Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

Dobry psycholog

20 minut temu

Druk ścienny

28 minut temu

Nowy samochód

47 minut temu

Montaż Klimatyzacji

53 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

20 lis 2014 - 15:41:34

Witajcie,
mam taką sytuację: sprzdałam na All sukienkę, wszystko dokładnie opisane, wymiary zdjęcia itp.
Kupiła kobieta od razu pytając, czy w razie co będzie mogła ją zwrócić, bo nie jest pewna, czy będzie dobra.
Nie odpisałąm, kiece wysłałąm - no i niestety, Pani widać całą pupę (czyli sukienka za krótka) i chce zwrócić.
Jestem wkurzona. Bo to ewidentnie dla mnie jest robienie ze mnie WYSYŁKOWEJ PRZYMIERZALNI.
Wszystkie wymiary sukienki były podane, zdjęcia na mnie (mnie tyłka w niej widać nie było), rzecz jest w 100% zgodna z opisem.
Czy jako osoba prywatna muszę obowiązkowo przyjąć ten zwrot? :/ ponosić koszty ponownego wystawienia, wysyłki, no i nikt mi nie wynagrodzi godziny stanie w kolejce na pocztę godzinę, bo Pani postanowiła się pobawić w przymierzalnię...

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

20 lis 2014 - 15:47:33

jesli sprzedawalas jako osoba prywatna nie musisz przyjmować zwrotu

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

20 lis 2014 - 16:37:52

Tak właśnie słyszalam, ale chciałam się upewnić

zweryfikowana
Posty: 1.605
Ostrzeżenia: 1/5

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

20 lis 2014 - 16:45:46

Jako osoba prywatna nie musisz przyjmować zwrotu, a jedynie reklamację ale jeśli tak jak piszesz wszystko było podane w opisie to Pani nie ma czego reklamować.

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

20 lis 2014 - 16:46:33

A dlaczego nie odpowiedziałaś na jej pytanie o mozliwośc zwrotu?.
Odpowiedzialabyś - i sprawa byłaby jasna.

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

20 lis 2014 - 16:50:36

Cytat
aster
A dlaczego nie odpowiedziałaś na jej pytanie o mozliwośc zwrotu?.
Odpowiedzialabyś - i sprawa byłaby jasna.
dokładnie...

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

20 lis 2014 - 16:57:35

Nie masz obowiązku przyjmowania zwrotu, ale tak jak wyżej - trzeba było odpisać, a teraz będziesz miała upierdliwa sytuację na głowie.

Albo jeżeli nie chcesz się użerać - poproś o odesłanie i potrąć koszt wysyłki od kwoty zwrotu. Nie ma obowiązku zwracania kosztu pierwszej wysyłki przy zwrocie - to już ryzyko kupującego, że dostanie zwrot pomniejszony o koszt wysyłki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-20 16:59 przez Olisiaaa002.

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

20 lis 2014 - 17:01:49

siiiwa666
Cześć, nikogo nie obchodzą Twoje ciuchy, nie wolno się tak reklamować. Raport leci.
Autorko,prawo nakłada na Ciebie rękojmię- musisz przyjąć reklamę, zwrot nie. Bo i faktycznie- szkoda, że jej nie odpisałaś, bo miałabyś jasną sytuację.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-20 17:03 przez keyy.

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

21 lis 2014 - 11:56:40

Nie odpisałam, bo Pani napisała tego maila po zakupie, jednocześnie chcąc szybką wysyłkę priorytetem

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

21 lis 2014 - 12:06:00

Rękojmia dotyczy sprzedawcy, który prowadzi działalność gospodarczą. Nie wprowadzajcie dziewczyny w błąd. To jest Twoja wola co z tym zrobisz, bo to swoje rzeczy sprzedajesz i nie robisz tego w związku ze swoją działalnością. Zawsze warto patrzeć na komentarze osoby kupującej - wtedy widać czy jest problematyczna. Mam koleżankę, która prowadzi sklep na all i to co kobiety wyprawiają to jest szok - potrafią nałożyć sukienkę i po weekendzie zrobić zwrot, mimo że widać, iż była noszona, ale jest z metką… DRAMAT. Też jako zwykła osoba fizyczna sprzedałam etui na all (używane), zdjęcie było rzeczywiste na aukcji, kobieta nie spojrzała na napis, bo twierdziła, że myślała, że jest inny - na aukcji się nie myśli tylko PATRZY. Takie anegdoty w związku z 'kupującymi'.

