Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kradzież telefonu pomocy

23 sty 2014 - 22:12:26

moja córka wróciła do domu z płaczem ze torebka otwarta i zgubiła telefon lub ktoś w sklepie jej wyjął i teraz nie wiem czy zgłaszać na policje?czy coś zrobią?dodam że telefon po ok godzinie został wyłączony,telefon był na kartę więc pal licho ale chodzi o sam aparat,zgłaszał ktos podobną sprawę i z jakim skutkiem?

kradzież telefonu pomocy

23 sty 2014 - 22:20:52

Masz pudełko po tym telefonie? Powinien tam być nr. IMEI, czy jak to się nazywa, ja poszłabym z tym na Policję i niech wklepią ten nr. do rejestru.

Czasem przy kontrolach osobistych sprawdzają te numery w bazach, więc może kiedyś się znajdzie, chociaż szanse marne zły
Poszukaj też na tablicach i podobnych serwisach tego telefonu, a nuż tam "wypłynie".

kradzież telefonu pomocy

23 sty 2014 - 22:28:43

mam pudełko ,sprawdziłam tez logując kartę na stronie operatora i okazuje się że jest na niej -2zł czyli ktoś wykorzystał usługę KREDYT ,a jeśli włączył usługę to znaczy że gdzieś dzwonił z karty,tylko nie wiem czy jest różnica w tym że telefon został zgubiony czy skradziony ?

kradzież telefonu pomocy

23 sty 2014 - 22:36:46

Ja zgłosiłam po zgubieniu. Też ktoś zaraz wyłączył. Zgłosiłam się na policję tego samego dnia i kazano mi przyjść ponownie po 14 dniach, bo ten ktoś tyle podobno miał czasu na oddanie telefonu. Po tych 14 dniach poszłam znowu na policję, spisano moje zeznania. Po kilku dniach dostałam wiadomość, że sprawę umorzono, ale policjant, z którym rozmawiałam w dzień zgubienia, mówił, że tak właśnie się stanie, bo wtedy chyba jakby inny 'oddział' przejmuje tę sprawę, tak zrozumiałam. I po ok. 3 miesiącach od zgubienia dostałam wezwanie na komisariat - telefon się znalazł, od razu go dostałam, działał, a na nim były zdjęcia tego chama:] Telefon sprzedałam, bo miałam już nowy, a on miał podobno 'spotkanko' z prokuratorem:]

Cytat
aneta810227
mam pudełko ,sprawdziłam tez logując kartę na stronie operatora i okazuje się że jest na niej -2zł czyli ktoś wykorzystał usługę KREDYT ,a jeśli włączył usługę to znaczy że gdzieś dzwonił z karty,tylko nie wiem czy jest różnica w tym że telefon został zgubiony czy skradziony ?
Podobno jest różnica przy wymierzaniu kary - większa, jeśli ukradł. Natomiast zarówno kradzież, jak i przywłaszczenie to PRZESTĘPSTWA i nawet masz obowiązek to zgłosić.

Moja znajoma ma kogoś z rodziny czy ze znajomych, kto jest policjantem w Poznaniu i kiedy Jej syn zgubił telefon (lub Mu ukradziono), powiedział Jej, że oni się u nich w mieście czymś takim nie zajmują:/ Natomiast mnie potraktowano bardzo poważnie. Potem jeszcze moja babcia poradziła swojej znajomej, żeby też zgłosiła podobną sprawę, bo również miała taki problem, i też znaleźli. Więc wygląda na to, że to, jak do tego podejdą, nie zależy od przepisów, ale od policjantów...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-23 22:41 przez Monis19937.

kradzież telefonu pomocy

23 sty 2014 - 22:38:25

Miałam podobne sytuacje z synami, zgłaszałam na policji kradzież telefonu, też były na kartę, miały simloki, po 6 tygodniach otrzymałam za pierwszym i drugim razem informację z prokuratury o umorzeniu dochodzenia:((. Ale uważam że powinnaś zgłosić, może będziesz miała trochę więcej szczęścia

kradzież telefonu pomocy

23 sty 2014 - 22:44:04

Cytat
Elzbieta1958
po 6 tygodniach otrzymałam za pierwszym i drugim razem informację z prokuratury o umorzeniu dochodzenia:((.
Po moim przypadku widać, że to jeszcze o niczym nie przesądza;) Natomiast czasami jest tak, że choćby chcieli, to nie znajdą: jeżeli telefon został sprzedany na części, używany jest za granicą lub w ogóle nie jest używany i leży wyłączony.

kradzież telefonu pomocy

23 sty 2014 - 22:45:25

zgłoś przeciez nic nie stracisz a moze sie okazac ze jakims cudem znajdzie sie komorka

kradzież telefonu pomocy

23 sty 2014 - 22:50:12

moja siostra zgłosiła na policję gdy była pewna, że telefon jej ukradli, a nie zgubiła i wydawało się, że sprawa jest przegrana aż po jakichś 2 latach zadzwonili do niej, że go znaleźli

kradzież telefonu pomocy

24 sty 2014 - 08:30:32

dzięki dziewczyny wiec idę dziś zgłosić ,,może coś zrobią

kradzież telefonu pomocy

24 sty 2014 - 08:45:04

Zgłaszaj :): mojemu koledze znaleziono w ciągu miesiąca

kradzież telefonu pomocy

24 sty 2014 - 08:46:40

Nieważne czy został zgubiony czy skradziony.Bo jeśli był zgubiony i go ktoś znalazł to uczciwy człowiek by go oddał:zadzwonił by na jakiś numer,który widnieje w książce telefonicznej i próbował oddać.tym bardziej,że nie był rozładowany.Mój tato tak raz znalazł telefon to w ten sposób zrobiłam i oddaliśmy.

