Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 lis 2013 - 20:05:43

Ze względu na coraz więcej pytań kierowanych do mnie przez oszukane szafiarki, postanowiłam założyć wątek i oficjalnie powiadomić wszystkie zainteresowane osoby o sposobie walki z oszustkami.

Sama zostałam oszukana, odzyskałam zakupione rzeczy i pochwaliłam się tym w wątku „Nie bójmy się Policji”.
Mam nadzieję, że ten krótki instruktaż pomoże oszukanym dziewczynom podjąć odpowiednią decyzję.

Proszę również wszystkie inne szafiarki, które miały do czynienia z oszustkami i poradziły sobie, aby również wpisywały swoje cenne rady, by szafiarki miały pewność, że oszustwo internetowe jest przestępstwem i należy z nim walczyć.

Moja historia zaczyna się jak wiele innych, kupiłam rzecz, zapłaciłam i przesyłki nie otrzymałam.
Za nim udałam się na policję, próbowałam przez dwa tygodnie kontaktować się z szafiarką, jednakże kontakt od momentu dokonania przelewu urwał się całkowicie.
Zapłaciłam za bluzeczki tylko 38zł, ale dla mnie każdy grosz się liczy, więc nie pozwoliłam na to, aby jakaś szafiarka- oszustka wzbogaciła się okradając mnie.
Zgłosiłam sprawę do administracji, w między czasie zaczęły pojawiać się na koncie szafiarki negatywne komentarze od innych oszukanych.
Administracja poradziła mi, abym sprawę zgłosiła na policję, gdyż na szafiarkę napływają coraz to nowe zgłoszenia od innych.
Tak też uczyniłam.
Wydrukowałam wszystko co mogło być dowodem w sprawie.
- dowód dokonania przelewu
- decyzję administracji
- dowód dokonania transakcji
- wszelkie rozmowy i ustalenia z szafiarką

Z tym wszystkim i z pozytywnym nastawieniem udałam się na policję.
Na policji, przyjęto mnie bardzo profesjonalnie. Nikt się nie śmiał (oprócz mnie samej :), nikt mi nie powiedział, że to moja wina, bo kupuje przez internet, nikt nie potraktował mnie lekceważąco.
Spisano protokół i powiedziano mi, że będą się ze mną kontaktować telefonicznie aby informować mnie o postępach w sprawie.
Pierwszy telefon dostałam ok. 2tyg, po zgłoszeniu. Powiadomiono mnie, że do mojej szafiarki udał się dzielnicowy z jej rejonu. Ona przedstawiła mu sfałszowany dowód nadania przesyłki – wiem, że sfałszowany, bo ten sam dowód wysłała mi. Sprawdziłam numery i okazało się, że pokazała dowód wysłania przesyłki miesiąc wcześniej niż ja u niej kupiłam.
Oczywiście udałam się znowu na komisariat, aby sprostować tą wiadomość. Wydrukowałam ze strony śledzenia przesyłek informację o numerze, który podała szafiarka.
Policja podjęła następne kroki – przekazała sprawę do prokuratury odpowiedniej do miejsca zamieszkania szafiarki.
Moja szafiarka od momentu, kiedy odwiedził ją dzielnicowy stale się ze mną kontaktowała. Próbowała różnych form obrony – głównie atak i straszenie. Ale ja się nie ugięłam, bo wiedziałam, że mam rację i nie popuszczę.
Dokładnie 3miesiące od kliknięcia na „kup teraz” otrzymałam zakupione rzeczy. Mogłam pieniądze, ale wybrałam rzeczy.
Bez pomocy policji, nic nie odzyskałabym. Przepadłoby moje 38zł, a szafiarka cieszyłaby się że znowu jej się upiekło.

Dziewczyny nie bójcie się iść na policję, tam naprawdę nie gryzą!
Przygotujcie się do tej wizyty, zabierzcie wszelkie dowody potwierdzające oszustwo, a na pewno Was nie odeślą z kwitkiem.
Jeżeli jednak, trafiłybyście na takich policjantów, to idźcie wyżej, do komendanta!!!

Również inne oszustwa internetowe, dokonane na portalach, na których nie rejestruje się transakcji, jak np TABLICA należy zgłaszać na policję. Zawsze macie jakieś dowody: Treść wiadomości, dokonanie przelewu itp.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-31 22:52 przez wikijaja.

