Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 54
Ostrzeżenia: 1/5

OSZUSTKA PROSZE O POMOC

12 lip 2014 - 02:11:16

witam zakupilam u pewnej pani na szafie zegareczek odrazu jak wplacilam pieniazki usunela go z szafy co wydawalo mi sie dziwne zakup dokonalam tydzien temu pani we wtorek wyslala wiec powinien byc na czwartek niestety nie bylo prosilam o numer nadania paczki niedostalam do wczoraj pisalam wiele odpowiedzi na ktore 0 odpowiedzi bylo wiec wpadlam na pomysl ze napisze z innego konta a tu zdziwienie bo odpisala i spytalam sie jej czy pewna spodniczka aktualna a ona tak to ja poprosze ja i moj zegarek ktory zamawialam a ona chamsko ze przeciez nie z tego konta zamawialam .. dzis tez zero odzewu za wszysko mnie wyszlo 50 zł jesli moje wiadomosci nie podzialaja jest sens zglaszac to na policje?

OSZUSTKA PROSZE O POMOC

12 lip 2014 - 07:59:00

Sensu moze i nie ma bo policja i tak z tym nie zrobi, ale nalezy takie osoby jakos karac, bo jest ich coraz wiecej :)

OSZUSTKA PROSZE O POMOC

12 lip 2014 - 08:08:13

A co to znaczy,że usunęła go z szafy? Nie dokonałaś zakupu przez "Kup?

OSZUSTKA PROSZE O POMOC

12 lip 2014 - 08:14:25

nie wiem co ty do niej piszesz ale niezawodne jest napisanie tego co ja w takich przypadkach.ze jak towar do tego i do tego dnia do mnie nie dotrze to sie u niej w domu spotkamy i wyjasnimy to sobie na klatce.

OSZUSTKA PROSZE O POMOC

12 lip 2014 - 08:45:00

Nie ma reguły, że paczka dociera w ciągu 2 dni więc poczekaj jeszcze chwilę.

OSZUSTKA PROSZE O POMOC

12 lip 2014 - 08:54:08

Napisz jej że, jeżeli do tego i tego nie będziesz mieć zegarka zglosisz to na policję NIE GROZ bo może cię ona oskarżyć o to że jej grozisz i coć mogliby ją ukarać za oszustwo to ty też możesz mieć wyrok w zawiasach ze jej groziłas. JEŻELI CI NIE PRZYSLE TO NIE BOJ SIĘ ZGŁOŚ TO NA POLICJĘ, ja zglosilam nawet jak mi z allegro pendrajwa za 25 zł nie wysłał i może pieniędzy nie odzyskam ale oszust ma sprawę w sądzie i dostanie karę w zawiasach. A ja będzie tak dalej robić to mogą go zamknąć więc będzie się bać oszukiwać innych. NIE BOJ SIE POLICJA JEST OD TEGO ZEBY TAKICH ŚCIGAĆ... Może i długo im zejszie ale jak to się mówi"oliwą sprawiedliwa" i poniesie za to karę. A według mnie o to chodzi. P.S. Miałam i w szkole średniej i na obu stopnieach studiów prawo więc wiem co mówię...

OSZUSTKA PROSZE O POMOC

12 lip 2014 - 09:16:48

Napiszę jak to wygląda od strony prawnej. Jak zgłosisz sprawę na policję to jest ogromna szansa,że administracja zamknie konto tej osobie i ponowna weryfikacja tej samej osoby nie będzie możliwa. Ja zgłosiłam pannę,która twierdzi,że wysłała buty listem zwykłym. Ja zapłaciłam za polecony i nie interesują mnie jej tłumaczenia. Buty nie doszły i panna ma usunięte konto. Trzeba zgłaszać bo coraz więcej pojawia się różnych ciemnych typów.

