Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

sprzedaż a zwrot

12 lip 2016 - 16:12:23

Hej :) potrzebuje pomocy i waszej opinii :) wystawiłam sukienkę LOU na sprzedaż za 200 zł. Trafiła się osoba, która kupiła tą sukienkę ale za niższą cenę czyli za 165 zł już z przesyłką. Dodam ,że ta sukienka nie była firmy LOU lecz ta osoba już nie dopytała się o to więc ja się nie tłumaczyła. Teraz chce zwrotu pieniędzy i straszy mnie, że jeśli tego nie zrobi poda mnie do odpowiednich organów itd bo wykorzystałam firmę LOU do własnych celów. POMÓŻCIE MI, co mam robić ? Co zrobiłybyście na moim miejscu ?

sprzedaż a zwrot

12 lip 2016 - 16:20:02

postąpiłaś nie fair.
Podałaś złego producenta więc twoja wina jest , musisz dojśc do ugody .
czyli oddać pieniądze a ona tobie sukienkę albo potargować się o tę sukienkę .

sprzedaż a zwrot

12 lip 2016 - 16:58:43

Cytat
puuumaaa
wystawiłam sukienkę LOU na sprzedaż za 200 zł.

Skoro wystawiłaś taką sukienkę, to taką powinnaś wysłać.

Nie jest w gestii kupującego dopytywać, czy rzecz którą opisujesz daną marką, na pewno jest tej marki, czy nie jest innej.

Oszukałaś kupującą, świadomie wprowadziłaś w błąd, więc powinnać zwrócić pieniądze, łącznie z kosztami wysyłki, które pokryła kupująca.

Co zrobiłabym na Twoim miejscu? Nie oszukiwałabym kupujących.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-12 17:00 przez emaergieo.

sprzedaż a zwrot

12 lip 2016 - 17:40:20

Bez sensu totalnie, oszukalas kupujaca i szukasz rozwiazania hmmm... No niestety ale pasuje zebys oddala dziewczynie pieniadze bo podszywac sie pod marke i potem wysylac cos innego to bardzo nie wporzadku.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

sprzedaż a zwrot

12 lip 2016 - 17:43:45

Ja też, bym na jej miejscu oczekiwała, że transakcja zostanie cofnięta, a kasa do mnie wróci ... skoro to nie było to co napisane to dlaczego nie miałabyś oddać pieniędzy. W ogóle to powinnaś to zrobić bardzo szybko i jeszcze przeprosić za pomyłkę.

sprzedaż a zwrot

12 lip 2016 - 17:49:25

ja bym ci pokazała co grozi za sprzedaż podróbek:) wystarczy iść na policję:)ze sprzedałaś lasce podróbkę :)

zweryfikowana
Posty: 1.990
Ostrzeżenia: 1/5

sprzedaż a zwrot

12 lip 2016 - 19:45:01

Zalezy jak zostala opisana Twoja aukcja. Jesli napisalas "jak lou" badz wymienilas kilka nazw firm to nie ma zadnego problemu.

zweryfikowana
Posty: 329
Ostrzeżenia: 1/5

sprzedaż a zwrot

12 lip 2016 - 20:01:12

"Wystawiłam sukienkę LOU na sprzedaż za 200 zł.Dodam ,że ta sukienka nie była firmy LOU lecz ta osoba już nie dopytała się o to więc ja się nie tłumaczyła"

Nie musiała o nic dopytywać. Twoja wina więc oddaj jej pieniądze



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-12 20:02 przez redhead28.

zweryfikowana
Posty: 33
Ostrzeżenia: 1/5

sprzedaż a zwrot

12 lip 2016 - 22:19:34

Oddaj jej pieniądze.

sprzedaż a zwrot

12 lip 2016 - 22:23:34

Skoro sukienka nie była tej marki to po co tak pisałaś? Jak się coś wystawia to pisze się markę tą,z której jest dana rzecz. Oszukałaś,więc to Twoja wina i jeżeli ta osoba oczekuje zwrotu pieniędzy to powinnaś jej zwrócić.

sprzedaż a zwrot

13 lip 2016 - 13:03:02

Jak można być tak perfidną osobą? Ogólnie to może to zgłosić na policję, ponieważ towar był niezgodny z opisem, poczytaj sobie kodeks cywilny, a potem bierz się za sprzedaż. Powinnaś tej kupującej oddać pieniądze za sukienkę i za wysyłkę zwrotną sukienki.

sprzedaż a zwrot

13 lip 2016 - 13:58:45

Oszukałaś świadomie, sprzedałaś jak sama napisałaś sukienkę LOU , teraz piszesz że ona nie była LOU...czego oczekujesz że ktoś cię oczyści? Zwracasz kasę + koszty dodatkowe zwrotu sukienki, i ma prawo ciebie zgłosić gdzie chce i wygrwa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Opinia o eobuwie