Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 8 9 10 -->
zweryfikowana
Posty: 590
Ostrzeżenia: 1/5

Wyrzucił go !!!!!!!!!

23 kwi 2014 - 10:59:29

Hej dziewczyny!
Mój facet będzie ojcem chrzestnym, w związku z czym musiał dostać zaświadczenie z parafii o tym, że może być chrzestnym i oczywiście drugie, że się wyspowiadał. W piątek przed mszą poszedł do jednego z naszych miejskich kościołów i ku mojemu zdziwieniu nie dostał rozgrzeszenia! To nic, że jesteśmy zaręczeni i planujemy ślub, ale przecież mieszkamy ze sobą, uprawiamy seks. To nic, że się kochamy, chcemy mieć dzieci. Księdza, który spowiadał mojego narzeczonego interesowało tylko, że wspólnie mieszkamy. Kazał mojemu narzeczonemu wyprowadzić się z mieszkania albo jak najszybciej wziąć ślub. Powiedział że spowiedź jest nieważna i że ma opuścić kościół bo jest bezczelny że przychodzi i prosi o rozgrzeszenie, wyrzucił go! Nie jesteśmy mega pobożni, rzadko chodzimy do kościoła, ale wierzymy w Boga i bardzo nas to zabolało, bo ten sam ksiądz spowiadając naszego kolegę udzielił mu rozgrzeszenia przed chrztem. Różnica była taka, że on nie mieszkał wtedy ze swoją dziewczyną. Następnego dnia mój facet poszedł do innego księdza i bez problemu dostał rozgrzeszenie. Moim zdaniem to jest nienormalne, że każdy ksiądz może na swoje "widzimisie" rozgrzeszać, albo nie. Czy księża nie powinni trzymać się ogólnych zasad? Za morderstwo ludzie dostają rozgrzeszenie, a za kochanie się z narzeczoną już nie?! Co o tym sądzicie - czy ksiądz przesadził? I jak tu człowiek ma mieć szacunek do kościoła i uważać, że religia jest ważna w życiu każdego z nas skoro przychodzi, szczerze mówi o swoich grzechach, a dostaje kopa...

Wyrzucił go !!!!!!!!!

23 kwi 2014 - 11:06:49

Dlatego nie chodzę do spowiedzi, nie mam zamiaru
opowiadac moich grzechów obcemu facetowi. Nie miał prawa wyrzucać go z kościoła! Za kogo on sie uważa.

Wyrzucił go !!!!!!!!!

23 kwi 2014 - 11:09:36

Absurdalne, ale też bardzo często spotykane. Pewnie dla księżulka lepiej byłoby wyklepać "więcej grzechów nie pamiętam", byłby spokój, tylko jaki sens ma taka spowiedź?
Mojej cioci ksiądz kiedyś wprost powiedział - gdyby zabiła swojego byłego męża, ale żałowała tego, to dostałaby rozgrzeszenie. Ze względu na rozwód także została "wyrzucona" z kościoła.

zweryfikowana
Posty: 1.209
Ostrzeżenia: 2/5

Wyrzucił go !!!!!!!!!

23 kwi 2014 - 11:10:43

zdarzają się takie sytuacje, że pary nie dostają rozgrzeszenia jeśli ze sobą mieszkają, ale u innego księdza dostaną, także widzisz-sprawiedliwość...niestety

Wyrzucił go !!!!!!!!!

23 kwi 2014 - 11:12:45

Chodze do spowiedzi, moze nie jakos bardzo czesto ale kilka razy w roku i przy okazji swiat i ZAWSZE! wlasnie tego grzechu wyznac obawiam sie najbardziej bo ksieza roznie na niego reaguja!Znam rozne przypadki kolegow i kolezanek,a takze z wlanego doswidczenia wiem ze ten grzech moze sie skonczyc brakiem rozgrzeszenia albo krepujaca rozmowa przy konfesjonale.No niestety tak jest

Wyrzucił go !!!!!!!!!

23 kwi 2014 - 11:15:53

No i ?

Tak jak lekarz lekarzowi nierówny i jakoś nikt z tego powodu nie przestał się leczyć, tak samo jest z księżmi i z kościołem.

Jesteście chrześcijanami , więc wiesz o tym, że przed ślubem mieszkać nie wolno.

Wyrzucił go !!!!!!!!!

23 kwi 2014 - 11:15:59

poszukaj innego księdza, do skutku. księża też mają różne poglądy

Wyrzucił go !!!!!!!!!

23 kwi 2014 - 11:17:13

Cytat
bardotka90
No i ?

Tak jak lekarz lekarzowi nierówny i jakoś nikt z tego powodu nie przestał się leczyć, tak samo jest z księżmi i z kościołem.

Jesteście chrześcijanami , więc wiesz o tym, że przed ślubem mieszkać nie wolno.

AHA.No to nas bardotka90 uswiadomila;]

Wyrzucił go !!!!!!!!!

