Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć! Potrzebuję przygotować do pracy prezentację multimedialną która zostanie wykorzystana podczas konferencji i szkolenia. Ostatnią prezentację robiłam w czasie studiów w power poincie. Wiem, że są jeszcze inne programy do tworzenia prezentacji multimedialnych, może któras z Was korzysta i poleci coś sprawdzonego? zależy mi na tym aby wygladała naprawdę dobrze. A może jakieś sprawdzone triki?;)

zweryfikowana
Administrator
Posty: 23

Prezentacja w Power Pointcie potrafi wyglądać naprawdę dobrze, jak się ją odpowiednio sformatuje. Bardziej wybajerzony jest Prezi, slajdy reprezentuje w postaci takiego jakby drzewka przechodząc od gałęzi do gałęzi w fajnych animacjach, ale nie pasuje to do każdego formatu prezentacji (na konferencje i do prezentacji reklamowych za to jak najbardziej). Tylko należy pamiętać, że przy próbie odpalenia takiej prezentacji na zupełnie nowym urządzeniu trzeba dać chwilę czasu na konfigurację, więc jeżeli nie odpalasz prezentacji na swoim własnym sprzęcie, lepiej wrzuć i przetestuj na nim prezentację wcześniej.

Staraj się unikać stylistycznie nadmiaru efektów i dobrze dobierać kontrast kolorów, ale to już poza tematem tylko sugestia, po prostu wiem, że ludzie często robią takie błędy :)

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

faktycznie Prezi może być dobrym rozwiązaniem. Musisz zalogować się na ich stronie. <moderacja>reklama



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-02 14:40 przez moderator.

Prezentacja w Power Paint może być świetna. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że skupienie informacji musi znajdować się w lewym, górnym rogu slajdu, nie ma być ich też za wiele, gdyż człowiek zapamiętuje jedynie 20% pisanego, reszta musi być raczej wyrażona w formie plastycznej. Pismo wyjustowane, bez sierot, czyli spójników na końcu wiersza. Do przejścia można stosować animacje, a jeśli znasz czas wyświetlania każdego slajdu, przejścia mozna ustawić automatyczne. Na slajdzie końcowym oczywiście podziękowanie za uwagę, nie chcę zabrzmieć (dać się przeczytać;) protekcjonalnie, ale brak jest częstym błędem prezentujących. Można oczywiście zrobić wpis w stopkę - np. nazwisko autora prezentacji, nr slajdu. Ja zawsze wrzucam element graficzny (ClipArt) związany z tematem, stosuję wykresy i tabele, wstawiam pliki filmowe i dźwiękowe. Pozdrawiam i życzę wspaniałej prezentacji

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

Faktycznie ładną prezentacje można stworzyć zarówno w Prezi jak i PowerPoincie, Prezi dla niewtajemniczonych może okazać się trudne.
Osobiście wole Prezi- lepsze efekty, podsyłam link do fajnych wskazówek gdybyś się na Prezi zdecydowała.
https://www.cognity.pl/wskazowki-dzieki-ktorym-stworzysz-perfekcyjna-prezentacje,blog,79.html

zgadzam się z koleżanką powyżej - prezentacja na prezi wygląda świetnie, jednak przy bezpłatnej wersji to, co zrobisz zostaje na ich dysku i jest do wykorzystania przez wszystkich :(

Cytat
Olikasa
zgadzam się z koleżanką powyżej - prezentacja na prezi wygląda świetnie, jednak przy bezpłatnej wersji to, co zrobisz zostaje na ich dysku i jest do wykorzystania przez wszystkich :(

przegięcie.. wiedząc o tym nie skorzystam na pewno. A ile kosztuje wersja płatna?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pewna dziewczyna