Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

alimenty a mops

08 sie 2014 - 21:28:10

Moja przyjaciolka odeszla od meza z dwojka dzieci.nie maja rozwodu jeszcze.on zobowiazal sie placic dobrowolnie alimenty.i teraz ona chce zlozyc
Do mopsu o zasilek i dodatek mieszkaniowy.czy on
Musi jej jakies oswiadczenie napisac ze nie sa razem a alimenty placi dobrowolnie bez sadowego wyroku?

alimenty a mops

08 sie 2014 - 21:31:39

Wydaje mi się, że jak nie maja rozdzielnosci majątkowej (bądź rozwodu) to mimo wszystko MOPS bierze pod uwage jego dochody i jej bo wg prawa nadal tworzą rodzine.

alimenty a mops

08 sie 2014 - 21:38:15

Dokładnie tak jest jak wyżej koleżanka napisała. Musisz mieć prawomocny wyrok sądu o rozwodzie żeby odseparować dochody męża od dochodów gospodarstwa domowego. W świetle prawa jesteście wciąż jednym gospodarstwem, więc dochody obojga są brane pod uwagę.
Także radzę jak najszybciej składać pozew o rozwód, bez tego koleżanka niewiele zdziała.
Ewentualnie spróbować dogadać się z ex żeby płacił więcej, ale to zależy od człowieka...

alimenty a mops

08 sie 2014 - 21:48:58

Aaaalbo wystąpić o rozdzielność majątkową (sąd rejonowy) Rozwód już "okręgówka" Jeśli nie jest pewna czy chce rozwodu natychmiast wystąpiłabym o rozdzielność - nie wiadomo co facetowi przyjdzie do głowy - jeśli narobi długów, (prawnie nadal) żona będzie zobowiązana do ich spłaty...

alimenty a mops

08 sie 2014 - 22:10:15

Pracuję w mopsie w dziale świadczeń rodzinnych, Twoja przyjaciółka jeśli chce składać wniosek o zasiłek rodzinny musi mieć wyrok sądu zasądzający alimenty od ojca dziecka, inaczej nie może ubiegać się o zasiłek rodzinny.

alimenty a mops

08 sie 2014 - 22:19:51

A jak dostanie rozwod.ale nie bedzie miec alimentow sadownie bo sie dogadaja to tez nie dostanie pomocy?

alimenty a mops

08 sie 2014 - 22:47:22

Cytat
KasiaKE
A jak dostanie rozwod.ale nie bedzie miec alimentow sadownie bo sie dogadaja to tez nie dostanie pomocy?

a czemu miałaby nie dostać wtedy pomocy? skoro nie ma alimentów to ma mniejszy dochód, więc chyba łatwiej?

alimenty a mops

08 sie 2014 - 22:47:31

Zawsze podczas rozprawy sąd orzeka o rozwodzie i alimentach wobec dzieci, wtedy ojciec dziecka płaci alimenty wg wyroku. Nie można mieć rozwodu bez alimentów na dzieci, chyba że sąd ustanowi opiekę nad dziećmi ojcu lub częściowo matce i ojcu

alimenty a mops

08 sie 2014 - 23:03:08

Ja składałam pozew o rozwód z adnotacją, że nie wymagam zasądzenia alimentów, bo ojciec dziecka płaci je dobrowolnie, ale sąd i tak zasądził, bo sędzina powiedziała, że tak się nie da. Nie ma więc opcji, że dostanie rozwód a nie dostanie alimentów na dzieci.

alimenty a mops

08 sie 2014 - 23:04:14

Cytat
ajmfree
Ja składałam pozew o rozwód z adnotacją, że nie wymagam zasądzenia alimentów, bo ojciec dziecka płaci je dobrowolnie, ale sąd i tak zasądził, bo sędzina powiedziała, że tak się nie da. Nie ma więc opcji, że dostanie rozwód a nie dostanie alimentów na dzieci.

Dokładnie jak jest rozwód to i alimenty od drugiego z rodziców

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak przekonać rodziców?