Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 38
Ostrzeżenia: 2/5

Aparaty słuchowe - wstydze się

21 lut 2019 - 08:33:25

Nie ma sie naprawde czego tutaj wstydzić.... Sama jestem posiadaczką aparatu słuchowego. Na początku również czulam pewien wstyd, jednak obecnie juz nie
Czuję się z nim dobrze tak wiec nie wiem czemu ktoś ma mieć z tym problem
Wreszcie nie mam problemu z usłyszeniem innych ludzi
Jest to dla mnie komfortowe
Poza tym mam na uchu niewielki aparat od bernafon, który zupełnie mi nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, poza tym za włosami zupełnie go nie widać.




Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-03-02 12:14 przez ankabakra.

niezweryfikowana
Posty: 57
Ostrzeżenia: 7/5

Aparaty słuchowe - wstydze się

24 maj 2019 - 13:09:37

Tak jak tutaj kolezanka wspomniała wyżej nie ma się czego wstydzić. Mam znajomego, ktory obecnie nosi aparaty słuchowe na obu uszach i praktycznie u niego ich nie widać. Gdyby mi nie powiedział, ze coś takiego ma to pewnie bym sie nie zorientowała bo nikt tak dokładnie się w drugą osobe nigdy nie wpatruje. A lepiej jest zdecydowanie słyszeć niż potem domyślać się tylko co druga osoba powiedziała. Poza tym dziewczyny mają długie włosy i są w stanie ładnie nimi aparat zakryć. Moja mała rada jednak. Najlepiej będzie zapisać się do protetyka słuchu i niech ten dobierze aparat. Niż samodzielnie szukać. Polecam na przykląd udanie się do <moderacja>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-06-18 19:43 przez moderator.

Aparaty słuchowe - wstydze się

23 cze 2019 - 12:56:10

Olga, i jak? Przełamałaś się...? Bo trafiłem na to forum przypadkiem. Dlaczego? Zaraz wyjaśnię... Przeczytałem cały ten wątek i stąd moje zdziwienia, że noszenie aparatu jest czymś złym, wstydliwym... Bo nie jest! Ale dobra - do meritum :)

Zacząłem się spotykać z osobą niesłyszącą na jedno ucho. Żeby była jasność nie jest to żaden problem dla mnie :) Ale ta osoba ma implant baha, którego jednak nie nosi. Na drugie ucho słyszy doskonale. Niewielkie ograniczenia to niesie, ale można sobie z tym poradzić (trzeba pilnować z której strony się jest i w większym zamieszaniu wszystkiego jednak nie rozumie).
Ponieważ sam jestem laikiem w tym temacie to liczę na kogoś z Was, że mi pomże, podpowie i rozwieje wątpliwości. Moje pytanie brzmi jak postępować by jej nie urazić, a jednocześnie wspomóc jakoś. Czy jeśli ten implant baha nie pomaga można go jakoś "zamienić"? Na tradycyjne aparaty albo inny implant czy jest to droga jednokierunkowa? Na ile też jest ryzyko, że drugie ucho będąc bardziej obciążonym też zacznie słabnąć...?

Aparaty słuchowe - wstydze się

24 cze 2019 - 12:18:14

ja niedosłysze na jedno ucho, też noszę aparat. Uwierz, ludzie nie traktują tego źle. Ja nigdy nie spotkałam się z niemiłym zachowaniem z tego powodu :) ja się próbuję z tego śmiać, sama czasami mówię, że głucha jestem. Serio, nie można tak wszystkiego brać na serio. :)

Aparaty słuchowe - wstydze się

24 cze 2019 - 14:07:43

No i to jest właśnie dobre podejście do sprawy. ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szafa dla mężczyzn?