Obecnie rozmawiamy o:

Montaż Klimatyzacji

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

olejowanie włosów

08 sty 2014 - 20:33:04

widziałam tu nieraz jak piszecie o olejowaniu włosów ale konkretnie nikt nie napisał jak czym kiedy? bardzo prosze o pomoc dziewczyn które uzywaja olejków jakich? co jaki czas ? w jaki sposób? Z góry dziękuje:)

olejowanie włosów

08 sty 2014 - 20:35:45

poszukaj w internetach, na blogach tego jest od zatrzęsienia, np. anwen.pl

olejowanie włosów

08 sty 2014 - 20:38:09

Olejowanie włosów oliwką dla dzieci tylko musisz dokładnie patrzeć na skład.Najlepsza jest ta z rossmana babydream.Najlepsz metoda to OMO czyli olejowanie,mycie,odżywka.Nie powinno się przy tej kuracji używać suszarki,prostownicy,lokówki itd. Najlepiej jest spać z olwiką na włosach przez całą noc.Rano wstajesz zmywasz olej i normalnie myjesz szamponem i odżywką.
Dobra jest też oliwa z oliwek,ale nie wiem która :)

olejowanie włosów

08 sty 2014 - 20:39:48

ja olejowalam wlosy olejkiem z rosmana teraz olejuje je olejkiem kokosowym ale tylko koncowki! 2-3 razy w tygodniu smaruje koncow i ide spac to tyle :)
rowniez raz na tydzien nakladam na nie maseczke z siemienia lnianego _2 lyzki na 2 szklanki wody pogotowac 10 min) nakladam na wlosy zawijam w folie recznik i trzymam godzine.polecam tez olejek sesa :)
http://www.anwen.pl/2013/09/rozne-sposoby-olejowania-wosow-i-nowa.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-08 20:41 przez braks85.

olejowanie włosów

08 sty 2014 - 21:31:58

nakładac na same włosy czy skóre tez? ile tej oliwki? czyli nalozyc oliwke worek i pod recznik cała noc? jaki szampon polecacie i odzywke po tym, stosowac?:)

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

olejowanie włosów

08 sty 2014 - 21:38:12

Metodą prób i błędów dojdziesz do odpowiedniej dla Ciebie metody. Zacznij od zorientowania się jak bardzo porowate masz włosy, a potem dobierz odpowiednio nasycony do nich olej [w skrócie jedno- i wielonienasycone są do włosów średnio lub wysoko porowatych, zaś nasycone do włosów nisko porowatych].

Jak dobierzesz olej możesz kłaść sam na suche włosy lub zrobić maseczkę z oleju, maski, odżywki czy jakiejś domowej roboty papki - pomysły w internetach. Trzymasz niby minimum godzinę, ale i tak najlepiej jest trzymać całą noc lub cały dzień, zależnie od trybu życia i od tego o jakiej porze dnia myjesz włosy.

Najlepiej nakładać olej na całej długości włosa łącznie ze skalpem, ale trzeba uważać, bo olej może obciążać włosy i wcieranie go w skórę głowy może [choć nie musi] powodować zwiększone wypadanie włosów.

No i nie wiem co jeszcze, w sumie żadna filozofia.

olejowanie włosów

08 sty 2014 - 21:58:49

Niemal każdy olej na włosy jest dobry.
Jak często? Jeśli masz przetłuszczające się włosy, to jak najrzadziej, gdyż za bardzo obciąży Ci włosy. Jeśli masz suche, to w zależności od potrzeb, ale 2 razy w tygodniu byłoby optymalnie.
Czym? Oliwki dla dzieci owszem, ale są też lesze specyfiki. Nad wszystkimi góruje olejek arganowy, ma niezwykle dużo witaminy E. Poza tym polecam olejek rycynowy, oliwę z oliwek wymieszaną z żółtkiem (to już jako maseczka), olejek różany, jedwab w płynie.
Jeśli chodzi o stosowanie: jak najmniej obciąża włosy wcieranie w same końcówki, które z reszta najbardziej tego potrzebują. Wcieranie w całe włosy i skórę głosy jest najlepsze, ale ten efekt obciążenia może być jednak widoczny (w zależności od rodzaju i porowatości włosów). Można stosować to jako maseczkę, owijać włosy folią i ręcznikiem, albo po prostu, wziąć niewielką ilość, nałożyć na włosy i iść spać/chodzić tak po domu. Jeśli nałożysz np olejek arganowy w ilości kilu kropel na same końcówki, nic nie stoi na przeszkodzie, by nie zmywając go chodzić tak w ciągu dnia.
Poza tym polecam odżywki bezsilikonowe, żel lniany (z siemienia lnianego), miód.
Jeśli chodzi o źródło wiedzy, osobiście polecam blog idaliablog.com, dziewczyna ma wielką wiedzę i robi sama na sobie doświadczenia.

olejowanie włosów

08 sty 2014 - 22:30:50

matra dobry wywód, chociaż nie każdemu służy długie chodzenie z olejem - wysokoporowate szybciej chłoną olej i spokojnie wystarczą 3h, kiedy ja noszę dłużej niż te 3h to potem mam dziwne i nieprzyjemne włosy.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

olejowanie włosów

09 sty 2014 - 05:26:16

Ja też mam wysokoporowane i moje włosy uwielbiają olej lniany. Mogę go nosić cały dzień i całą noc i nic im nie jest. Natomiast co do przetłuszczania się - w moim przypadku pudło - u mnie olejowanie lekko zniwelowało ten problem, zwłaszcza jak olejowałam tak raz, czasem dwa razy w tygodniu - mogłam nie myć włosów przez trzy dni, a normalnie myję co drugi dzień, czasem wręcz ratując się suchym szamponem..

Także jak pisałam - najlepiej metodą próbo i błędów.

olejowanie włosów

14 kwi 2014 - 12:15:39

Chciałabym zacząć olejować włosy, ale mam jeden problem. Skąd mam wiedzieć, jak bardzo porowate są moje włosy?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nowe buty-plamy-pomóżcie...