Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem z praniem

26 lis 2014 - 12:05:00

Cześć!
Dziewczyny, piszę bo już mnie to strasznie denerwuje.
Mam problem z praniem. Za każdym razem kiedy ściągnę je z suszarki, pranie ma nieprzyjemny zapach- jakby wilgoci.
Zmieniłam już proszek i płyn do prania, płyn do płukania, wyczyściła pralkę. Pranie zawsze rozwieszam w suchym miejscu, gdzie okno jest zamknięte i dodatkowo włączam ogrzewanie.
Jak pozbyć się tego okropnego zapachu ?

Problem z praniem

26 lis 2014 - 12:06:18

Może masz wilgoć w domu ,często robi się włąsnie z wieszania prania .Jeśli jest wilgoc w domu ogolnie to włąsnie wszystko ma taki zapach



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-26 12:07 przez filipekkrol.

Problem z praniem

26 lis 2014 - 12:07:48

Ale pachnie ci tak pranie po wyschnięciu czy już po wyciągnięciu z pralki?

Problem z praniem

26 lis 2014 - 12:09:01

Cytat
filipekkrol
Może masz wilgoć w domu ,często robi się włąsnie z wieszania prania .

Właśnie nie mam... Mieszkanie wietrzę ok. pół godziny, zwykle rano i później włączam ogrzewanie.
A pranie jest w suchej suszarni, gdzie jest naprawdę ciepło i dodatkowo kaloryfer włączony.

Cytat
SunFlower23
Ale pachnie ci tak pranie po wyschnięciu czy już po wyciągnięciu z pralki?

Po wyschnięciu.
Po wyciągnięciu z pralki czuję zapach płynu do płukania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-26 12:10 przez hessa.

Problem z praniem

26 lis 2014 - 12:12:08

Moja tesciowa wiesz co prawda w lato na dworze pranie pod wiatą ale na sznurku sciska je bardzo żeby jak najwięcej się zmieściło i wtedy również jej pachnie wilgocią niedoschniete takie .Może sciskasz za bardzo ?

Problem z praniem

26 lis 2014 - 12:13:42

Cytat
hessa

Po wyschnięciu.
Po wyciągnięciu z pralki czuję zapach płynu do płukania.

Czyli problemem nie jest pralka, ale mieszkanie.

Po praniu jeszcze raz włącz wirowanie prania, w trakcie wirowania (trwa ok20-30 minut) przewietrz całe mieszkanie. gdy zawiesisz pranie włącz ogrzewanie, najlepiej na cała noc. Pozbędziesz się i wilgoci, i brzydkiego zapachu na ubraniach.
Podczas prasowania możesz nawilżyć suche ubrania pachnąca wodą (do zrobienia samemu lub do kupienia w sklepach).

Problem z praniem

26 lis 2014 - 12:14:04

Cytat
filipekkrol
Moja tesciowa wiesz co prawda w lato na dworze pranie pod wiatą ale na sznurku sciska je bardzo żeby jak najwięcej się zmieściło i wtedy również jej pachnie wilgocią niedoschniete takie .Może sciskasz za bardzo ?

Nie, nie.
Z niecierpliwością czekam na lato- wtedy pranie schnie na świeżym powietrzu.

Problem z praniem

26 lis 2014 - 12:16:43

To czyli jak kolezanka pisze powyżej masz problem z mieszkaniem a nie z pralką .Sprawdz czy nie masz tej wilgoci jednak a jaki zapach jest jest wchodzisz do suszarni?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-26 12:18 przez filipekkrol.

Problem z praniem

26 lis 2014 - 12:17:29

Pranie lepiej schnie nie od temperatury a od wymiany powietrza ;)
Więc ja po prostu zamiast szczelnie zamykać i dogrzewać otworzyłabym okno i pozwoliła na takie wysychanie (zresztą tak u nas w suszarni jest i pranie super schnie).
Jak masz gorąco i nie wietrzysz to ta woda paruje ale jest ciągle w tym pomieszczeniu. Robi się parno, wilgotno i to stąd taki efekt.

Problem z praniem

26 lis 2014 - 12:18:35

Cytat
filipekkrol
To czyli jak kolezanka pisze powyżej masz problem z mieszkaniem a nie z pralką .Sprawdz czy nie masz tej wilgoci a jaki zapach jest jest wchodzisz do suszarni?

Z racji tego, że to małe miejsce to jest tam ciepło- zapachu specjalnego nie ma. Nie jest tak, że wchodzę i czuję zapach wilgoci w powietrzu.

Problem z praniem

26 lis 2014 - 12:20:24

Cytat
Geolozka
Pranie lepiej schnie nie od temperatury a od wymiany powietrza ;)
Więc ja po prostu zamiast szczelnie zamykać i dogrzewać otworzyłabym okno i pozwoliła na takie wysychanie (zresztą tak u nas w suszarni jest i pranie super schnie).
Jak masz gorąco i nie wietrzysz to ta woda paruje ale jest ciągle w tym pomieszczeniu. Robi się parno, wilgotno i to stąd taki efekt.
Masz racje ,w ten sppsob zawilgacamy sobie sami mieszkanie ,i później jest wilgoc wszędzie w scianach i wszystko czuć.

Problem z praniem

26 lis 2014 - 12:20:21

A ja sądzę, że jest za ciepło.

Problem z praniem

26 lis 2014 - 12:20:59

Słucham cennych rad i tak zrobię !


A ja cały czas myślałam, że jeżeli otworzę okno podczas gdy pada, to znów się powtórzy... No cóż. Cenne są Wasze rady, dziękuję! ;)

Problem z praniem

26 lis 2014 - 12:32:13

Ja jak wieszam pranie w pomieszczeniu, to zawsze robię okno na mikro lub uchylam żeby była wymiana powietrza, bo inaczej robi się straszna wilgoć.

Może przez to, że masz szczelnie robi Ci się taki zaduch i przenika tym pranie.

Widzę, że Geolozka to samo napisała;)

Sun, u mnie samo wirowanie trwa 8 min.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-26 12:35 przez puma73.

Problem z praniem

26 lis 2014 - 12:34:28

ja jak piorę w pralce to potem rozwieszam pranie na sznurkach nasuszarce stojącej , pranie to z łazienki przenosze do małego pokoju ale warunek pralka pierze na normalnym praniu gdzie jest małe odwirowanie , pózniej nastawiam je jeszcze raz pokrętłem na większe odwirowanie wtedy pranie jest bardzo wysuszone .Spróbuj tak , pranie to schnie u mnie 2 dni wcześniej tego nie ruszam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

udział w badaniu online za 10zł [Kraków]