Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

centro reklamacja

25 lut 2014 - 23:15:22

Mam pytanie:) Kupiłam zimowe buty w centro gdzieś w listopadzie. W centro jest 2 lata gwarancji przynajmniej tak mnie zawsze zapewniają. Buty po miesiącu zaczęły się rozklejać, nie jakoś bardzo zauważalnie, ale na czubku i trochę z boku odchodzi podeszwa. Na początku troszkę olałam sprawę, bo nie miałabym w czym chodzić, ale paragon poszukałam w razie w:) Wkurzyłam się jak mi któregoś dnia buty tak przemokły, że odmroziłam palce u stóp miałam odmrożenia IIgo stopnia;/ Powiedzcie mi czy mi uznają reklamację? Reklamował ktoś tam buty? Zwracają kasę? Przyznam się, ze spodobały mi się tam buty i fajnie byłoby sobie je wymienić. Buty nie nadają się do chodzenia napewno już. Nie chciałabym, zeby mi je skleili i oddali, bo ten klej ciągnie się jak guma więc i tak to dziękuję bardzo;/ Wiem, ze w deichmannie z miejsca za rozklejone buty oddają kasę i nie ma problemu. Jak to jest w centro? warto reklamować czy tak naprawdę ta reklamacja co tak zapewniają to pic na wodę? Powiem szczerze, ze ja tam często buty kupuję i to pierwszy taki felerny zakup.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-25 23:17 przez Magduss.

centro reklamacja

25 lut 2014 - 23:18:58

.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-26 10:13 przez maccadamy.

centro reklamacja

25 lut 2014 - 23:20:53

No wow! Wiesz jak znajdę czas to oczywiście pójdę, ale narazie nie mam kiedy i pytam z ciekawości
Tak mam i pudełko i paragon i buty też...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-25 23:21 przez Magduss.

centro reklamacja

25 lut 2014 - 23:23:02

ja reklamowalam buty w centro. kupilam szpilki i tez mi sie cale porozklejaly. nie uznali mi reklamacji ale napisalam odwolanie i zostalo rozpatrzone pozytywnie. moglam sobie wybrac inne buty w tej samej cenie lub drozsze i doplacic.

centro reklamacja

25 lut 2014 - 23:34:43

Cytat
anita19867
ja reklamowalam buty w centro. kupilam szpilki i tez mi sie cale porozklejaly. nie uznali mi reklamacji ale napisalam odwolanie i zostalo rozpatrzone pozytywnie. moglam sobie wybrac inne buty w tej samej cenie lub drozsze i doplacic.
Nie chciałabym zeby mi je naprawiali, bo to bez sensu zaraz i tak się rozkleją...3ci raz dopiero będę coś reklamować, ale do tej pory mi uznawali w innych sklepach. Jak się odwoływałaś? w sklepie jakoś? zielona jestem w tej kwestii a wolałabym wiedzieć jakby nie uznali.

centro reklamacja

25 lut 2014 - 23:41:56

Od kiedy do reklamowania butów trzeba mieć pudełko? Nie prawda.
Nie wiem, jak to wygląda w centro, ale z doświadczenia (praca w salonie obuwniczym) wiem, że jeśli chodzi o reklamację, to w pierwszej kolejności naprawiają buty (wiadomo, żeby nie tracić). Każdą wadę można reklamować 3 razy, dopiero za 4 zwracają pieniądze/wymieniają na inne. Oczywiście każda firma podchodzi do tego inaczej, jak już ktoś wspomniał, w Deichmannie zwracają pieniądze od ręki.
Skoro buty się rozklejają, to ewidentnie jest wada obuwia i nawet po sklejeniu problem będzie wracał (np. w innych miejscach).
Ciekawa jestem rozwiązania sprawy, bo sama u nich kupiłam buty jakiś czas temu.

centro reklamacja

25 lut 2014 - 23:49:51

Ja często kupuję i pierwszy raz mi się zdarza. No własnie ja dlatego niechce zeby naprawili, bo wiem, ze i tak się pewnie rozwalą;/ Jak znajdę chwilę to podjadę zapytam o reklamację to dam znać...
Własnie w deichmannie mój narzeczony rok temu reklamował rozklejone buty i pani wzieła je oglądnęła po czym zapytała "to jak chce pan wziąć nowe czy mam oddać pieniążki" nic mu się nie spodobało to dała kasę i już. Nie trzeba było czekać 2 tyg na decyzję itp...

centro reklamacja

25 lut 2014 - 23:56:24

Cytat
maccadamy
ale pudełko musisz też mieć,wiesz o tym?
Co za bzdura! Czemu wprowadzacie innych w błąd, nie mając pojęcia, o czym piszecie? Do żadnej reklamacji nie trzeba pudełka, obojętnie, czy to buty, czy drukarka, czy coś innego. Wystarczy towar i paragon.