OSZUSTKA PROSZE O POMOC

12 lip 2014 - 09:51:05

tego się nie da przeczytać :D
jak będziesz to w taki sam sposób opisywać swój problemik policjancikom to powodzonka w odzyskaniu pieniążków za zegareczeeeek :D

OSZUSTKA PROSZE O POMOC

12 lip 2014 - 10:17:11

Cytat
fashionables92
Sensu moze i nie ma bo policja i tak z tym nie zrobi, ale nalezy takie osoby jakos karac, bo jest ich coraz wiecej :)
Widzę, że jesteś kolejną osobą, która próbuje zniechęcić do zgłoszenia sprawy na policję - dla mnie jesteś nie wiele więcej warta, niż ta oszustka, bo nie dość, że wprowadzasz ludzi w błąd, to jeszcze starasz się pomóc złodziejce...

Autorko, Policja przyjmuje zgłoszenia o kradzieżach i oszustwach bez względu na kwotę strat - nie dawaj wiary ograniczonym pannom, które twierdzą inaczej! Najpewniej one też same są oszustkami, a o prawie w Polsce nie mają zielonego pojęcia. Zajrzyj do tego wątku:
http:/ /szafiarenka.pl/8/ 7548030/krotki-poradnik-wizyta-na-policji,4.html#msg-7907696 (usuń spacje), z niego dowiesz się co i jak powinnaś robić. Nie pobłażaj żadnej oszustce! Dla mnie 50zł to dużo, pomyśl, co mogłabyś sobie czy komuś bliskiemu za to kupić.

OSZUSTKA PROSZE O POMOC

12 lip 2014 - 11:29:40

Usunęła z szafy, więc rozumiem, ze kupiłaś go poza opcją Kup teraz?
Bardzo mądrze. A tyle sie o tym pisze. Nie masz zatem co liczyć na zgłoszenie do Administracji.

Odczekaj 14 dni od wpłaty na konto, następnie udaj się na policję i zgłoś oszustwo. Weź ze sobą wszelkie dowody, żeby było szybciej.
Nie słuchaj tych bredni, że policja nie przyjmie zgłoszenia, bo musi. Oszustwo jest czynem zabronionym i ściganym już nawet za 1 zł.

Wcześniej możesz wysłać elektronicznie pismo do kontrahentki, że ma albo wysłać zegarek i numer nadania albo zwrócić kasę w terminie do 7 dni od wysłania maila, a jeśli tego nie uczyni to pójdziesz na policję.

OSZUSTKA PROSZE O POMOC

12 lip 2014 - 11:55:10

Dziewczyny, które dostały pomoc na komisariatach w takich sprawach- piszcie, do jakich placówek policji poszłyście, w jakich miastach, przy jakiej ulicy. Zachęcicie w ten sposób użytkowniczki, które zostały oszukane.
Autorko, zrób tak jak radzi Słonecznik.

OSZUSTKA PROSZE O POMOC

12 lip 2014 - 12:07:26

Cytat
keyy
Dziewczyny, które dostały pomoc na komisariatach w takich sprawach- piszcie, do jakich placówek policji poszłyście, w jakich miastach, przy jakiej ulicy. Zachęcicie w ten sposób użytkowniczki, które zostały oszukane.
Autorko, zrób tak jak radzi Słonecznik.

No ale po co podawać ulice? Co za róznica? W innym komisariacie panują inne reguły, inne prawo? No proszę Cię!
Iść na policję i zgłaszać. Zdarza się, że nie chcą przyjąć wezwania to pisać skargę albo udać od razu do bezpośredniego przełożonego.

