Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

regularne posiłki

43 minut temu

dieta organizacja

57 minut temu

zalety diety pudełkowej

godzinę temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sposób na śmierdzący dywan

15 wrz 2014 - 12:55:06

Na początku września przeprowadziłam się do Wrocławia ponieważ tam znalazłam pracę. Zamieszkałam w mieszkaniu znajomej moich rodziców(zajmuję jeden pokój). Stało się tak ze względu na to, że na razie po prostu nie stać mnie na nic innego... Jest jednak problem, ponieważ w tym pokoju leży śmierdzący, pełen sierści psa właścicielki dywan... Nie mogę już znieść tego smrodu, a starsza(dziwna) pani kategorycznie zabroniła mi pozbycia się go a nawet wymiany..... Łaskawie pozwoliła mi zanieść go do pralni dywanów co niestety nie przyniosło żadnego rezultatu. Prałam nawet sama Vanishem do dywanów, ale nadal nic...smród i sierść nadal siedzą w dywanie.
Pomieszkam tam pewnie jeszcze kilka miesięcy dlatego bardzo chciałabym się tego pozbyć, bo po prostu nie zniosę tego zapachu i sierści przyczepiającej się do skarpetek, a potem do ubrań i do wszystkiego.

Znacie może jakiś sposób, żeby się tego pozbyć? Będę BARDZO wdzięczna za rady.

Sposób na śmierdzący dywan

15 wrz 2014 - 13:12:56

Podobno soda dobrze pochłania zapachy, ja bym rozsypała kilka torebek, odczekała(np. poszła na cały dzień na zajęcia, lub zostawiła na noc) a potem dokładnie odkurzyła.
Sierści pozbędziesz się rolką do ubrań- trochę pracochłonne, ale to najlepszy sposób.
Jeśli ten dywan na prawdę aż tak wali to zrobiłabym tak- zaczęła ostro sprzątać u siebie w pokoju, zwinęła dywan w rolkę i wystawiła do kuchni(na czas mycia podłogi) a potem wyszła na cały dzień- może jak babie zaaromatyzuje się cała kuchnia zrozumie o co Ci chodzi.

Sposób na śmierdzący dywan

15 wrz 2014 - 13:22:34

Na smród z dywanu podobno dobry jest Neutradol, na sierść odkurzacz piorący albo po prostu dobry (ze szczotkami do ściągania zwierzęcej sierści). A jak nie to rolka do ciuchów, na kocią sierść mi działa.
Dziwne że w pralni nie usunęli nawet sierści, ja bym złożyła reklamację ;)
Jeszcze mi się przypomniało,że są takie rolki (wygląda to jak rolka do ubrań, tylko wielkie na kiju) specjalnie do dywanów dla posiadaczy zwierząt. Działanie to samo, a tak się nie umęczysz ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-15 13:31 przez incognito85.

Sposób na śmierdzący dywan

15 wrz 2014 - 13:24:49

wez go zwin i daj jej nie przechowanie xD a sobie kup nowy nawet za stowke mozna kupic przyzwoity dywan

Sposób na śmierdzący dywan

15 wrz 2014 - 13:29:13

a nie możesz zareklamować, że Ci źle dywan uprali w pralni?:)

Sposób na śmierdzący dywan

21 lis 2015 - 14:57:22

Kup sobie nowy tak będzie najłatwiej:) ja musiałam uciec się do tego sposobu, ale nie żałuję , bo strasznie się męczyłam ze sowim poprzednim. Przysiadłam w końcu do internetu i znalazłam swój wymarzony na piekne-dywany.pl Teraz dobrze mi służy i ładnie się prezentuje.

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 1/5

Sposób na śmierdzący dywan

20 lip 2016 - 21:30:30

Ja zdecydowanie na coś takiego polecam ozonowanie - po brzydkich zapachach nie będzie śladu. COś takiego oferuje np. Klinika dywanów we Wrocławiu,a le przyjmują dywany z całej polski, do tego nie biorą wiele

Sposób na śmierdzący dywan

20 lip 2016 - 21:52:10

Są takie małe szczoteczki do czyszczenia paznokci i nimi dobrze można wyczyścić dywan.Trzeba czyściś okrążnymi ruchami jest to pracochłonne,ale przynosi dobre efekty.Przykry zapach zabija ocet :)Brudny dywan można wyczyścić Cilit Bang :) Wiem,że czzyści sie nim inne rzeczy,ale do dywanów też jest dobry :)

Sposób na śmierdzący dywan

20 lip 2016 - 22:07:27

Nie mam pojęcia jak się pozbyć : d Ale może zwiń ten dywan,zawiń w folię jakąś i połóż gdzieś w domu. Chyba nie powinni mieć pretensji,bo przecież go nie wyrzucasz tylko na czas kiedy jesteś po prostu nie będzie go w twoim pokoju :)

Sposób na śmierdzący dywan

21 lip 2016 - 20:59:20

jest coś takiego jak ozonowanie:)robi sie to np jak ktoś zmarł w mieszkaniu i śmierdziało rozkładajacym sie ciałek:)my jak sie przeprowadziliśmy na wynajmowane mieszkanie zmówiliśmy taka usługę bo śmierdziało kocimi szczochami i piżmem jak ręką odjął po ozonowaniu:)

aha ja sie wypowiadam a tu jakaś kobieta której zapłacili za reklamę odnawia wątki z przed epoki kamienia...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-21 21:03 przez edekzkrainykredek2.

niezweryfikowana
Posty: 30
Ostrzeżenia: 3/5

Sposób na śmierdzący dywan

04 sie 2016 - 14:28:15

Ozonowanie, zdecydowanie. I zapach moczu, i np. przemoczonego dywanu - spokojnie daje sobie radę. Do tego masz przy okazji po roztoczach. Warto w coś takiego zainwestować. Faktycznie taka klinika Dywanów przyjmuje takie zlecenia z całej Polski, więc nie powinno być problemów

Sposób na śmierdzący dywan

23 sty 2022 - 07:38:34

Kiedy chodzi o kwestie zabrudzenia dywanu to faktycznie warto jest go jak najszybciej doczyścić, gdyż w późniejszym okresie możemy mieć z tym problem. Całkiem niedawno udało mi się także przeczytać fajny wpis https://homecarpets.pl/blog/post/113_porady-homecarpetspl-jak-wyprostowac-dywan i faktycznie warto jest wiedzieć jak można wyprostować dywan.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-05-31 21:29 przez xeniaczka.

Sposób na śmierdzący dywan

30 paź 2022 - 22:16:45

u nas na smrod mieszkania jakie dostalismy po babci pomoglo ozonowanie, calosci od dywanow przez kanape po okna drzwi i sciany.. calosciowo i zajela sie tym firma https://www.osuszanie-slim-pol.pl/ bo wiedza co robia i znaja sie na temacie

Sposób na śmierdzący dywan

31 gru 2022 - 12:00:40

Ogólnie samo czyszczenie dywanów jest czymś niezwykle ważnym i ja jestem zdania, że na pewno dobrze jest wiedzieć jak skutecznie czyścić dywan do pokoju dziecka. Jak dla nie bardzo dobrze o tym wspomniano w https://www.zuzkapisze.pl/2022/11/jak-czyscic-dywan-do-pokoju-dziecka.html więc tak naprawdę zachęcam was do sprawdzenia tych infromacji.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Agencje pracy