Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

sklep detailingowy

6 minut temu

kosmetyki samochodowe

51 minut temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 gru 2013 - 09:17:03

fajneubrania.no.widzisz.a.mi.policja.pomogła;)
Nie.mam.żadnego.interesu.w.tym.aby.zachwalać.działania.policji.ale
chcę.uświadomić.oszukanym.dziewczynom.że.w.razie.oszustwa.mają
szanse.na.odzyskanie.pieniędzy.właśnie.dzięki.policji.
A.to.że.Ty.spotkałaś.się.z.niekompetentnymi.policjantami.to.tylko
mogę.Ci.współczuć:(

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 gru 2013 - 09:44:13

Bardzo dobrze, że założyłaś taki wątek. Ja też podzielę się moją sytuacją, jest trochę inna ale może komuś się przyda.
Na znanym portalu aukcyjnym kupiłam kurtkę, z przesyłką z USA. koszt całkowity wyniósł ponad 300 zł. Czas oczekiwania podany na aukcji był do miesiąca, więc czekałam. Przelew wykonany przez payu. Po półtorej miesiąca bez przesyłki skontaktowałam się ze sprzedającym który przeprosił i wyjaśnił że przesyłki utknęły na granicy i przez to opóźnienie ale już na dniach powinnam się jej spodziewać. Czekałam dalej, po 2 miesiącach napisałam do sprzedającego że nadal nie mam przesyłki i że chcę w takim razie zrezygnować z zakupu i proszę o zwrot pieniędzy. Wtedy dostałam odpowiedź że hurtownia się spóźniła z dostawą i że wczoraj przesyłkę wysłano - jak widać pogubił się w tłumaczeniach.
zgłosiłam sprawę do administracji, zablokowali sprzedającemu konto a mi polecili udać się na policję.
Wydrukowałam wszystkie wymienione maile, potwierdzenie przelewu, skan aukcji i udałam się na komisariat. przyjęto mnie bardzo mile, spisano zeznania i powiedziano że odezwą się jak coś ustalą. pierwszy telefon dostałam po dwóch dniach, informowali o tym, że oszust został namierzony. po około tygodniu pan policjant zadzwonił powiedzieć że bardzo dużo zgłoszeń napłynęło na tego sprzedawce z całej PL i że oszukał ludzi na ponad 10 000 zł! Powiedział mi też że jutro sprzedawca zostanie wezwany na przesłuchanie. Po kilku kolejnych dniach policjant znów zadzwonił i kazał sprawdzić konto, pieniążki były z powrotem.
Nieuczciwy sprzedawca tak wystraszył się policji i przesłuchania że od razu zwrócił wszystkie pieniądze oszukanym.

Dodam też że pochodzę z bardzo małej mieściny i myślałam że miejscowa policja oleje sprawę lub nie będzie umiała się nią zająć. Na szczęście się pomyliłam.

Także dziewczyny! Zgłaszajcie każde oszustwo! Nawet jeśli kwota jest niewielka, to co nieuczciwe zawsze takie będzie. :)

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 gru 2013 - 09:45:25

Dziewczyny, pracuję na Komisariacie i wiem, że czasami możecie trafić na policjanta, któremu najzwyczajniej w świecie nie chce się przyjąć od was zawiadomienia i będzie próbował was, potocznie rzecz ujmując, spławić - w każdym zawodzie traficie na takich leni i partaczy, ale nie możecie się poddawać po czymś takim. W takiej sytuacji najlepiej jest poprosić o rozmowę z Komendantem - jeśli policjant oświadcza, że komendanta nie ma, wtedy spisać stopień, imię i nazwisko funkcjonariusza, który tak was potraktował i jechać do komórki nadrzędnej nad komisariatem/posterunkiem, w którym chciałyście zgłosić oszustwo - w przypadku posterunku będzie to komisariat, w przypadku komisariatu będzie to komenda miejska, rejonowa lub powiatowa. Tam dyżurnemu należy przestawić sytuację, wyjaśnić, że policjant z podległej im komórki odmówił przyjęcia zawiadomienia - najlepiej powtórzyć cała rozmowę z tamtym policjantem. W każdej komendzie jest też telefon "15 minut", którym możecie się skontaktować z komendantem powiatowym, rejonowym lub miejskim, jeśli dyżurny każe wam czekać na zgłoszenie sprawy dłużej, niż 15 minut. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć Wam, że taki leniwy policjant zostanie za swoje zachowanie pociągnięty do odpowiedzialności, a wasze zgłoszenie zostanie przyjęte do prowadzenia.

zweryfikowana
Posty: 600
Ostrzeżenia: 1/5

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

31 sty 2014 - 21:30:15

Ja właśnie ostatnio zostałam oszukana na all na ponad 200 zł. I właśnie wybieram się z tym na policję. Szczególnie, że już trzeci raz zostałam naciągnieta na tym portalu w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Dwie pozostałe sytuacje były takie, że towar był wybrakowany i że dostałam podróbę rzeczy opisanej jako oryginalna. Tamte dwie sytuacje olałam ale teraz nie popuszczę. Mam całą korespondencję z gówniarzem (konto Junior) i nie zawaham się jej użyć :)
Wikijaja bardzo dobrze, że założyłaś ten wątek!

