Obecnie rozmawiamy o:

Jakie ogrzewanie domu

gorący temat

Klimatyzacja w bloku

godzinę temu

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak przekonać rodziców?

10 sie 2014 - 10:50:17

jesteś dorosła, więc bez przesadyzmu, ja bym się nie wahała zabrać faceta ze sobą do styolycy

Jak przekonać rodziców?

10 sie 2014 - 11:03:37

Cytat
mzap88
jesteś dorosła, więc bez przesadyzmu, ja bym się nie wahała zabrać faceta ze sobą do styolycy

dopóki autorka jest na utrzymaniu rodziców jest teoretycznie dorosła, a praktycznie to żadna dorosłość i autorka musi liczyć się ze zdaniem rodziców,

Jak przekonać rodziców?

10 sie 2014 - 11:08:03

To że jest pełnoletnia nie znaczy że jest dojrzała.

Jak przekonać rodziców?

10 sie 2014 - 11:53:42

A ja powiem tak. Dostałam się z moim chłopakiem do dwóch różnych miast na studia. Nie była to mała odległość , więc ze spotkaniami był problem. Widzieliśmy się jedynie kiedy wracaliśmy do domu - mieszka ode mnie 15 km. W tamtym momencie byliśmy ze sobą 2 lata, to sporo czasu. Ja jestem strasznie tęskliwa i niemalże codziennie wieczorami płakałam , że nie było nam pisane mieszkać razem! On tam , ja tu. No i przez to , że tak non stop o nim myślałam , zamartwiałam się, bo mieszkał z chłopakami którzy imprezowali zawaliłam pierwszy rok studiów. Oczywiście nie tylko dlatego, ale też nie dawałam sobie rady z jednym z przedmiotów , który wykładała młoda pani magister , która pozjadała wszystkie rozumy i za wszelką cenę chciała mnie udupić. Poddałąm się, bo wszystko było na nie i stwierdziłam, że za rok spróbuję raz jeszcze na tym samym kierunku tyle , że w tym mieście , w którym studiuje mój facet. Udalo się, zostałam przyjęta, zamieszkałam z chłopakiem, pierwszy semestr skończyłam ze średnią powyżej 4,0 (a studia filologiczne nie są łatwe) , letni podobnie, jest zupełnie inaczej, wracam do mieszkania w którym czeka na mnie facet, dogadujemy się bez problemów. I wcale nie żałuję tego roku.
Dlatego obalam mit, jeśli ktoś mowi , że przez chlopaka zawalisz rok. Jesli ktoś ma zawalić to zawali, i nikt nie musi się do tego przyczyniać. To zależy od podejścia i tego co się chce osiągnąć. W czym facet ma przeszkadzac? Musisz sie uczyc - prosisz o ciszę bierzesz książki i się uczysz.

Jak przekonać rodziców?

10 sie 2014 - 12:35:10

Cytat
elwirajda
Myślę, że najlepszym argumentem będzie to, że JESTEŚ JUŻ DOROSŁA....

Jeżeli jest dorosła to niech się sama utrzyma.

Dobrym argumentem będzie to, że zamieszkasz z siostrą i będzie mogła mieć Cię na oku, w razie gdyby się martwili.

Jak przekonać rodziców?

11 sie 2014 - 18:13:05

Z argumentów na pewno skorzystam, dziękuję Wam, chcę porozmawiać z nimi jeszcze w tym tygodniu więc napisze jak poszło :) Jutro przyjeżdża moja siostra jeszcze porozmawiam z nią by doradziła mi i powiedziała jak ona dała radę przekonać rodziców. Dziękuję :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dylemat