Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witajcie, muszę się Was poradzić w jednej sprawie...
Otóż dziewczyna zakupiła u mnie na aukcji rzeczy o wartości 108 zł, następnie dostałam od niej maila czy zgodzę się na szybszą wysyłkę jeżeli zobaczę potwierdzenie że zrobiła przelew, wyjątkowo się zgodziłam, ale gdy zobaczyłam formę tego potwierdzenia i jak ono podejrzliwie wygląda to powstrzymałam się i nie wysłałam jej towaru..... przeglądałam w sieci wątki o tym i jest mnóstwo wzorów do pobrania potwierdzeń przelewu...

liczę na Waszą pomoc, czy mam to zgłosić jako oszustwo czy nie, dodam jeszcze że allegrowiczka bardzo napierała bym jak najszybciej wysłała ten towar...ogólnie zachowuje się dziwnie....
aha i dodam jeszcze że w tytule miała podać swój nick a jest słowo converse co nie ma nic wspólnego z całą transakcją...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-18 00:42 przez breakmeup.

jestem, ale przez Twoje edycje zdjęcia się usunęły a tak to ciężko cokolwiek ocenić.

juz jest zdjęcie

nie mam pojęcia, ja nie widzę nic podejrzanego, ale nie mam konta w tym banku i nie wiem jak tam wygląda potwierdzenie

zweryfikowana
Posty: 667
Ostrzeżenia: 1/5

Moim zdaniem to podrobione potwierdzenie. Tytuł zupełnie bez sensu, kod pocztowy wyżej od miejscowości... Już nie raz tutaj dziewczyny nabrały się na takie szybkie przelewy i szybkie wysyłki. Dobrze, że nie wysłałaś jej rzeczy ;)

Wyglada na autentyczne, a Ty mozesz zostac pociagnieta do odpowiedzialnosci karnej za publikowanie danych osobowych,to jest karalne,jak wlascicielka danych to zobaczy to masz przechlapane.Szybko to usun.
Mam podobne potwierdzenia,jezeli masz obawy to jej napisz ze wyslesz po zaksiegowaniu pieniedzy na koncie,jutro w poludnie powinnas juz miec to do wieczora zdazysz jej paczke wyslac.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-18 00:43 przez CzerwoneUsta.

faktycznie całe dane wyglądają jak dopisane w jakimś programie, te dziwne zamazania mogą być zrobione przez rozdzielczość, mimo wszystko nie wysyłałabym rzeczy dopóki nie miałabym kasy na koncie :) swoją drogą nie mam konta w pko i nie wiem jak wyglądają ich potwierdzenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-18 00:43 przez MoniqueJulie.

dziewczyny jednak miałam rację i to potwierdzenie przelewu było podrobione, czekałam na przelew 3 dni i nie doszedł, co mam w takim razie zrobić? zgłosić to że chciała ode mnie wyłudzić towar na podrobione potwierdzenie ? czy zostawić to i dać sobie spokój...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-19 12:56 przez breakmeup.

nie wyslac jej i tyle w banku nie am na koncie to mozna zawsze sie z nim skontaktowac to jest chyba obowiazek zeby to wyjasnic!

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Kasa nie przyszła na konto, ale jeszcze bym poczekała i napisała tej kupującej, że czekasz na potwierdzenia wpłaty na koncie do tego i tego dnia.
Jeśli jednak okaże się, że żadnej wpłaty nie było, a potwierdzenie jest sfingowane, to ja bym od razu na policję takie coś.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.136

Wg mnie najlepiej napisz do niej ze podejrzewasz ze potwierdzenie jest podrobione , zresztą po 3 dniach jak ci przelew nie doszedł to juz wszystko tłumaczy - daj jej do zrozumienia ze oszukała i ze zgłosisz to na policje , niech wie ze nie jest bezkarna bo takie rzeczy trzeba tępić bo juz pewnie wiele osób sie nabrało na takie "lewe" potwierdzenia

Cytat
malmie
Kasa nie przyszła na konto, ale jeszcze bym poczekała i napisała tej kupującej, że czekasz na potwierdzenia wpłaty na koncie do tego i tego dnia.
Jeśli jednak okaże się, że żadnej wpłaty nie było, a potwierdzenie jest sfingowane, to ja bym od razu na policję takie coś.
Jw.

odpisałam jej że wpłaty nie ma i że podejrzewam że podrobiła potwierdzenie, odpisała mi :" że mam jej zwrócić pieniądze"....


co za ciężki przypadek....

Cytat
breakmeup
odpisałam jej że wpłaty nie ma i że podejrzewam że podrobiła potwierdzenie, odpisała mi :" że mam jej zwrócić pieniądze"....


co za ciężki przypadek....

Olej :) nie ma wpłaty, nie ma paczki. A ona to się może pluć ile chce.

napisz jej - najpierw je wpłać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co teraz?