23 kwi 2014 - 11:17:59

tez mam takie wyrzuty jak Ty;] dajmy na to ksiadz, ktory sklada przysiege ze bedzie sluzyl Bogu tylko i wylacznie, a na boku ma kochanke i dziecko. Ludzie ida do niego i sie spowiadaja i on daje rozgrzeszenie lub nie. Jak taki czlowiek ma sumienie zasiadac za konfesjonal? U mojej rodziny w Luxemburgu wogole nie ma spowiedzi, tylko komunia.

Wyrzucił go !!!!!!!!!

23 kwi 2014 - 11:19:09

Bo tu właśnie chodzi o to mieszkanie razem przed ślubem.
Możesz bzykać się z kim popadnie po kątach i dostaniesz rozgrzeszenie, ale jak mieszkasz z ukochaną osobą, ale nie macie jeszcze ślubu to rozgrzeszenie trudniej dostać. Niestety tak to wygląda z punktu widzenia kościoła. Chociaż jak widać różni księża różne podejście.

Wyrzucił go !!!!!!!!!

23 kwi 2014 - 11:27:47

No też się zgadzam że to co najmniej nie normalne że jak zabijesz kogoś a będziesz żałować - dostaniesz rozgrzeszenie, bzykasz się co noc z innym - dostaniesz rozgrzeszenie, mieszkasz z narzeczonym/ną - nie dostaniesz rozgrzeszenia (u niektórych księży)...

Wyrzucił go !!!!!!!!!

23 kwi 2014 - 11:35:11

a ja nie rozumiem czemu autorka jest taka zaskoczona. Przecież nie od dziś wiadomo,że za mieszkanie bez ślubu nie ma rozgrzeszenia. Mnie też się to nie podoba bo dziewczyna u mnie co w wieku 14 lat zaszła w ciąże rozgrzeszenie dostała i chodzi do spowiedzi co miesiąc.

Wyrzucił go !!!!!!!!!

23 kwi 2014 - 11:37:43

Uwazam ze ksiedzu raczej chodziło o wspolne mieszkanie , na to sa bardzo wyczuleni , no bo z jakiej okazji mieszkacie ze soba jak małzenstwo skoro nie macie slubu? Uwazam ze miał całkowaita racje ze nie dał rozgrzeszenia..

Wyrzucił go !!!!!!!!!

23 kwi 2014 - 11:38:39

Cytat
bardotka90
No i ?

Tak jak lekarz lekarzowi nierówny i jakoś nikt z tego powodu nie przestał się leczyć, tak samo jest z księżmi i z kościołem.

Jesteście chrześcijanami , więc wiesz o tym, że przed ślubem mieszkać nie wolno.

co ma lekarz do ksiedza??? ksiadz sobą powinien reprezentowac osobe ktorej nie widzimy a w ktora powinnismy wierzyc. wszystko poszlo do przodu tylko kosciół zostaje w tyle ze swoimi zabobonami i staroswieckim podejsciem. to wlasnie kosciół niegdys wprowadzil piekne słowo jak bękart czy dziecko za panne. bo dziecko takie bylo gorsze, zle i skutecznie wykluczano je z rodziny- znam wiele takich przypadkow. kosciól jest tez strasznie skorupowany- a tam wlasnie tego nie powinno byc. zreszta to jest temat rzeka. wiec dopoki kosciół sie nie ,,uczlowieczy,, to nie zamierzam chodzic do spowiedzi, nie zamierzam dawac na tace i nie zamierzam zbyt czesto tam bywac.
ja mieszkalam z moim 6 lat bez slubu, pozniej urodzilo sie dziecko a na koncu byl slub. i nie czuje sie z tym zle. wiadomo aby dziecko mi ochrzczono i zebym przystapila do sakramaentu malzenstwa potrzebna byla spowiedz. i dostalam rozgrzeszenie....bez problemu bo ksiadz dostal 1500zł za cala uroczystosc i sakramenty. wiec jak dla mnie Bóg i jego prawo maja małe znaczenie kiedy ma takich wyslannikow i przedstawicieli na ziemi, ktorzy na widok pieniazków traca kontakt z tym co przysiegali czynic



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-23 11:43 przez Motylica22.

Wyrzucił go !!!!!!!!!

23 kwi 2014 - 11:40:12

Autorko widać, że nie masz bladego pojęcia o czym piszesz.
Skoro Twój narzeczony z Tobą mieszka, to żyje na stałe w grzechu. Tak więc nie ma postanowienia poprawy, bo po spowiedzi wróci do Waszego wspólnego mieszkania = do życia w konkubinacie = do życia w grzechu. A tym samym (bez postanowienia poprawy) spowiedź jest nieważna.
I to nie jest widzimisię księdza. Według mnie ten drugi ksiądz też nie powinien go rozgrzeszyć.
A żeby zostać chrzestnym należy być praktykującym i wierzącym katolikiem. Ktoś kto żyje w grzechu (mieszka z dziewczyną przed ślubem) nie może nim zostać, więc Twój narzeczony, na dobrą sprawę, nie powinien być chrzestnym.
To tyle o podejściu kościoła.
Ja Was nie potępiam, sama mam identyczną sytuację, bo mamy (na razie) tylko ślub cywilny, więc według Kościoła żyję w grzechu:) Różnica jest taka, że ja mam tego świadomość i nie jestem hipokrytką.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Niania na wesele-jaka stawka?