Autorko, takie rzeczy powinno się zgłaszać do reklamacji, bo niby czemu masz tracić pieniądze przez jakiś bubel? Ja też mam stamtąd buty, chyba ze dwie pary, i trzymają się świetnie, na szczęście:)

centro reklamacja

25 lut 2014 - 23:58:05

tak w sklepie sie odwolalam. poszlam po odbior butow bo nie uznali mi reklamacji i powiedzialam ze chce napisac odwolanie.

centro reklamacja

26 lut 2014 - 00:05:51

Cytat
Monis19937
Cytat
maccadamy
ale pudełko musisz też mieć,wiesz o tym?
Co za bzdura! Czemu wprowadzacie innych w błąd, nie mając pojęcia, o czym piszecie? Do żadnej reklamacji nie trzeba pudełka, obojętnie, czy to buty, czy drukarka, czy coś innego. Wystarczy towar i paragon.

Autorko, takie rzeczy powinno się zgłaszać do reklamacji, bo niby czemu masz tracić pieniądze przez jakiś bubel? Ja też mam stamtąd buty, chyba ze dwie pary, i trzymają się świetnie, na szczęście:)

Pudełko mam choć wiem, ze nie trzeba, ale rozśmieszył mnie pierwszy komentarz...
Dobrze ze paragon znalazłam, bo zazwyczaj nie przywiązuję wagi do takich rzeczy i zazwyczaj je gdzieś gubię.
No niestety kupiłam buty te właśnie dlatego, ze łatwo marznę w nogi, a one miały kożuch gruby i wyglądały solidnie.

anita19867Jak mi nie uznają to tez napiszę odwołanie. dzięki:)

Po co mam trzymać zepsute buty jak i tak bym je wywaliła, a tak to bym sobie kupiła te co mi się podobały nie tracąc dodatkowo kasy:D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-26 00:07 przez Magduss.

centro reklamacja

26 lut 2014 - 00:12:35

ja reklamowalam tam buty ktore rowniez kupilam w listopadzie a w grudniu juz poszedl szew przy zamku i zaczely sie rozklejac. skladalam 2 razy reklamacje, pisalam odwolanie i nic, poszlam do praw konsumenta i powiedzieli ze oni sie tym zajma, ze te buty wygladaja jak nowe i ze musza uwzglednic reklamacje .. nie chcialo mi sie tyle zalatwiac w tych prawach konsumenta i sie poddalam, a zaplacilam 159 zl .. szajs.

centro reklamacja

26 lut 2014 - 00:16:23

Cytat
firmowaszafa
ja reklamowalam tam buty ktore rowniez kupilam w listopadzie a w grudniu juz poszedl szew przy zamku i zaczely sie rozklejac. skladalam 2 razy reklamacje, pisalam odwolanie i nic, poszlam do praw konsumenta i powiedzieli ze oni sie tym zajma, ze te buty wygladaja jak nowe i ze musza uwzglednic reklamacje ..
Buty wyglądają jak nowe czyli są w świetnym stanie a muszą uwzględnić reklamację...nie czaję...
Ja zapłaciłam 149 i też w grudniu mi się już rozwaliły, ale jakoś zwlekałam z ta reklamacją...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-26 00:17 przez Magduss.

centro reklamacja

26 lut 2014 - 00:19:58

Cytat
anita19867
tak w sklepie sie odwolalam. poszlam po odbior butow bo nie uznali mi reklamacji i powiedzialam ze chce napisac odwolanie.
odebrałaś buty do domu, czy napisałaś na miejscu to dowołanie? też mam problem z nieuznaną reklamacją :/

centro reklamacja

26 lut 2014 - 08:13:57

Z tym pudełkiem to mi ręcę opadły. Nie, nie trzeba.

Masz dwuletni okres na reklamację i to nie wynika z dobrej woli przedsiębiorcy tylko z ustawy.

Natomiast jeśli dodatkowo jest udzielona gwarancja, która już jest dbrowolna, to może ją kształtowac przedsiębiorca dowolnie. z reguły dwuletni okres jest śmieszny, bo obejmuje tylko te przypadki, która mogą być podciągnięte pod reklamacje. Jeśli jednak gwarancja zakresem wychodzi dalej, np. wymieniają buty również za zniszczenia mechaniczne, to muszą uznać na miejscu.

Więc się zastanów, czy masz gwarancję, czy możliwość złożenia reklamacji.

centro reklamacja

26 lut 2014 - 09:46:33

z tego co pamiętam zawsze mi mówią "na buciki z paragonem jest 2 lata gwarancji" Rozklejenie się butów to nie jest moja wina więc mam nadzieje ze problemów nie będą robić.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

CO PRZYRZĄDZIĆ?HELP