Obecnie rozmawiamy o:

informacje o żywieniu

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Piperine forte opinie

9.07 o 2:34

SPONSORING

21.06 o 11:53

dieta grejpfrutowa

6.02 o 8:44

Sposób na PRYSZCZE! :)

23.10 o 14:13

Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 61
Ostrzeżenia: 1/5

zgłoszenie oszustwa!

27 paź 2014 - 11:00:13

Hej dziewczyny, potrzebuję pomocy!

Od ponad dwóch tygodni nie otrzymałam kupionej przesyłki, a z użytkowniczką nie ma kontaktu.

Chce zgłosić sprawę do administracji, jednak transakcja była ustalona w wiadomości prywatnej. Nie miałam okazji kliknąć opcji 'KUP' w związku z tym ani nie mogę zgłosić sprawy formularzem, bo potrzebny jest link do kupionej rzeczy (a takiego nie posiadam), ani nie mogę wystawić komentarza użytkowniczce, która nie odpisuje na wiadomości..

Czy macie jakieś pomysły co mogę zrobić w tej sytuacji?

Z góry dziękuję za każdą pomoc!

zgłoszenie oszustwa!

27 paź 2014 - 11:04:04

Administracja za wiele by i tak nie zdziałała. Walcz o swoje pieniądze na policji.

zgłoszenie oszustwa!

27 paź 2014 - 11:08:31

wybacz ale po to jest opcja KUP żeby z niej korzystać :)

zgłoszenie oszustwa!

27 paź 2014 - 11:08:55

Tylko i wyłącznie policja, niestety.

zweryfikowana
Posty: 61
Ostrzeżenia: 1/5

zgłoszenie oszustwa!

27 paź 2014 - 11:11:41

Jak bym miała możliwość wybrać opcję kup, to bym to zrobiła. Użytkowniczka zdążyła 'zdjąć' przedmiot..

zweryfikowana
Administrator
Posty: 25

zgłoszenie oszustwa!

27 paź 2014 - 11:14:30

Niestety w przypadku, gdy transakcja nie została poprawnie zawarta na Serwisie, nie jesteśmy w stanie podjąć działań w sprawie.
Zalecam zatem zgłoszenie sprawy na policję (warto wziąć ze sobą wydruk rozmów z Użytkowniczką, potwierdzenie dokonania wpłaty, itp.)

Pamiętajcie, by zawsze transakcję zawierać na Serwisie za pomocą opcji "kup teraz" lub "wymień"- wówczas, w przypadku jakichkolwiek problemów, będziemy mogli podjąć stosowne działania.

zgłoszenie oszustwa!

27 paź 2014 - 11:24:03

mi ostatnio przyszedł przekaz pocztowy na kwotę 10 zł, bo gosciu kiedys mnie oszukał na 10 zł z portalu " o.x" , i po 2 latach odzyskałam 10 zł ;-) wiec policja działa ;-) zgłos na policję, pokaz im rozmowy z tą kobietą..

zweryfikowana
Posty: 33
Ostrzeżenia: 1/5

zgłoszenie oszustwa!

27 paź 2014 - 11:26:44

A jaka wartość przesyłki ???

zweryfikowana
Posty: 61
Ostrzeżenia: 1/5

zgłoszenie oszustwa!

27 paź 2014 - 12:09:23

60 zł.

Dziękuję za rady, może faktycznie zgłoszę się na policję.

zgłoszenie oszustwa!

27 paź 2014 - 12:31:02

Po zalogowaniu na szafa.pl, powinien odrazu wyswietlac sie komunikat, administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci, za transakcje wykonane na własne ryzyko, nie zgodne z regulaminem portalu, itd... , moze wtedy da to do myślenia chcącym ominąc regulamin.

Tak jak wyżej administrator napisała, to jedynie mozesz zrobić i na przyszłość unikać transakcji nie zawartych na portalu z którego korzystach...ponieważ nikt Ci nie pomoże, pozostaje zgłosic na policji oszustwo/wyłudzenie i tam już sprawa ruszy dalej.

zgłoszenie oszustwa!

27 paź 2014 - 12:39:06

Cytat
CzerwoneUsta
Po zalogowaniu na szafa.pl, powinien odrazu wyswietlac sie komunikat, administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci, za transakcje wykonane na własne ryzyko, nie zgodne z regulaminem portalu, itd... , moze wtedy da to do myślenia chcącym ominąc regulamin.

Tak jak wyżej administrator napisała, to jedynie mozesz zrobić i na przyszłość unikać transakcji nie zawartych na portalu z którego korzystach...ponieważ nikt Ci nie pomoże, pozostaje zgłosic na policji oszustwo/wyłudzenie i tam już sprawa ruszy dalej.
Jeśli chodzi o fakty, to administracja nie wiele może zrobić, podobnie jak na allegro - jedyne, co mogą, to zablokować konto użytkownika-oszusta. Faktycznie - potworna kara. Nie zawracaj sobie głowy administracją, bo to tylko strata czasu - idź na Policję, nic tak skutecznie nie działa na oszustów, jak wizyta policjantów.

zgłoszenie oszustwa!

27 paź 2014 - 20:06:04


Crewedka
, logiczne ze administracja nie jest od takich spraw, jednak, zawsze jakieś działania podejmują po których masz ułatwiony start przy zgłoszeniu na policji, np próby wyjaśnienia sytuacji i stwierdzeniu że jednak doszło np do oszustwa i sprawę faktycznie trzeba powierzyć odpowiednim organom. Wtedy takie zgłoszenie jest potwierdzone przez portal na ktorym transakcja miała miejsce, wiec raczej to jest dobry argument żeby zawsze pamietać o klikaniu na "kup".
uroczy minusik:D

zgłoszenie oszustwa!

24 lis 2014 - 13:34:59

Hey. Jestem tu nowa i chcialabym uzyskac informacje.
Oczywiscie wszystkie transakcje zamierzam przeprowadzac przez KUP. Ale widze po komentarzach w serwisie ze osoby pisza ze mimo zgloszenia do administracji i decyzji adm. na ich korzysc i tak NIE ODZYSKALY PIENIEDZY/RZECZY.

Wiec jak to jest tu z bezpieczenstwem? Czy ktos moglby najlepiej z administracji moglby mi powiedziec dlaczego mimo przyznania komus racji ta osoba i tak nie otrzymuje zadoscuczynienia??

ALbo inaczej - czy kupujac na szafie ZAWSZE mam zakladac ze moge zostac oszukana i tyle?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pierścionek - rada