Obecnie rozmawiamy o:

Hiszpania

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam, mam śliczny biały płaszczyk na którym jest brzydka plama z grzejnika (po praniu za długo schnął na grzejącym się grzejniku, przy którym mi się przysnęło i po prostu troszkę się przypalił - bardziej od strony podszewki, natomiast z drugiej strony jest trochę żółty, a na białym płaszczyku to niestety widać. Tak, wiem, nie powinnam go tam wieszać - powinien sam schnąć swoim tempem). Wiecie może jak to usunąć? Bardzo proszę o porady, dziękuję :)

zweryfikowana
Posty: 2.406
Ostrzeżenia: 3/5

może spróbuj zafarbować proszkiem? gdzieś kiedyś mi wpadły w oko takie proszki do wybielania. Podobno usuwają żółte plamy. Jednak nie mam pewności czy na przypalenie da radę.

Moze Vanish pomoze, tylko nie zamaczaj dlugo bo moze Ci troszke wyblaknąc

sprobuj odplamiaczem, najlepiej Ariel. jak nie pomoże zafarbuj go białą farbą

Biała farba? Gdzie to można kupić i jak się używa? Tak samo jak barwniki do tkanin?

Nie wiem, czy odplamiacz coś da na przypaloną tkaninę. Wg mnie nic nie da się zrobić.

Cytat
27anita89
Biała farba? Gdzie to można kupić i jak się używa? Tak samo jak barwniki do tkanin?

chodziło mi o biały barwnik :)

Przypalenie z grzejnika niestety nie zejdzie, zżółkły włókna tkaniny (pewnie płaszczyk ma w składzie wełnę), tego nic nie usunie.
Nie traktuj tylko żadna bielinką, bo zżółknie jeszcze bardziej.

A jak myślicie, pralnia chemiczna coś w tym przypadku pomoże?

Cytat
taran
Nie wiem, czy odplamiacz coś da na przypaloną tkaninę. Wg mnie nic nie da się zrobić.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Najlepsze tabletki na porost włosów?