kradzież telefonu pomocy

24 sty 2014 - 09:02:04

powiedz na policji ze corka placila w sklepie i w tym czasie ktos jej wyjal z torebki nie musisz mowic ze zgubila. znajoma mojego kolegi ostatnio tak miala postawila torebke przy kasie i jakas baba jej wyjela ktora stala za nia n a szczescie sie skumala.mysle ze warto zglosic nuz sie znajdzie moze ktos bbedzie tak glupi i uzyje tej samej karty i sie telefon zaloguje

Cytat
dorotka3008
moja siostra zgłosiła na policję gdy była pewna, że telefon jej ukradli, a nie zgubiła i wydawało się, że sprawa jest przegrana aż po jakichś 2 latach zadzwonili do niej, że go znaleźli
i gdzie go znalezli?
Cytat
aneta810227
mam pudełko ,sprawdziłam tez logując kartę na stronie operatora i okazuje się że jest na niej -2zł czyli ktoś wykorzystał usługę KREDYT ,a jeśli włączył usługę to znaczy że gdzieś dzwonił z karty,tylko nie wiem czy jest różnica w tym że telefon został zgubiony czy skradziony ?
jesli faktycznie dzwonil to idz do operator popros o biling z tego telefonu a jak ci nie dadza to powiedz policji ze ten ktos korzystal i zeby zwrocili sie o biling beda mieli numer tego kogos znajda i zlodzieja



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-24 09:04 przez braks85.

kradzież telefonu pomocy

24 sty 2014 - 18:11:09

Cytat
braks85
mysle ze warto zglosic nuz sie znajdzie moze ktos bbedzie tak glupi i uzyje tej samej karty i sie telefon zaloguje
Nie musi używać tej samej karty. Każdy telefon ma swój własny numer IMEI i nieważne, z jaką kartą SIM ktoś go używa i z jakiej ona jest sieci, ten numer pozostaje taki sam i to właśnie po nim policja szuka telefonu, musi być tylko włączony.

kradzież telefonu pomocy

26 sty 2014 - 21:59:12

zgłosiłam ,pierwsze pytanie jakie usłyszałam to dlaczego moja córka ma taki drogi telefon(350zł)no szlak mnie trafił przecież teraz wszędzie już praktycznie dotykowe lub pół dotykowe,ale mniejsza z tym, z tego co mi powiedział policjant to sprawdzą monitoring w sklepie czy tam była kradzież,sprawdzą lombardy ,a jeśli chodzi o IMEI to wygląda to tak że wklepują sobie w system(na 10 lat) i sprawdzają tylko wtedy jak mają kogoś zatrzymanego to wtedy sprawdzają czy ma kradziony telefon i tyle ,wiec mówie do policjanta jeśli ja kupie kradziony telefon podaruje go mojej babci staruszce która wiadomo nigdy nie będzie zatrzymana to nigdy właściciel który zgłosił kradzież nie odzyska telefonu,
więc póki co nadzieja w monitoringu i w lombardach



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-26 22:03 przez aneta810227.

kradzież telefonu pomocy

26 sty 2014 - 23:27:06

Cytat
aneta810227
zgłosiłam ,pierwsze pytanie jakie usłyszałam to dlaczego moja córka ma taki drogi telefon(350zł)no szlak mnie trafił przecież teraz wszędzie już praktycznie dotykowe lub pół dotykowe,ale mniejsza z tym, z tego co mi powiedział policjant to sprawdzą monitoring w sklepie czy tam była kradzież,sprawdzą lombardy ,a jeśli chodzi o IMEI to wygląda to tak że wklepują sobie w system(na 10 lat) i sprawdzają tylko wtedy jak mają kogoś zatrzymanego to wtedy sprawdzają czy ma kradziony telefon i tyle ,wiec mówie do policjanta jeśli ja kupie kradziony telefon podaruje go mojej babci staruszce która wiadomo nigdy nie będzie zatrzymana to nigdy właściciel który zgłosił kradzież nie odzyska telefonu,
więc póki co nadzieja w monitoringu i w lombardach
Masakra, co za chamy! Twoja corka ma prawo nawet diamenty nosic na szyi i nikt nie ma prawa Jej tego ukrasc, a oni maja czelnosc narzekac, ze miala za drogi telefon, szczegolnie, ze to jest tak naprawde TANI telefon. Policja ma szanse namierzac telefon po numerze IMEI, a nie tylko czekac, az moze ktos zostanie zatrzymany, a skoro maja taka mozliwosc, to musza z niej korzystac, to jest przestepstwo! Mysle, ze ja na Twoim miejscu przeszlabym sie na inny komisariat, gdybym miala taka mozliwosc, albo gdzies sie starala zglosic to, ze policja nie stara sie zlapac zlodzieja, bo to jest po prostu zalosne! Chociaz ja.moj zgubilam i ktos go sobie przywlaszczyl, to nikt mi tego nie wypominal, wszyscy byli bardzo mili, jeszcze jeden policjant powiedzial, ze 'zobaczymy, co to za glupek ludziom ppodbiera telefony'. A jak juz go znalezli, to dostalam powiadomienie, ze tego typa czeka sprawa w sadzie, albo, jesli zgodzi sie bez problemow poddac karze, to po prostu prokurator mu jakas wymierzy. Nie rozumiem takiego podejscia, jak u tych policjantow od Ciebie, jest zalosne, ciekawe, czy tez by sie tak zachowali, gdyby to ich dziecku.ktos ukradl telefon;/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Torebka Prada?