Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak sprzedawać ubrania w internecie?

04 sty 2017 - 17:54:34

Witam. Chciałabym zacząć sprzedawać ubrania w internecie, bo niektórych ubrań już nie noszę i tylko leżą w szafie. Robię to pierwszy raz i niestety się na tym nie znam. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co i jak? Na początku wystawiam ubranie (powiedzmy, że są to spodnie za 30 zł) i jeżeli ktoś chce je kupić to do mnie pisze, wymieniamy się danymi i ta osoba przesyła mi pieniądze na konto, a ja jej wysyłam paczkę? Tylko nie wiem co z tą przesyłką, sama mam ustalić koszt wysyłki? Czyli np. 30 zł za spodnie + wysyłka 10 zł? I ta osoba ma mi wpłacić 40 zł na konto? Czy najpierw mam pójść na pocztę i spytać ile kosztuje przesyłka?

Jak sprzedawać ubrania w internecie?

04 sty 2017 - 18:46:40

Wszystko dokładnie tak jak napisałaś - płaci 30zł plus koszt wysyłki. Z czasem nauczysz się na oko wyceniać koszt:) ja za wysyłkę bluzek biorę 8zł (bo płacę 7,30 plus koperta), natomiast cięższe rzeczy typu spodnie 9zł (koszt 8,50 plus koperta). Kolczyki, pomadki 5zł. Buty 10-12zł w zależności od wagi.
Aha i taka mała rada, wysyłaj tylko po otrzymaniu przelewu - ja parę razy zaufałam i zawsze nie otrzymywałam później przelewu :( raz nawet dostałam podrobione potwierdzenie przrelewu z poczty:( więc naprawdę trzeba byc ostroznym
Powodzenia w sprzedazy:)

Jak sprzedawać ubrania w internecie?

04 sty 2017 - 19:08:47

Cytat
marysiamd
Wszystko dokładnie tak jak napisałaś - płaci 30zł plus koszt wysyłki. Z czasem nauczysz się na oko wyceniać koszt:) ja za wysyłkę bluzek biorę 8zł (bo płacę 7,30 plus koperta), natomiast cięższe rzeczy typu spodnie 9zł (koszt 8,50 plus koperta). Kolczyki, pomadki 5zł. Buty 10-12zł w zależności od wagi.
Aha i taka mała rada, wysyłaj tylko po otrzymaniu przelewu - ja parę razy zaufałam i zawsze nie otrzymywałam później przelewu :( raz nawet dostałam podrobione potwierdzenie przrelewu z poczty:( więc naprawdę trzeba byc ostroznym
Powodzenia w sprzedazy:)

Dziękuję bardzo za pomoc! :)

Jak sprzedawać ubrania w internecie?

04 sty 2017 - 20:59:25

Sama ustalasz ceny zarówno przedmiotów jak i kosztów wysyłki- oczywiście koszt wysyłki powinien być zgodny cennikiem poczty czy firmy kurierskiej którą będziesz wysyłać paczkę. Ja omijam ogłoszenia które mają bardzo zawyżone koszty wysyłek. Zanim zaczniesz sprzedawać zweryfikuj swoje konto na szafie bo inaczej zablokują Ci konto. Jak już masz weryfikacje to wystarczy że wystawisz rzecz a ktoś kliknie KUP i wtedy z automatu dostaje dane i może przelać pieniądze albo na konto osobiste albo na takie szafowe. Tak jest bezpieczniej bo ludzie nie chcą wpłacać pieniedzy niezweryfikowanym osobom z obawy przed oszustkami których jest mnóstwo np na vinted

Jak sprzedawać ubrania w internecie?

05 sty 2017 - 13:24:27

@Kittenqueen
Tak,jak już pisały dziewczyny-sama musisz podać koszt przesyłki.
Na szafie jest tak:
:) wystawiasz spodnie za 30 zł. i wpisujesz koszt przesyłki 10 zł.
(z kopertą najlepiej,bo to też kosztuje)
:) ktoś klika "kup" i automatycznie obie strony otrzymują dane typu adres i wszystkie parametry transakcji.
:) możesz otrzymać pieniążki na 2 sposoby:
-na swoje konto bankowe (wtedy podajesz numer konta w wiadomości prywatnej)
-na konto "szafowe" (to konto systemowe,gdzie wpływają pieniążki przekazywane przez dziewczynę z Jej konta systemowego szafy na Twoje
i są Twoje,ale możesz je przykładowo przeznaczyć na inne zakupy lub zlecić przelew szafy tych pieniążków na Twoje konto osobiste w banku-pieniążki pojawiają się najczęsciej na koncie szafowym w ułamku sekundy)
widać wszystko na pasku pod hasłem SALDO.
:) jeśli rzecz i przesyłka zostały opłacone,wysyłasz rzecz i podajesz numer przesyłki drugiej stronie (te cyferki pod kodem kreskowym)
:) po 7 dniach od zawarcia transakcji możecie wystawić sobie komentarze (na wypadek jakichś niejasności)

Taka rada:
Ważne są dobre zdjęcia.Zerknij tu i poczytaj.
http://szafa.pl/poradnik-dodawania-oferty.html

I cennik przesyłek,ale musisz znać wagę i wielkość.
http://forum.szafa.pl/21/8121591/poradnik-o-zdjeciach-oraz-przesylkach-dla-nowych-uzytkownikow.html#msg-8121591


Weryfikacja jest bardzo ważna-to podstawa,jeśli chce się coś sprzedać.super
W innym przypadku są ograniczenia.





Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-01-05 13:52 przez czarownicaao.

Jak sprzedawać ubrania w internecie?

24 sty 2017 - 13:05:38

no własnie też tak próbowałam ale nie mogę dodać zdjęć.
chciała tez dodac zdjęcie na moje logo i nici z tego nic mi nie wychodzi .

Jak sprzedawać ubrania w internecie?

04 lut 2021 - 20:21:52

Witam!
Jestem tu całkiem nowa, jeszcze nic nie dodałam. Trochę poczytałam, ale nie wszystko jest dla mnie jasne. Piszecie cały czas o wysyłce przedmiotów pocztą, a nie można np. paczkomatem? Czy to byłoby jakieś ryzyko? Napiszcie, proszę, bo akurat paczkomat mam blisko, a na poczcie są zawsze kolejki.

Jak sprzedawać ubrania w internecie?

17 sty 2023 - 10:44:18

Jak dużo rzeczy sprzedajecie np. tygodniowo?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prawa pracownika OSZUSTWO