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 lis 2013 - 20:12:27

Ja na szczęście jeszcze nie miała takiej sytuacji, ale cieszę się, że Tobie się udało, no i też bardzo przydatny poradnik dla innych dziewczyn, czy też na przyszłość :).

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 lis 2013 - 20:12:45

dzięki dobra duszyczko :)

zweryfikowana
Posty: 1.605
Ostrzeżenia: 1/5

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 lis 2013 - 20:18:06

wszystko fajnie jeśli nie ma się takich policjantów jak w mojej okolicy :(

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 lis 2013 - 20:24:29

Brawo, trzeba działać!
Każdą oszukaną namawiam na podjęcie kroków, nie bójcie się policjantów, ich reakcji, bo to zwykli ludzie, którzy także pracują i znają wartość pieniądza.
Tylko tak, jak Autorka pisze - udajcie się od razu z dowodami, to zaoszczędzi wam biegania. Potem zwykle wszystko rozgrywa się telefonicznie. U autorki dzielnicowy oszustki sam ją odwiedził, ale zwykle najpierw policja dzwoni do podejrzanej. Często tylko ten jeden telefon skutkuje. :)

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 lis 2013 - 20:34:35

ja też tak uwazam niech oszuka taka osoba 100 osób na 10 zł , a ludzie nie zglaszają bo to tylko 10 zł, a przecież nie o to tutaj chodzi.
Ja również miałam sytuacje gdzie nie odpuściłam i też otrzymałam należne mi pieniądze.

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 lis 2013 - 20:44:19

Bardzo dobrze, z takimi oszustkami nie ma co się patyczkować:)

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 lis 2013 - 20:46:26

Chciałabym aby ten wątek trafił do tych najbardziej potrzebujących - w końcu w takim celu go napisałam :)

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 lis 2013 - 20:56:28

przydatny wątek. podoba mi się ;)
warto działać i nie dać się !

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 lis 2013 - 21:11:55

Dziewczyny, nie tylko transakcje rejestrowane przez portale sprzedażowe, są pod ochroną. Również na innych stronach, gdzie dokonujemy kupna bez rejestracji, mamy ochronę. Jest nią policja!
Zawsze mamy dowody w postaci rozmowy - no chyba, że rozmowa jest przez telefon. Mamy dowód dokonania przelewu. Te dwa dowody są wystarczające, aby udowodnić komuś oszustwo!

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 lis 2013 - 21:19:19

możemy być dumne z Ciebie:)dobrze że nie odpusciłaś ...

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 lis 2013 - 21:35:48

Szkoda, że tak mało szafiarek zagląda do tego wątku :( Za chwilę na pewno pojawią się nowe wątki pt: "Zostałam oszukana - co robić?"

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 lis 2013 - 21:39:31

Cytat
wikijaja
Szkoda, że tak mało szafiarek zagląda do tego wątku :( Za chwilę na pewno pojawią się nowe wątki pt: "Zostałam oszukana - co robić?"

Tego nie da się wyeliminować, bo jak ktoś zostaje oszukany to często emocje biorą górę i w porywie się działa, myśli jakby wyłączone. Refleksja dopiero po pewnym czasie przychodzi.

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 lis 2013 - 21:43:03

Masz rację malmie.
Stale dostaję zapytania od oszukanych szafiarek. Chcą wiedzieć jak wygląda załatwianie sprawy na policji, dlatego postanowiłam założyć ten wątek. Gdy znowu dostanę jakąś wiadomość z zapytaniem, podam linka do tego wątku, przynajmniej nie będę musiała kilka razy w tygodniu opisywać swojej przygody z oszustką :)

KRÓTKI PORADNIK -WIZYTA NA POLICJI -

15 lis 2013 - 22:30:51

Fajnie wikijaja. Też wygrałam przez policję na zabójcza kwotę 56 zł! Dałam radę. Dziewczyna mi groziła i mnie wyzywała okropnie, a ja jej maila czytaałam i do kosza... Trwało to ok pół roku, gdyż dzielnicowy chciał to załatwić polubownie (kolega rodziny), ale napisałam bezpośrednio do niego pismo, że ma iśc natychmiast do policja. Kobieta ma ponad 30 lat i chyba wie, co to sa umowy cywilnoprawne i oszustwa. Od razu prokurator wziął ją w obroty (z tego co mi mówił przez telefon oszukała ok 50 osób, z czego dwie na ponad 300 zł noi przestępstwo). Kase dostałam po ok. tgodniu od mojego pisma do dzielnicowego. Da się? Da się.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mieszkanki Lublina!