Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sposób na śmierdzący dywan

15 wrz 2014 - 12:55:06

Na początku września przeprowadziłam się do Wrocławia ponieważ tam znalazłam pracę. Zamieszkałam w mieszkaniu znajomej moich rodziców(zajmuję jeden pokój). Stało się tak ze względu na to, że na razie po prostu nie stać mnie na nic innego... Jest jednak problem, ponieważ w tym pokoju leży śmierdzący, pełen sierści psa właścicielki dywan... Nie mogę już znieść tego smrodu, a starsza(dziwna) pani kategorycznie zabroniła mi pozbycia się go a nawet wymiany..... Łaskawie pozwoliła mi zanieść go do pralni dywanów co niestety nie przyniosło żadnego rezultatu. Prałam nawet sama Vanishem do dywanów, ale nadal nic...smród i sierść nadal siedzą w dywanie.
Pomieszkam tam pewnie jeszcze kilka miesięcy dlatego bardzo chciałabym się tego pozbyć, bo po prostu nie zniosę tego zapachu i sierści przyczepiającej się do skarpetek, a potem do ubrań i do wszystkiego.

Znacie może jakiś sposób, żeby się tego pozbyć? Będę BARDZO wdzięczna za rady.

Sposób na śmierdzący dywan

15 wrz 2014 - 13:12:56

Podobno soda dobrze pochłania zapachy, ja bym rozsypała kilka torebek, odczekała(np. poszła na cały dzień na zajęcia, lub zostawiła na noc) a potem dokładnie odkurzyła.
Sierści pozbędziesz się rolką do ubrań- trochę pracochłonne, ale to najlepszy sposób.
Jeśli ten dywan na prawdę aż tak wali to zrobiłabym tak- zaczęła ostro sprzątać u siebie w pokoju, zwinęła dywan w rolkę i wystawiła do kuchni(na czas mycia podłogi) a potem wyszła na cały dzień- może jak babie zaaromatyzuje się cała kuchnia zrozumie o co Ci chodzi.

Sposób na śmierdzący dywan

15 wrz 2014 - 13:22:34

Na smród z dywanu podobno dobry jest Neutradol, na sierść odkurzacz piorący albo po prostu dobry (ze szczotkami do ściągania zwierzęcej sierści). A jak nie to rolka do ciuchów, na kocią sierść mi działa.
Dziwne że w pralni nie usunęli nawet sierści, ja bym złożyła reklamację ;)
Jeszcze mi się przypomniało,że są takie rolki (wygląda to jak rolka do ubrań, tylko wielkie na kiju) specjalnie do dywanów dla posiadaczy zwierząt. Działanie to samo, a tak się nie umęczysz ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-15 13:31 przez incognito85.

Sposób na śmierdzący dywan

15 wrz 2014 - 13:24:49

wez go zwin i daj jej nie przechowanie xD a sobie kup nowy nawet za stowke mozna kupic przyzwoity dywan

Sposób na śmierdzący dywan

15 wrz 2014 - 13:29:13

a nie możesz zareklamować, że Ci źle dywan uprali w pralni?:)

Sposób na śmierdzący dywan

21 lis 2015 - 14:57:22

Kup sobie nowy tak będzie najłatwiej:) ja musiałam uciec się do tego sposobu, ale nie żałuję , bo strasznie się męczyłam ze sowim poprzednim. Przysiadłam w końcu do internetu i znalazłam swój wymarzony na piekne-dywany.pl Teraz dobrze mi służy i ładnie się prezentuje.

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 1/5

Sposób na śmierdzący dywan

20 lip 2016 - 21:30:30

Ja zdecydowanie na coś takiego polecam ozonowanie - po brzydkich zapachach nie będzie śladu. COś takiego oferuje np. Klinika dywanów we Wrocławiu,a le przyjmują dywany z całej polski, do tego nie biorą wiele

Sposób na śmierdzący dywan

20 lip 2016 - 21:52:10

Są takie małe szczoteczki do czyszczenia paznokci i nimi dobrze można wyczyścić dywan.Trzeba czyściś okrążnymi ruchami jest to pracochłonne,ale przynosi dobre efekty.Przykry zapach zabija ocet :)Brudny dywan można wyczyścić Cilit Bang :) Wiem,że czzyści sie nim inne rzeczy,ale do dywanów też jest dobry :)

Sposób na śmierdzący dywan

20 lip 2016 - 22:07:27

Nie mam pojęcia jak się pozbyć : d Ale może zwiń ten dywan,zawiń w folię jakąś i połóż gdzieś w domu. Chyba nie powinni mieć pretensji,bo przecież go nie wyrzucasz tylko na czas kiedy jesteś po prostu nie będzie go w twoim pokoju :)

Sposób na śmierdzący dywan

21 lip 2016 - 20:59:20

jest coś takiego jak ozonowanie:)robi sie to np jak ktoś zmarł w mieszkaniu i śmierdziało rozkładajacym sie ciałek:)my jak sie przeprowadziliśmy na wynajmowane mieszkanie zmówiliśmy taka usługę bo śmierdziało kocimi szczochami i piżmem jak ręką odjął po ozonowaniu:)

aha ja sie wypowiadam a tu jakaś kobieta której zapłacili za reklamę odnawia wątki z przed epoki kamienia...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-21 21:03 przez edekzkrainykredek2.

niezweryfikowana
Posty: 30
Ostrzeżenia: 3/5

Sposób na śmierdzący dywan

04 sie 2016 - 14:28:15

Ozonowanie, zdecydowanie. I zapach moczu, i np. przemoczonego dywanu - spokojnie daje sobie radę. Do tego masz przy okazji po roztoczach. Warto w coś takiego zainwestować. Faktycznie taka klinika Dywanów przyjmuje takie zlecenia z całej Polski, więc nie powinno być problemów

Sposób na śmierdzący dywan

23 sty 2022 - 07:38:34

Kiedy chodzi o kwestie zabrudzenia dywanu to faktycznie warto jest go jak najszybciej doczyścić, gdyż w późniejszym okresie możemy mieć z tym problem. Całkiem niedawno udało mi się także przeczytać fajny wpis https://homecarpets.pl/blog/post/113_porady-homecarpetspl-jak-wyprostowac-dywan i faktycznie warto jest wiedzieć jak można wyprostować dywan.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-05-31 21:29 przez xeniaczka.

Sposób na śmierdzący dywan

30 paź 2022 - 22:16:45

u nas na smrod mieszkania jakie dostalismy po babci pomoglo ozonowanie, calosci od dywanow przez kanape po okna drzwi i sciany.. calosciowo i zajela sie tym firma https://www.osuszanie-slim-pol.pl/ bo wiedza co robia i znaja sie na temacie

Sposób na śmierdzący dywan

31 gru 2022 - 12:00:40

Ogólnie samo czyszczenie dywanów jest czymś niezwykle ważnym i ja jestem zdania, że na pewno dobrze jest wiedzieć jak skutecznie czyścić dywan do pokoju dziecka. Jak dla nie bardzo dobrze o tym wspomniano w https://www.zuzkapisze.pl/2022/11/jak-czyscic-dywan-do-pokoju-dziecka.html więc tak naprawdę zachęcam was do sprawdzenia tych infromacji.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Agencje pracy