Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

Zapalenie pęcherza

24 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Rozstanie i odwołanie ślubu

18 lip 2014 - 18:55:16

Witam, mam nadzieje że mi pomożecie dziewczyny bo nie wiem co mam robić :(

Z moim mężem znam się od 5 lat a od 2 jesteśmy razem, mamy 3 miesięcznego synka i w grudniu 2013 mieliśmy ślub cywilny. Oczywiście mieliśmy gorsze chwile bo mąż często mnie okłamywał ale tylko w jakichś błahych sprawach. Mąż pracował za granicą, często zmieniał prace ale zawsze miał jakieś wytłumaczenie. Kłóciliśmy sie przez to ale zawsze mu wybaczałam bo go kocham. Planowaliśmy ślub kościelny na sierpień tego roku... Wszystko już było zapięte na ostatni guzik. No ale teraz wszystko wyszło na jaw... Tydzień temu do mnie zadzwonił i powiedział że zjezdza do Polski bo dostał urlop bo jacyś studenci zostali zatrudnieni na okres wakacji.. Coś mi w tym nie pasowało dlatego napisałam do jego szefowej dlaczego taki urlop mają, na co ona mi odpisała że żadnego urlopu nie ma, że on sie sam zwolnił i nie ma możliwości powrotu do tej pracy, a z poprzedniej pracy zwolnili go ponieważ pobił sie z jakimś kolega z pracy (mi powidział że skończył się sezon na tą prace)... Powiedziałam mu że to koniec, że wesela nie będzie... Mówiłam że ma iść do psychologa na jakąś terapie bo ma problem z kłamstwem, ciągle jakieś bajeczki wymysla... Dwa dni temu niestety znowu skomplikował wszystko, chciał popełnić samobojstwo (wziął kilkdziesiat tabletek)... Mówi że to dlatego że nie może beze mnie żyć, że chce sie zmienić, chce żebym poszła z nim do psychiatry bo chce to wszystko naprawić... Moi rodzice nie chcą go znać i nie chcą nawet słyszeć o tym że mogłabym jeszcze z nim być... Do tego jego rodzice za wszystko obwiniają mnie... :(

Dziewczyny co mam robić? Iść po rozwód czy poczekać aż sie zmieni? Kocham go ale nie wiem czy to ma sens...

Rozstanie i odwołanie ślubu

18 lip 2014 - 18:58:37

Notoryczny kłamca nigdy się nie zmienia.

Rozstanie i odwołanie ślubu

18 lip 2014 - 19:01:24

Sam sie nie zmieni.idz z nim do psychiatry.zreszta powinien byc objety takim lekarzem skoro chcial sie zabic.chodz z nim i mow otwarcie prawde jak jest.czy sie zmienie tego nie wiem ale sprobujcie.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Rozstanie i odwołanie ślubu

18 lip 2014 - 19:03:19

Cytat
corkachaosu
Notoryczny kłamca nigdy się nie zmienia.
To jest szantażysta emocjonalny.Jeśli raz Ciebie złamie to już z tego się nie wyplączesz. Nie rozumiem dlaczego Ty masz z nim chodzić do lekarza. Kolejny szantaż? Weźmiesz go za rączkę i zaprowadzisz? To ma być z jego woli a nie Twojej.Będziesz całe życie rozwiązywała jego problemy a on za swoje niepowodzenia zawsze będzie obwiniał Ciebie.
Weźmiecie ślub kościelny,a wtedy może już uznać Ciebie za swoją "zaklepaną" własność, przerwać terapię i wrócić do starych nawyków. Odwrót będzie znacznie trudniejszy niż myślisz.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-18 19:16 przez PaniGami.

Rozstanie i odwołanie ślubu

18 lip 2014 - 19:04:09

Cytat
PaniGami

To jest szantażysta emocjonalny.Jeśli raz Ciebie złamie to już z tego się nie wyplączesz.

dokładnie tak.

Rozstanie i odwołanie ślubu

18 lip 2014 - 19:04:14

Skoro go kochasz,to walcz o wasz związek.
Najłatwiej wszystko zerwać...
Idz z nim do lekarza,oby to pomogło:)
powodzenia

Rozstanie i odwołanie ślubu

18 lip 2014 - 19:07:47

Jak facet kłamie to będzie kłamał-taki ma najwidoczniej charakter,żadna kobieta go nie zmieni. Współczuję Ci bo zdaję sobie sprawę, że ciężko żyje się z takim człowiekiem.

Rozstanie i odwołanie ślubu

18 lip 2014 - 19:11:51

Moze nie przekreslaj go z gory, kazdy zasluguje na 1 szanse. Pojdz z nim na terapie, jesli to faktycznie jest jego zaburzenie a nie widzimisie powinnas go wesprzec i zrobic wszystko co w Twojej mocy. Natomiast jesli to niczego nie zmieni to wtedy odpowiedz prosta, zostaw go..

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Rozstanie i odwołanie ślubu

18 lip 2014 - 19:15:41

Nie czekać, iść po rozwód. Zgadzam się również z Twoimi rodzicami.

