Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

2 minuty temu

sprawdzony stomatolog

5 minut temu

sklep detailingowy

29 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

uciążliwy wspołlokator!

26 lis 2014 - 16:33:59

Wynajmuję mieszkanie ze swoim chlopakiem i jego kolegą, z ktorym kiedys mieszkal w akademiku. Mieli wspolny pokoj przez 2 miesiace. Pozniej ten nasz obecny wspołlokator zrezygnowal ze studiow i rozpoczal od tego roku na innym kierunku. A teraz do rzeczy:
Jest on BARDZO uciążliwy. Nie sprząta po sobie, nie oszczędza na niczym, jest bardzo głośny. Codziennie od rana do wieczora włączona jest wieża w jego pokoju z muzyką rock lub coś ostrzejszego. Nie ma szans na to by się skupić na czymś czy też pouczyć. Zaczął spotykać się z dziewczyną taką samą jak on. Najgorsze jest to, że ona całe dnie przesiaduje w naszym mieszkaniu. Oboje zachowują się bardzo głośno, ale to tak, że czasem mam wrażenie , że coś się stało. Drą się, wydają dziwne odgłosy jakby byli w zoo dosłownie i nie liczą się z innymi. Zwracam uwagę ale co z tego... Laska przychodzi sobie tu na śniadanie, obiad, kolację i... śniadanie. I tak w kółko. Rządzi się po wszystkich pomieszczeniach, a dziś jest tu dopiero trzeci raz(!) co prawda jak juz przyjdzie to przesiaduje dwa dni! Kąpie się za darmochę, w łazience jest kilkanaście razy dziennie i non stop puszcza wodę, na co my sobie nigdy nie pozwalamy w takich ilościach. Wczoraj delikatnie oznajmiłam, że odkąd przyszła to od czterech godzin nie mogę się uczyć, bo w domu jest za głośno. Przeprosiła i dalej robiła to samo. Tak samo współlokator -przeprosił i ich zachowanie bez zmian. Nie wiem co to za zwyczaj, żeby przesiadywać dnie i noce u dopiero poznanego chłopaka no i przede wszystkim -co to za zwyczaj zatruwać życie mieszkańcom. Mój chłopak twierdzi, że trzeba będzie z nim porozmawiać, kiedy tylko ta franca opuści mieszkanie. Tylko że my planujemy to od wczoraj a ta siedzi i raczej nie zanosi się na to żeby poszła. Przez tego chłopaka ciągle jest w mieszkaniu zła atmosfera i kłótnie między wszystkimi.
Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Siedzę jak na szpilkach i jestem po nieprzespanej nocy, bo śmieli się jak idioci do 4. nad ranem.
Co mu mówić żeby w końcu dotarło? Nie wiem już jak z nim rozmawiać.

zweryfikowana
Posty: 210
Ostrzeżenia: 1/5

uciążliwy wspołlokator!

26 lis 2014 - 16:41:38

to bardzo ciężka sprawa, ja też mam problem ze współlokatorami, ale na szczęście nie aż taki.
porozmawiajcie z kolegą, a jak to nie pomoże zgłosiłabym sprawę do właściciela mieszkania.
Możecie też go ostrzec że jeżeli sytuacja się nie poprawi to zawiadomicie właściciela.

uciążliwy wspołlokator!

26 lis 2014 - 16:44:18

Ale masakra... A kto jest głowmym najemcą?

uciążliwy wspołlokator!

26 lis 2014 - 16:44:58

Tylko właśnie nie wiem czy właścicielkę będzie to obchodziło... w końcu to nasz problem... :/

uciążliwy wspołlokator!

26 lis 2014 - 16:45:33

Ja nie rozumiem po jakiego grzyba jako para dobraliście sobie jego koleżkę za współlokatora. W ramach oszczędności było brać kawalerkę i nie bawić się w jakieś głupie układy (tak, ja też mieszkam z chłopakiem i nawet sobie nie wyobrażam mieć jakiegoś innego współlokatora, bo to nienaturalne i zakłóca życie i funkcjonowanie pary).

uciążliwy wspołlokator!

26 lis 2014 - 16:47:31

Cytat
lubiemandarynki
Ale masakra... A kto jest głowmym najemcą?
głównym najemcą jest mój chłopak

uciążliwy wspołlokator!

26 lis 2014 - 17:07:10

No to proste, zerwijcie umowę najmu i znajdzcie coś innego tylko dla siebie a on niech sie martwi i albo zostaje sam na tym mieszkaniu co teraz albo szuka innego. Moze z halaśliwą lalą.

Tylko kwestia jaki macie okres wypowiedzenia umowy.

uciążliwy wspołlokator!

26 lis 2014 - 17:18:40

Ja bym nie czekała aż ta laska pójdzie, tylko od razu przy niej zaczęłabym rozmowę. Ale tak spokojnie, żeby nie wywołać awantury...

Poza tym to jest kumpel Twojego chłopaka, więc może on mu powinien powiedzieć co i jak...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Centrum Handlowe Ptak Rzgów