśnie i to, co mamy wysłać ma się tam zmieścić. Paczkę taką można samemu nadać w systemie na stronie poczty polskiej lub na poczcie w okienku :) Pozdrawiam!
Cena piszesz za opakowanie 9,50zł a za przesyłkę już nie płacisz? To jest całkowity koszt? Na poczcie nie informowano mnie o takiej możliwości więc to jakieś nowe rozwiązanie czy było wcześniej?

Cenaa

14 lut 2017 - 14:00:15

Cena odnosi się do wysyłki już razem z kopertą.
Płaci się za kopertę,a za wysyłkę już nic.
Paczka jest już dość długo w ofercie.

Najpierw należy zakupić kopertę za 9,50 zł.
Ja nadawałam w systemie Poczty Polskiej.
Trzeba wejść na stronę PP,zalogować się,a następnie wpisać wszelkie dane,numer R (z naklejki) i wybrać Urząd Pocztowy,w którym paczka będzie nadana.Następnie,w ciągu 3 dni paczka ma tam trafić (od rejestracji w systemie).Ja oddawałam listonoszowi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-14 14:14 przez czarownicaao.

Cenaa

14 lut 2017 - 14:52:37

Dzięki:)muszę to sprawdzić, może to i dobre rozwizanie...gorzej jak wysyłasz coś lekkiego a gabarytowo nie zmieścisz w takie opakowanie, opłacone a rzecz nie wchodzi, wtedy może być klapa:)

Cenaa

14 lut 2017 - 15:00:07

Po zakupie koperty najlepiej sprawdzić,czy dana rzecz się zmieści i będzie ok.Jeśli nie,to odkładamy kopertę od Paczki Mini,czeka do kolejnej wysyłki w domu,a wysyłamy innym sposobem.Ta koperta ma trafić na pocztę od chwili zarejestrowania w ciągu 3 dni.W innym przypadku może leżeć i czekać sobie.
Tylko od razu dodam,że jakoś nie każda poczta jest zsynchronizowana z tym systemem i nie w każdej system odbiera,że Paczka Mini została zarejestrowana.Ja przetestowałam kilka Urzędów Pocztowych,a przed oddaniem listonoszowi dzwoniłam,żeby się upewnić,czy wszystko dobrze poszło.
W niektórych urzędach Panie wklepywały paczkę ręcznie od podstaw mimo tego,że wcześniej była wklepana-system tego nie widział.
Ale przesyłka jest odgórnie opłacona przy kopercie,a więc nie ma problemu.
Jeszcze jedno-nie otrzymujemy potwierdzenia odnośnie nadania.Możemy sobie je wydrukować ze strony PP.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-14 15:07 przez czarownicaao.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Album dla syna-pomocy!