OSZUSTKA PROSZE O POMOC

12 lip 2014 - 12:17:20

Cytat
SunFlower23
No ale po co podawać ulice? Co za róznica? W innym komisariacie panują inne reguły, inne prawo? No proszę Cię!
Iść na policję i zgłaszać. Zdarza się, że nie chcą przyjąć wezwania to pisać skargę albo udać od razu do bezpośredniego przełożonego.
A nie panują? Wystarczy przeczytać wątek o policji, gdzie dziewczyny opisują, że policja nie zrobiła nic w ich sprawie. Nie każdy będzie na tyle hardy, że poprosi przełożonego, bo w naszym kraju większość boi się policji, niż traktuje ją jako organ bezpieczeństwa. To, że Ty napiszesz, że trzeba iść do przełożonego nic nie da, prędzej Kasia z Koziej Wólki pójdzie się na do placówki już poleconej, gdzie pomoc ktoś już otrzymał, niż prosić o przełożonego. Uważam, że każda inicjatywa w tym temacie jest potrzebna, bo nie każdy jest taki jak Ty.

OSZUSTKA PROSZE O POMOC

14 lip 2014 - 10:24:54

Cytat
keyy
Cytat
SunFlower23
No ale po co podawać ulice? Co za róznica? W innym komisariacie panują inne reguły, inne prawo? No proszę Cię!
Iść na policję i zgłaszać. Zdarza się, że nie chcą przyjąć wezwania to pisać skargę albo udać od razu do bezpośredniego przełożonego.
A nie panują? Wystarczy przeczytać wątek o policji, gdzie dziewczyny opisują, że policja nie zrobiła nic w ich sprawie. Nie każdy będzie na tyle hardy, że poprosi przełożonego, bo w naszym kraju większość boi się policji, niż traktuje ją jako organ bezpieczeństwa. To, że Ty napiszesz, że trzeba iść do przełożonego nic nie da, prędzej Kasia z Koziej Wólki pójdzie się na do placówki już poleconej, gdzie pomoc ktoś już otrzymał, niż prosić o przełożonego. Uważam, że każda inicjatywa w tym temacie jest potrzebna, bo nie każdy jest taki jak Ty.
Z całym szacunkiem, ale również uważam podawanie adresów "przyjaznych placówek" za głupi pomysł - jeśli ktoś jest życiową fajtłapą i nie potrafi napisać skargi albo chociaż porozmawiać z przełożonym uporczywego policjanta (w końcu to TEŻ ludzie), to co mu da spis adresów Komisariatów? W Policji obowiązuje rejonizacja - jeśli przestępstwo zdarzyło się we Wrocławiu lub też osoba poszkodowana mieszka we Wrocławiu, to posterunek z Koziej Wólki nie będzie się tym zajmował, bo jest "milusi" i wam się tam podoba - służba służbą, ale policjanci nie są na wasze absolutne "widzimisię", są zasady, narzucone ustawami oraz dyrektywami, które regulują tego typu procedury. Niemalże każda komórka Policji ma swoją stronę internetową, a tam dział poświęcony zagadnieniu zgłaszania przestępstw - jednak większość osób poszkodowanych, które narzekają na pracę policji, jest zbyt leniwa, aby zapoznać się ze swoimi prawami oraz zainteresować tym, w jaki sposób przebiega prowadzenie sprawy, wiec potem wylewają swoje gorzkie żale na forach. Zwykle tacy "niedoinformowani" petenci sądzą, że oszustwa internetowe (bo tak to się nazywa) załatwiane są w ciągu jednego, może dwóch dni, podczas gdy to nie policja decyduje o rozwoju sprawy a prokurator - to prokurator podejmuje decyzję, czy sprawa ma być wszczęta, zleca przesłuchania oraz wyznacza termin zakończenia sprawy i decyduje o sposobie jej zakończenia - policjanci są jedynie od "wyleć, poleć", czyli wykonują przesłuchań, zabezpieczają dowody i kontaktują się z osobą pokrzywdzoną, ale o tym mało kto wie, bo lepiej zgrywać "JP na 100%" i tępo wierzyć we wszystko, co piszą kompletnie nie znajace się na rzeczy osoby, niż sprawdzić rzetelne informacje na stronach policji, prokuratury czy innych prawnych portalach...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

House of Cards