Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

posądzona o oszustwo

23 kwi 2014 - 18:59:05

hej mam problem półtorej tygodnia temu wysłałam komuś buty i nadal niedoszły, dziewczyna zaproponowała że je kupi jeśli zgodze sie na wysyłke gratis więc sie zgodziłam i wysłałam je zwykłym listem ekonomicznym żeby jak najtaniej wyszło bo to ja ze swojej kieszeni pokrywałam koszt wysyłki buty niedoszły a ona posądza mnie o oszustwo co mam zrobic co sie stało z butami zaginęły na poczcie, jesli oddam jej kasy to niebede miała ani butów ani kasy może ona jest oszustka ma buty i jeszcze chce kase spowrotem

niezweryfikowana
Posty: 584
Ostrzeżenia: 1/5

posądzona o oszustwo

23 kwi 2014 - 19:02:05

1. Twoja wina, zawsze sie wysyla poleconym
2. Zly dzial

posądzona o oszustwo

23 kwi 2014 - 19:02:20

zawsze sie wysyla poleconym zeby doszło

no niestety to Twoja wina bo chciałas uciac koszty wysyłki

posądzona o oszustwo

23 kwi 2014 - 19:02:29

Przysyłka ekonomiczna ma prawo iść 21 dni roboczych :)
ja zamówiłam 7 kwietnia coś z all i dzisiaj dopiero doszło. więc jest jeszcze czas.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-23 19:03 przez kaskaa92.

posądzona o oszustwo

23 kwi 2014 - 19:03:15

jesli masz potwierdzenie idz na poczte niech sprawdza co sie stalo z paczka -proste
aha nie masz potwierdz no to gratulacje bardzo madra jestes:) 2 zlote ci szkoda bylo to teraz masz nic nie zrobisz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-23 19:04 przez BiankaLopez.

posądzona o oszustwo

23 kwi 2014 - 19:04:18

To jeszcze zależy na jaką wysyłkę się umówiłyście :)

posądzona o oszustwo

23 kwi 2014 - 19:10:17

chciałaś przyoszczędzić to teraz nie będziesz miała ani pieniędzy ani butów:) tak to jest jak się zwykłymi listami wysyła, w większości takie paczki giną bo są nieubezpieczone i nierejestrowane:)niestety ale też nie możesz sprawdzić czy paczka doszła czy nie także musisz jej na słowo uwierzyć. Następnym razem będziesz mądrzejsza:)

zweryfikowana
Posty: 1.209
Ostrzeżenia: 2/5

posądzona o oszustwo

23 kwi 2014 - 19:10:21

No i prawdopodobnie nie będziesz miala ani butów ani kasy, jeśli wyslalas zwyklym listem ekonomicznym. TAK SIĘ NIGDY NIE ROBI!

posądzona o oszustwo

23 kwi 2014 - 19:12:37

Cóż, pretensje do siebie. Szkoda było Ci na polecony to teraz jest problem.

zweryfikowana
Posty: 1.605
Ostrzeżenia: 1/5

posądzona o oszustwo

23 kwi 2014 - 19:14:10

Tak jak wyżej, niestety Twoja wina... przesyłki wysłane listem zwykłym często giną, szczególnie te grubsze, bo niestety nie wszystkie panie na poczcie są uczciwe, a wysłania i zaginięcia takiej przesyłki nikt nie jest w stanie udowodnić

posądzona o oszustwo

23 kwi 2014 - 19:16:38

nie wiem skąd są tacy bystrzy ludzie, którzy wysyłają wartościowe rzeczy bez polecenia.

niezweryfikowana
Posty: 332
Ostrzeżenia: 1/5

posądzona o oszustwo

23 kwi 2014 - 19:17:59

Nie wysyła się nic zwykłym listem. To twoja wina, że paczka zaginęła... lepiej oddaj biedaczce pieniądze i się nie ośmieszaj.

posądzona o oszustwo

23 kwi 2014 - 19:19:46

A skąd wiesz, że ona ma buty? Nie udowodnisz jej tego, że doszły, ani tego, że je w ogóle wysłałaś.

posądzona o oszustwo

23 kwi 2014 - 19:20:54

No jeśli ekonomicznym to masz problem. Takie paczki często się "gubią" i tak naprawdę śladu po nich nie ma. O ile jest coś małego, to listonosz wrzuci to do skrzynki jeśli będzie uczciwy, a jak już coś większego to musiałby już do drzwi zapukać, a często im się nie chce. I nie każdy listonosz zostawia awizo do takich listów. Najlepiej poczekać dokładnie jak koleżanka wyżej pisze 21 dni, a w między czasie dziewczyna do której to wysłałaś powinna pojawić się przynajmniej co 5 dni na poczcie i dowiedzieć się czy nic nie ma dla niej. Prawda jest taka, że po 1 - mogłaś nie wysłać w ogóle tego listu, po 2 - każdy pracownik poczty, jak i listonosz mógłby zakosić ten list, po 3 - dziewczyna mogła dostać a i tak może twierdzić, że nie dostała. Masz nauczkę na przyszłość, wysyłać tylko z opcją polecony wtedy masz potwierdzenie.
Btw, jak to możliwe, że buty wysłałaś listem? normalnie raczej taki myk nie przechodzi ze względu na grubość listu.

posądzona o oszustwo

23 kwi 2014 - 19:21:03

Sama jesteś sobie winna, tak chciałaś zaoszczędzić, że teraz dziewczyna chce zwrotu pieniędzy.

Są dwie opcje: albo paczka zaginęła na poczcie, albo dziewczyna dostała buty, jednakże przyszły listem zwykłym, chce wyłudzić od Ciebie kasę mówiąc że butów nie dostała (nikt jej nie udowodni, że je ma)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kobiecy biznes-jaki?