Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

20 lis 2014 - 15:41:34

Witajcie,
mam taką sytuację: sprzdałam na All sukienkę, wszystko dokładnie opisane, wymiary zdjęcia itp.
Kupiła kobieta od razu pytając, czy w razie co będzie mogła ją zwrócić, bo nie jest pewna, czy będzie dobra.
Nie odpisałąm, kiece wysłałąm - no i niestety, Pani widać całą pupę (czyli sukienka za krótka) i chce zwrócić.
Jestem wkurzona. Bo to ewidentnie dla mnie jest robienie ze mnie WYSYŁKOWEJ PRZYMIERZALNI.
Wszystkie wymiary sukienki były podane, zdjęcia na mnie (mnie tyłka w niej widać nie było), rzecz jest w 100% zgodna z opisem.
Czy jako osoba prywatna muszę obowiązkowo przyjąć ten zwrot? :/ ponosić koszty ponownego wystawienia, wysyłki, no i nikt mi nie wynagrodzi godziny stanie w kolejce na pocztę godzinę, bo Pani postanowiła się pobawić w przymierzalnię...

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

20 lis 2014 - 15:47:33

jesli sprzedawalas jako osoba prywatna nie musisz przyjmować zwrotu

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

20 lis 2014 - 16:37:52

Tak właśnie słyszalam, ale chciałam się upewnić

zweryfikowana
Posty: 1.605
Ostrzeżenia: 1/5

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

20 lis 2014 - 16:45:46

Jako osoba prywatna nie musisz przyjmować zwrotu, a jedynie reklamację ale jeśli tak jak piszesz wszystko było podane w opisie to Pani nie ma czego reklamować.

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

20 lis 2014 - 16:46:33

A dlaczego nie odpowiedziałaś na jej pytanie o mozliwośc zwrotu?.
Odpowiedzialabyś - i sprawa byłaby jasna.

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

20 lis 2014 - 16:50:36

Cytat
aster
A dlaczego nie odpowiedziałaś na jej pytanie o mozliwośc zwrotu?.
Odpowiedzialabyś - i sprawa byłaby jasna.
dokładnie...

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

20 lis 2014 - 16:57:35

Nie masz obowiązku przyjmowania zwrotu, ale tak jak wyżej - trzeba było odpisać, a teraz będziesz miała upierdliwa sytuację na głowie.

Albo jeżeli nie chcesz się użerać - poproś o odesłanie i potrąć koszt wysyłki od kwoty zwrotu. Nie ma obowiązku zwracania kosztu pierwszej wysyłki przy zwrocie - to już ryzyko kupującego, że dostanie zwrot pomniejszony o koszt wysyłki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-20 16:59 przez Olisiaaa002.

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

20 lis 2014 - 17:01:49

siiiwa666
Cześć, nikogo nie obchodzą Twoje ciuchy, nie wolno się tak reklamować. Raport leci.
Autorko,prawo nakłada na Ciebie rękojmię- musisz przyjąć reklamę, zwrot nie. Bo i faktycznie- szkoda, że jej nie odpisałaś, bo miałabyś jasną sytuację.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-20 17:03 przez keyy.

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

21 lis 2014 - 11:56:40

Nie odpisałam, bo Pani napisała tego maila po zakupie, jednocześnie chcąc szybką wysyłkę priorytetem

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

21 lis 2014 - 12:06:00

Rękojmia dotyczy sprzedawcy, który prowadzi działalność gospodarczą. Nie wprowadzajcie dziewczyny w błąd. To jest Twoja wola co z tym zrobisz, bo to swoje rzeczy sprzedajesz i nie robisz tego w związku ze swoją działalnością. Zawsze warto patrzeć na komentarze osoby kupującej - wtedy widać czy jest problematyczna. Mam koleżankę, która prowadzi sklep na all i to co kobiety wyprawiają to jest szok - potrafią nałożyć sukienkę i po weekendzie zrobić zwrot, mimo że widać, iż była noszona, ale jest z metką… DRAMAT. Też jako zwykła osoba fizyczna sprzedałam etui na all (używane), zdjęcie było rzeczywiste na aukcji, kobieta nie spojrzała na napis, bo twierdziła, że myślała, że jest inny - na aukcji się nie myśli tylko PATRZY. Takie anegdoty w związku z 'kupującymi'.

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

21 lis 2014 - 12:09:18

Cytat
Olisiaaa002
Rękojmia dotyczy sprzedawcy, który prowadzi działalność gospodarczą. Nie wprowadzajcie dziewczyny w błąd. To jest Twoja wola co z tym zrobisz, bo to swoje rzeczy sprzedajesz i nie robisz tego w związku ze swoją działalnością. Zawsze warto patrzeć na komentarze osoby kupującej - wtedy widać czy jest problematyczna. Mam koleżankę, która prowadzi sklep na all i to co kobiety wyprawiają to jest szok - potrafią nałożyć sukienkę i po weekendzie zrobić zwrot, mimo że widać, iż była noszona, ale jest z metką… DRAMAT. Też jako zwykła osoba fizyczna sprzedałam etui na all (używane), zdjęcie było rzeczywiste na aukcji, kobieta nie spojrzała na napis, bo twierdziła, że myślała, że jest inny - na aukcji się nie myśli tylko PATRZY. Takie anegdoty w związku z 'kupującymi'.

Co Ty piszesz za pierdoły. Rękojmia obowiązuje sprzedawcę, nawet jeśli NIE PROWADZI działalności gospodarczej, czyli jest osobą prywatna. Skąd to wzięłaś w ogóle? Przepis przecież jasno mówi:
"Art. 556. § 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne).

§ 2. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana stanowi własność osoby trzeciej albo jeżeli jest obciążona prawem osoby trzeciej; w razie sprzedaży praw sprzedawca jest odpowiedzialny także za istnienie praw (rękojmia za wady prawne)."

Nigdzie nie jest napisane, że chodzi o "sprzedawcę, który prowadzi działalność gospodarczą". Więc to Ty nie wprowadzaj ludzi w błąd.



Do autorki - nie musisz przyjmować zwrotu.

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

21 lis 2014 - 12:13:05

Zwrot bez podania przyczyny (tzn. bez powołania się na rękojmię z tytułu kc i do tego pozytywnie rozpatrzona przez sprzedającego) w przypadku osób prywatnych tj. nie prowadzących działalności gospodarczej jest dobrowolny.
Nie musisz się na niego zgadzać. Co więcej, jeśli dziewczyna i tak wyśle - nie musisz tego przyjmować.

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

21 lis 2014 - 12:22:25

Niby nie musisz, ale zapewne licz się z negatywem, bo znając życie jak się nie zgodzisz to dostaniesz taki komentarz.
Proponuję, abyś napisała tej Pani, że zwrotów nie przyjmujesz, towar był zgodny z opisem, ale jeśli jej bardzo zależy, to zgodzisz się, jeśli ona pokryje koszty wysyłki w obie strony. Warto też dowiedzieć się na allegro, czy w przypadku zwrotów nie zwrócą Ci prowizji (wydaje mi się, że powinni)

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

21 lis 2014 - 16:33:33

Nie musisz...jednak brak odpowiedzi na pytanie kupującej o zwrot, może zadziałać na Twoją niekorzyść. Po to ludzie pytają żeby się upewnić...Ty zignorowałaś kupującą co jest dla mnie bardzo dziwne.

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

21 lis 2014 - 16:50:34

szkoda tylko, że kupująca zapytała o możliwość zwrotu już po dokonaniu zakupu...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prawko