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

21 lis 2014 - 12:09:18

Cytat
Olisiaaa002
Rękojmia dotyczy sprzedawcy, który prowadzi działalność gospodarczą. Nie wprowadzajcie dziewczyny w błąd. To jest Twoja wola co z tym zrobisz, bo to swoje rzeczy sprzedajesz i nie robisz tego w związku ze swoją działalnością. Zawsze warto patrzeć na komentarze osoby kupującej - wtedy widać czy jest problematyczna. Mam koleżankę, która prowadzi sklep na all i to co kobiety wyprawiają to jest szok - potrafią nałożyć sukienkę i po weekendzie zrobić zwrot, mimo że widać, iż była noszona, ale jest z metką… DRAMAT. Też jako zwykła osoba fizyczna sprzedałam etui na all (używane), zdjęcie było rzeczywiste na aukcji, kobieta nie spojrzała na napis, bo twierdziła, że myślała, że jest inny - na aukcji się nie myśli tylko PATRZY. Takie anegdoty w związku z 'kupującymi'.

Co Ty piszesz za pierdoły. Rękojmia obowiązuje sprzedawcę, nawet jeśli NIE PROWADZI działalności gospodarczej, czyli jest osobą prywatna. Skąd to wzięłaś w ogóle? Przepis przecież jasno mówi:
"Art. 556. § 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne).

§ 2. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana stanowi własność osoby trzeciej albo jeżeli jest obciążona prawem osoby trzeciej; w razie sprzedaży praw sprzedawca jest odpowiedzialny także za istnienie praw (rękojmia za wady prawne)."

Nigdzie nie jest napisane, że chodzi o "sprzedawcę, który prowadzi działalność gospodarczą". Więc to Ty nie wprowadzaj ludzi w błąd.



Do autorki - nie musisz przyjmować zwrotu.

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

21 lis 2014 - 12:13:05

Zwrot bez podania przyczyny (tzn. bez powołania się na rękojmię z tytułu kc i do tego pozytywnie rozpatrzona przez sprzedającego) w przypadku osób prywatnych tj. nie prowadzących działalności gospodarczej jest dobrowolny.
Nie musisz się na niego zgadzać. Co więcej, jeśli dziewczyna i tak wyśle - nie musisz tego przyjmować.

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

21 lis 2014 - 12:22:25

Niby nie musisz, ale zapewne licz się z negatywem, bo znając życie jak się nie zgodzisz to dostaniesz taki komentarz.
Proponuję, abyś napisała tej Pani, że zwrotów nie przyjmujesz, towar był zgodny z opisem, ale jeśli jej bardzo zależy, to zgodzisz się, jeśli ona pokryje koszty wysyłki w obie strony. Warto też dowiedzieć się na allegro, czy w przypadku zwrotów nie zwrócą Ci prowizji (wydaje mi się, że powinni)

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

21 lis 2014 - 16:33:33

Nie musisz...jednak brak odpowiedzi na pytanie kupującej o zwrot, może zadziałać na Twoją niekorzyść. Po to ludzie pytają żeby się upewnić...Ty zignorowałaś kupującą co jest dla mnie bardzo dziwne.

Allegro - czy musze przyjać zwrot?

21 lis 2014 - 16:50:34

szkoda tylko, że kupująca zapytała o możliwość zwrotu już po dokonaniu zakupu...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prawko