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

31 sty 2014 - 21:33:05

helly do dzieła! :)

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

31 sty 2014 - 22:50:20

Zdecydowanie najlepszy poradnik :)

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

22 lut 2014 - 22:20:17

Ja zostalam oszukana na kwote 10 zl plus 9 przesylka. Strasznie jestem wsciekla ze mnie oszukala, jednak waham sie czy pojsc na policje, bo to niewielka kwota.

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

22 lut 2014 - 22:33:20

Bardzo przydatny wątek! :) niestety nie wszędzie są tacy policjanci, ale masz rację, zawsze trzeba walczyć o swoje.

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

23 lut 2014 - 11:43:01

Cytat
humavitz
Ja zostalam oszukana na kwote 10 zl plus 9 przesylka. Strasznie jestem wsciekla ze mnie oszukala, jednak waham sie czy pojsc na policje, bo to niewielka kwota.
Mój komendant powiedział mi, że mieli kiedyś sprawę o 1zł. Chodziło bardziej o zasadę niż o zwrot kasy, ale oszust musiał oddać i jeszcze ponieś inne koszty, bo sprawa trafiła do sądu.
Twoje 19zł może być jednym z wielu, a wtedy sprawa wygląda już inaczej :)

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

26 mar 2014 - 00:00:35

Tak sobie czytam... i fajny watek założyłas! Ja tez kiedys zostałam oszukana, na kwote chyba 40-48zł, ale własnie wstydziłam sie isc na policje. Powiedzcie mi dziewczyny czy to wypada wnieśc taką sprawe po 3 latach? Niewiem moze nawet tyle nie mineło.... wiem ze powinnam zrobic to wtedy, ale... nie zrobiłam, a juz teraz wychodzę z założenia że OSZUŚCI-TO SZKODNIKI, A SZKODNIKI TRZEBA TĘPIC :)

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

26 mar 2014 - 13:06:34

Cytat
asiutek82
Tak sobie czytam... i fajny watek założyłas! Ja tez kiedys zostałam oszukana, na kwote chyba 40-48zł, ale własnie wstydziłam sie isc na policje. Powiedzcie mi dziewczyny czy to wypada wnieśc taką sprawe po 3 latach? Niewiem moze nawet tyle nie mineło.... wiem ze powinnam zrobic to wtedy, ale... nie zrobiłam, a juz teraz wychodzę z założenia że OSZUŚCI-TO SZKODNIKI, A SZKODNIKI TRZEBA TĘPIC :)
Nie wiem, czy jeszcze twoja sprawa jest aktualna, na tym się nie znam. Zawsze możesz iść i zapytać w informacji na komisariacie :)

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

30 mar 2014 - 18:11:12

ja kupiłam rzecz 5 dni temu teraz kontakt się urwał poczekam jeszcze tydzień i również zgłaszam sprawę :)

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

30 mar 2014 - 23:38:50

CipoBax poczekaj jeszcze, a jak odpowiedni czas minie, to najpierw zgłoś administracji - będziesz miała dodatkowy dowód w postaci decyzji administracji oraz ewentualnie zablokują oszustkę, aby inne dziewczyny nie miały problemów :)

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

17 kwi 2014 - 16:34:12

zgłosiłam administracji, bo minął już prawie miesiąc zablokowali ją na 60 dni i polecili bym poszła na policje, dziś się tam udałam, ale nikt ode mnie nie spisał żadnych zeznań dali tylko wzór "zawiadomienia o przestępstwie" i kazali wysłać na własnym przykładzie do prokuratury w miejscowości oszustki.. czy tak powinno być?

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

21 kwi 2014 - 16:48:55

Ja również zostałam oszukana. Właśnie dostrzegłam, że osoba przez którą zostałam oszukana wypowiadała się w tym wątku, pisząc, że trzeba walczyć i nie odpuszczać. Tak też zrobię w tej sprawie.
justyna9912- będę walczyć!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaki czytnik ebooków kupić?:)