Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

transportery taśmowe

27 minut temu

sklep detailingowy

55 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

dzisiaj o 8:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 89
Ostrzeżenia: 1/5

Zła cena a sprzedaz/kupno

07 mar 2014 - 11:07:34

mam taki problem, bowiem zgłosilam to do szafy ale prosze was o porade.
Dzis wystawialam nowy towar, pomylilam sie i zamiast ceny 100, wystawilam 10 zl, dziewczyna od razu kupila trampki . na str przedmiotu pisalo [PRZED ZAKUPEM PROSZE O KONTAKT.]
towar sprzedaje na kilku portalach i nie zawszem mam czas aby usunac.
dziewczyna kupila napisala od razu jaki rozmiar, a gdy napisalam ze pomylka w cenie i ze oczywiscie moge sprzedac taniej , ale nie za 10 zl, zaczela mnie straszyc ze zglosi to do szafy i ze to moja wina. Wkoncu ja zglosilam sprawe i napisalam dla szafy, ze zawsze prosze o kontakt, ale ona tego nie zrobila i ze zla cena. Bezczelna osoba wykorzystala pomylke i od razu klinela i nalegala na sprzedaz. za cene z 10 z wysylka 24 zl. osoba nie jest tutaj nowa, dobrze wie jakie sa ceny,wykorzystala to. Moim zdaniem jest bardzooo nie uczciwa, wykorzystujac taka sytuacje, co wy na to? jaka bedzie decyzja szafy, wyslalam obszerne zgloszenie oraz archiwum rozmowy.

Zła cena a sprzedaz/kupno

07 mar 2014 - 11:12:23

czym sie przejmujesz? napisalas pomylka i nie sprzedajesz,zrozumie nie zrozumie..administracja moze ci konto zablokuje na tydzien ale to kara;) i tyle,nie rob z siebie ofiary i sprzedawaj bo za tyle to bys mogla oddac;)

zweryfikowana
Posty: 720
Ostrzeżenia: 1/5

Zła cena a sprzedaz/kupno

07 mar 2014 - 11:12:36

Ale to twoj blad, jak na all bys wystawila i ktos by kupil to co? Na tym portalu nie piszesz ,,przed kupnem prosze o kontakt,, ;)

Zła cena a sprzedaz/kupno

07 mar 2014 - 11:12:42

wiesz co nie wiem jaka będzie decyzja szafy, ale kiedyś czytałam orzeczenie sądowe w podobnej sprawie i sąd przychylił się do sprzedającego ( chodziło o oczywistą pomyłkę w cenie), a nawet uznał że kupujący starał się nie uczciwe wykorzystać sytuację.

Zła cena a sprzedaz/kupno

07 mar 2014 - 11:13:50

no to plama, prawo jest po jej stronie : /

zweryfikowana
Posty: 89
Ostrzeżenia: 1/5

Zła cena a sprzedaz/kupno

07 mar 2014 - 11:14:57

ona chce nie uczciwie wykorzystac sytaucje, ale na allegro nie piszesz .. ze przed zakupem prosisz o kontakt... a tutaj dziewczyny pisza ja tez pisze, bo prowizja duza, a czasem jest tak iz brak towaru, i szafa zwraca prowizje, na str przedmiotu bylo i prosze o taki kontakt
rozumiem roznica np 10 zl, ale ona specjalnie kupila , dobrze wie ile takie buty sa warte



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-07 11:16 przez kinga_1900.

Zła cena a sprzedaz/kupno

07 mar 2014 - 11:15:28

skoro to trampki to ja też bym pomyślała, że kosztują 10 zł zwłaszcza jak cena przesyłki jest tak wysoka. wina jest Twoja, w końcu nie wymagajmy od kupujących żeby pisali do każdego sprzedawcy czy aby na pewno dana rzecz tyle kosztuje.
pewnie będziesz miała zablokowane konto i tyle.

Zła cena a sprzedaz/kupno

07 mar 2014 - 11:15:52

prawo jest zawsze po str sprzedajacego zwlaszcza ze-ma 10di na odstapienie od umowy
2-nie przelala jej zadnej kasy nie dostala danych do przelewu wiec rzecz w ogole nie nalezy do niej i nie ma do niej praw

Zła cena a sprzedaz/kupno

07 mar 2014 - 11:16:17

Nie obarczaj winą kupującej "bezczelna, wykorzystała pomyłkę". Po prostu widziała okazję (skad miala wiedzieć, ze wpisana cena jest pomylką).
Po takiej niefortunnej sporzedazy Ty powinnaś ją grzecznie przeprosić i anulować sprzedaż, a ona powinna te grzeczne przeprosiny przyjąć i odstąpić od dalszych kroków.
Tak zrobiliby normalni LUDZIE, nie przekupy.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Zła cena a sprzedaz/kupno

07 mar 2014 - 11:16:20

Jeśli nie dogadasz się z kupującą to Twoja strata, uważam, że powinnaś dokończyć transakcję, takie moje zdanie.

Zła cena a sprzedaz/kupno

07 mar 2014 - 11:17:14

Wykorzystała czy nie, trzeba sprawdzać co się wpisuje. To twoja nieuwaga, więc moim zdaniem powinnaś jej sprzedać. Opis jest fakultatywny, to znaczy ona nie musi go czytać, jeśli ją to nie interesuje i po prostu kupić - wtedy łączy was umowa.

zweryfikowana
Posty: 89
Ostrzeżenia: 1/5

Zła cena a sprzedaz/kupno

07 mar 2014 - 11:17:49

trampki, a trapmki ze złotym zamkiem jest chyba roznica
o to chodzi ze nawet przed zakupem nie zapytala czy jest jej rozmiar... bym zrozumiala gdyby np napisala czy jest rozmiar 36 a ja jej odp ze jest a ona klinela, a tutaj zadnego kontaktu i klika i zada sprzedazy. zawsze gdy dziewczyny kupowaly bez kontaktu a tego rozmiaru nie bylo, zglaszalam do szafy i zawsze dostawalam zwrot prowizji, bo prosze o kontakt przed zakupem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-07 11:20 przez kinga_1900.

Zła cena a sprzedaz/kupno

07 mar 2014 - 11:19:44

A dlaczego aż 24 zł za przesyłkę?

Teraz doczytałam, że z wysyłką.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-07 11:21 przez AlladynM.

zweryfikowana
Posty: 89
Ostrzeżenia: 1/5

Zła cena a sprzedaz/kupno

07 mar 2014 - 11:20:59

wysylka kurierska 14 zl, a buty 10 zl byly, zamist 100, tak by bylo 114

Zła cena a sprzedaz/kupno

07 mar 2014 - 11:22:24

ja bym nie sprzedała za tyle, najwyżej dostaniesz negatywa od niej, lepszy negatyw niz strata butow za grosze.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Śmieszne historyjki, proszę o głosy :)