Rozstanie i odwołanie ślubu

18 lip 2014 - 19:17:47

Ciekawe tylko jak jest naprawdę.
Bo z drugiej strony to może wyglądać ak - Ty siedzisz w domu z synkiem, jest Ci wygodnie, mąż tyra za granicą i Ty ględzisz i wymagasz. Sorry, znamy tylko Twoją wersję - równie dobrze Twoj mąż mógłby napisać:
'Pracuję za granicą, żona tylko wymaga - więcej kasy i więcej kasy, a jednocześnie chce żebym był ciągle w domu, ostatnio straciłem pracę, okłamałem ją że było inaczej i nie było to z mojej winy, bo inaczej by znow miala pretensje". Nie uwierzyłabym póki nie usłyszałabym wersji drugiej strony


co innego tylko z tymi tabletkami.

Cytat
czarnaQQ
Jak facet kłamie to będzie kłamał-taki ma najwidoczniej charakter,żadna kobieta go nie zmieni. Współczuję Ci bo zdaję sobie sprawę, że ciężko żyje się z takim człowiekiem.


niekoniecznie chodzi o charakter - czasem jest przy 'złej' kobiecie. Jest z babą która ględzi i smędzi i żeby mieć święty spokój to face kłamie. A jest z babą bo ma dzieci/kredyt na dom/wspólne auto... a wystarczy, że ją zostawi i trafi na odpowiednią kobietę i przestaje kłamać i jest taki jaki powinien być. Znam osobiście taki przypadek.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-18 19:24 przez Carmesi.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Rozstanie i odwołanie ślubu

18 lip 2014 - 19:21:52

Cytat
Carmesi
... równie dobrze Twoj mąż mógłby napisać ...

Jak napisze jej mąż to się mu odpowie, a na razie jedynie żona pisze, więc jeśli pisze jak tutaj, to wiadomo co odpowiedzieć.

Rozstanie i odwołanie ślubu

18 lip 2014 - 19:24:00

Może i siedze w domu z dzieckiem ale to chyba jest obowiązek kobiety tak samo jak obowiązkiem mężczyzny jest zarabianie na utrzymanie rodziny kiedy jest małe dziecko... ja nawet nie umiem narzekać że za mało pieniędzy bo on nie umie normalnej, całej wypłaty przynieść bo co chwile prace zmienia..

Rozstanie i odwołanie ślubu

18 lip 2014 - 19:33:38

Cytat
malmie
Cytat
Carmesi
... równie dobrze Twoj mąż mógłby napisać ...

Jak napisze jej mąż to się mu odpowie, a na razie jedynie żona pisze, więc jeśli pisze jak tutaj, to wiadomo co odpowiedzieć.

OK, tylko zawsze jest patrzenie wśród dziewczyn na tę jedną stronę. Nikt nie pomyśli, że każdy medal ma dwie strony a później tylko odpowiedzi 'zostaw go!'

Karolina, rozumiem, że obowiązkiem kobiety jest siedzenie w domu z tak malutkim dzieckiem, ale nie masz zadnych własnych pieniędzi skoro piszesz, że obowiązkiem mężczzyzny jest utrzymywanie Ciebie i dziecka? Może Twojemu mężowi jest naprawdę źle na emigracji - tacy ludzie się zdarzają - oczywiście może on jest po prostu leniem i nieudacznikiem - tego nie wiem., ale stwierdzić to tylko po Twoim jedbym poście jest trudno.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Rozstanie i odwołanie ślubu

18 lip 2014 - 19:35:50

Cytat
Carmesi

niekoniecznie chodzi o charakter - czasem jest przy 'złej' kobiecie. Jest z babą która ględzi i smędzi i żeby mieć święty spokój to face kłamie. A jest z babą bo ma dzieci/kredyt na dom/wspólne auto... a wystarczy, że ją zostawi i trafi na odpowiednią kobietę i przestaje kłamać i jest taki jaki powinien być. Znam osobiście taki przypadek.

To niech ma jaja i zostawi ją, a nie będzie żarł prochy i udawał, że samobója chce sobie wbić.
Cytat
Carmesi
OK, tylko zawsze jest patrzenie wśród dziewczyn na tę jedną stronę. Nikt nie pomyśli, że każdy medal ma dwie strony a później tylko odpowiedzi 'zostaw go!'

Jeśli ten medal ma taką stronę jak Ty pisałaś, to rada o rozwodzie jest również na miejscu. Zresztą tutaj nie sąd.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-18 19:38 przez malmie.

Rozstanie i odwołanie ślubu

18 lip 2014 - 20:12:16

Moja mama zawsze mówiła, że ludzie się nie zmieniają. Przynajmniej nie tak drastycznie jakbyśmy sobie tego życzyli.

Musi być Ci strasznie ciężko bez braku poczucia stabilizacji z malutkim dzieciaczkiem, skoro mąż zmienia nieustanie pracę. Zgadzam się z Tobą mężczyzna powinien być swojego rodzaju opoką w rodzinie a jak możesz wesprzeć się na kłamstwach? To jak dryfowanie po oceanie na tratwie...

Jeszcze te tabsy... Naprawdę tego nie rozumiem. Z facetem coś nie tak, nie pomyślał o dziecku o nikim tylko o sobie, jak bardzo jest źle jemu. Zamiast przyjąć na klatę, odwrócił kota ogonem i zrobił z siebie ofiarę. Jak dziewczyny wyżej jak się ugniesz raz to już ciężko będzie Ci się z tego wyplatać.

Decyzja należy do Ciebie, ale musisz się poważnie zastanowić. Życie masz jedno, zastanów się czy warto.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dać się namówić facetowi??